Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házassági szerződés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nyáron lenne az esküvőnk. Kíváncsi vagyok, higy én reagálom túl, vagy normális a párom kerese. 10 éve élünk együtt, albérletben kezdtük, és időközben építettünk vagyis épített egy házat, én szültem 2 gyereket, és ugye 6 évet otthon voltam velük, amióta dolgozom, is alig keresek mert mindig én hiányzom a munkahelyemrol a gyerekek miatt. Nyilván ő mivel villanyszerelo és jól megy neki, van több embere is 10 x keresi annak mint én. Amíg epitkeztunk mindig azt mondta, hogy értünk, miénk 😀Most ugye kitalálta, hogy házasodjunk meg, és egyiknap eloallt azzal, hogy a házat amit alapból az ő nevére lett, írjunk házassági szerződést, hogy az az övé, és csak a házasság utáni dolgok lesznek közösek. Nyilván egy berendezést házban élünk most. Én nem értettem ezt, úgy érzem, hogy hülyének lettem nézve, ő úgy érzi, hogy ez így korrekt, mert ő tette bele a pénzt, én ugye a gyerekek miatt csak otthon voltam.. És mivan ha 10 év múlva megkattanok és utcára teszem😂Sokat gondolkodtam, és, hogy ne gondolja azt, hogy én kiakarlm semmizni, mondtam neki 1 feltétellel írom alá. Nem kell semmi házasság, ha már itt tart a bizalom, de alairom a nélkül is, hogy legyen nyugodt, mert ha már így félti a pénzt tőlem, akkor nyilván tudnia kéne azt is, hogy elettarskent kezdtük, és azalatt épült ez a ház, követelhetnek belőle ha akarnék. Ez nem tetszett neki, hogy én nem akarok hozzamenni, mert biztos bajom van a szerződéssel... És akkor itt jön az a gondolat, hogy nyilván kisemmizni akarom majy 10 év múlva. Úgy, hogy tegnap leirtam neki, hogy ezt foglalja bele a szerződésbe.

Né legyen semmi közöm semmihez.

-Legyünk külön kasszan.

-A gyerekeket ezután ne csak én lássam el, és ne csak én ne tudják normálisan dolgozni, lehet vinni hozni, és betegszabira húzni velük.

És nem lesz házasság, csak maradunk elettarsak ezzel a szerződéssel. Most ő van megsertodve, nem érti mi a bajom... Ugye így nem tunok lehuzos nőnek?! Szerintem így korrekt ha már ezt nézi ki belőlem.Van hova mennem ha válás lenne, és soha életemben egy Ft nem húztam le senkit. Azóta sirhatnekom van, hogy ennyi év után derül ki milyen emberrel éltem.


2023. febr. 10. 11:53
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:
Beszéltünk telefonon, sajnalkozik🤮😀Hogy ő nem úgy értette, mintha pali madár lennék 😂Mondtam neki, hogy kérjen időpontot és írjuk meg a szerződést, hanem elhuzok a gyerekekkel(elfogok csak egyszer írjuk alá) rakenyszeritem, hogy írjuk bele, hogy minden az övé, autók, ház, minden berendezés. Aztán szépen marad az otthonában. Nekem is jó tanuló pénz, de neki is a lesz.Megundorodtam tőle ez alatt a pár nap alatt, és szegyenkezzen csak, hogy a családja lelep.
2023. febr. 11. 13:29
 32/45 anonim ***** válasza:
84%

#29:

"O hagyta önszántából a lakást a nőnek a gyerek miatt. És ez a kiforgatas.Komolyan megall az eszem, hogy ezek a férfiak miért vállalnak gyereket meg családot ezzel a mentalitással."


Egyetértek veled kérdező a saját sztoriddal kapcsolatban.

Csak a 29-es írásodra reagálnék. A jog szerint mindig az anya és a gyerek(ek) élveznek elsősorban védelmet. A párod haverjánál nem tudjuk a pontos jogi felállást, de lehetséges hogy azért adta át önként a lakást, mert a jog szerint át kellett adnia.

Nem egyszer előfordult már hogy olvastam olyan eseteket ahol a férfi saját lakással rendelkezett (pl örökölte) és később válásra került sor.

Ilyenkor ha az anyának nincs hová mennie (nincsenek szülei, rokonai), nincs munkája, nincs pénze, mert pl nem tud dolgozni mert kicsik a gyerekek, akkor kimondja a jog, hogy nem lehet az anyját a gyerekekkel az utcára rakni.

Ilyenkor a férj köteles lakhatást biztosítani a gyerekeinek pl fizet albérletet a nőnek és a gyerekeknek, vagy átadja a saját lakását.

És bizony nagyon sok férfi így lesz kvázi "hajléktalan" (csak akkor ha a nőnek bizonyítottan nincs jövedelme vagy nincs hová mennie, de ő nevelné tovább a gyerekeket, hogy az férfi tudjon teljes állásban dolgozni).

Lehet hogy a párod haverja is inkább átadta a lakást, mert nem volt más választása (nem akart albérletet fizetni a nőnek, vagy ha az eleve albérlet, akkor meg azt fizeti a haver). Persze a pontos részleteket nem ismerjük.

2023. febr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező! Az hogy lehet, hogy ez az egész házasodás így 10 év és két gyerek után jutott eszetekbe? Csak elgondolkodtatott ez az egész.

Eddig 10 éve éldegéltetek házasság meg vagyonszerződések nélkül és nem volt gond?

Vagy a CSOK miatt kell?

Nem rosszból kérdezem, csak nem értem, hogy miért 10 év után akartok házasodni, meg miért 10 év után akarjátok rendezni a vagyoni viszonyokat?

2023. febr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
33 as igen hitel miatt kellett volna.Kozben valaki felvilágosítást adott, hogy elettarkent is kaphanek a dolgokból.
2023. febr. 11. 13:46
 35/45 A kérdező kommentje:
32 es. Nem nem. Közösen vették, sőt arról is tudok, hogy a jó tett bele többet. Gyerektartas fejében hagyta ott a fickó, csak most utólag jobb azzal dobalozni, hogy ki lett forgatva.
2023. febr. 11. 13:50
 36/45 A kérdező kommentje:
A nő * tett bele többet
2023. febr. 11. 13:50
 37/45 anonim ***** válasza:
0%
Eddig azt bizonygattad megvan mindenetek, mert ő dolgozott, te meg magadra vállaltad a házimunkánt és a gyerekeket teljeskörűen. Ha ennyire megvan mindenetek, mire kell a hitel?
2023. febr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
Vett egy telket jó áron, és egy kisebb ház építése lett volna a cél ami albérletbe lett volna kiadva.Szivesen
2023. febr. 11. 14:13
 39/45 anonim ***** válasza:
#34 Nyilván, a fele a tied. Ezt magyarázzuk oldalak óta. Az együttélés alatt is közös vagyonszerzés van.
2023. febr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
Tudom!! De nyilván felti😀o kereste, én csak gyereket neveltem. Köszönöm mindenkinek a válaszát. Nagyon jól esett kiirni magamból. Remélem ha valaki ratalal erre a kérdésre, nem esik abba a hibába mint én. Csajok kétszer gondoljátok meg kinek szülők, és nem szabad elhinni bízni senkiben. 🤞😍
2023. febr. 11. 16:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!