Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvői menü a mi vagy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvői menü a mi vagy a többség ízléséhez alkalmazkodjon?

Figyelt kérdés

Nagy gondban vagyunk a vőlegényemmel.


Nekünk a különlegesebb ételek tetszenek, mi ilyesmiket eszünk. Pl. ilyenekre gondoltunk a lakodalomra: sushi, kis falatkák, lazac, saláták, muffin stb.


Szóval svédasztalt szeretnénk, amolyan "járkálok, szóba állok ezzel-azzal"- típusú sátras lagzit, rendes zenével. Persze lesznek asztalok, de nem körasztalok, hanem nagy, hosszú asztalok, padokkal.


A családunk sem eszik sosem töltött káposztát, húslevest meg pörköltet (nagyon max. a gomba), és sokan esznek egészségtudatosan a barátaink közül is, sőt, mindenki.


De: lesznek vidéki rokonok (bp-i a lagzi), vagy valaki magával hozza a párját, akit nem ismerünk.


Szerintetek mégis kéne lennie egy pultnak hagyományos, zsíros ételekkel? Vagy pedig próbáljunk nekünk oké ételeket ötvözni a házival (pl. rántott sajt, rántott gomba, tésztasaláták, töltött káposzta másképp)?


Vagy pedig csak a mi ízlésünk számít, és kit érdekel a többieké? Nem tudom eldönteni...végül is a mi bulink, és pl. házi pálinka sem lesz, meg más "hagyományos" dolgok.


Mit javasoltok?



2014. jún. 2. 09:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 anonim ***** válasza:
87%

miért kéne zsírban úsznia a hagyományos ételnek?

el lehet készíteni egészségesen is.

nyáron én biztos nem ennék a sushitól, a 60 fokos sátorban, a lagzi 2. órájában.

kicsit sznob vagy, egyétek a romlott szusit nagy vidáman, a többieknek meg most folyik a zsír a szája széléről...anyám! talán meg se hívd azokat, akik nem azokat eszik, mint ti!!!

2014. jún. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/85 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem lehetnének grillételek. Azok nem tocsognak a zsírban, és pl. egy steaket mindenki szívesen megeszik.

Az grillezett húsok mellett meg lehetne sült krumpli, hagyományos és extrém saláta is, esetleg valamilyen kenyérféle (zsemle, kifli v bagett). Lehetne még grillezni gombát, zöldségeket stb... Szóval legyen 2-3 klasszikus hús (pl. steak, csirkecomb, csirkemell) meg mellé vmilyen klasszikus saláta (pl. káposztasaláta, savanyúság), kenyér és a többi meg legyen az ízléseteknek megfelelő sali, grillzöldség v akármi.

2014. jún. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/85 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező!

Ha meghívnak egy esküvőre, és elvárják a sok-tízezer Ft-os ajándékot, meg a kp-t a menyasszonytáncnál is,

akkor elvárhatom cserébe én is, hogy ne nézzenek fókának, hogy nyers hallal etessenek.


Amúgy, ha ezt valaha is megcsinálnák velem, akkor cserében én is emlékezetessé tenném az esküvőt, és rendelnék telefonon a szomszéd étteremből normális ételt, vagy csak néhány doboz pizzát.

Azt a jelenetet sosem felejtené el a modernkedő menyasszony, amikor beállít a pizzafutár a dobozokkal...

2014. jún. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/85 anonim ***** válasza:
71%

#23 Ez nagyon nagy!

Megérdemelné! :D

2014. jún. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 anonim ***** válasza:
66%

"járkálok, szóba állok ezzel-azzal"


Úgy látszik, neked nem az a fontos, hogy mindenki jól érezze magát, hanem az, hogy te ott páváskodhass.

2014. jún. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/85 anonim ***** válasza:
78%
Valaki fogadjon már velem, hogy a kérdező egy igen szegényes, "zsírban tocsogó" vidéki gyerekkorból szabadult ki a sushi reformer nagyváros csillogásába, megfogadva csillogó szemű kisgyermekként, hogy igen! Ő több lesz, mint lealacsonyodott rokonai, kik megeszik a hitvány zsíros, magyar ételeket, bah! :DDDD
2014. jún. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/85 anonim ***** válasza:
80%

a töltött káposzta mitől zsíros

vízben s az engedett levében fő meg!

rántott húst lehet sima tojásban csak, panír nélkül

én pl nem szeretem a sushit, bármennyire is egészségesen étkezem, kipróbáltam, nem ízlett, akkor most a salátát kéne rágcsálnom egész este?

2014. jún. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 anonim ***** válasza:
96%

Valami normális husi szerintem, grillezett csirkefalatok vagy nyárs, az is járkálós.


Én is szeretem a sushit, de sokszor rosszul vagyok azt követő nap. Nem mindig, tehát szerintem valamelyik cuccra allergiás vagyok, és senki más nincs rosszul, aki velem eszik, tehát nem romlott.


Aki még nem próbálta, lehet, hogy nem is tudja, hogy reagálna rá, az meg nem poén, hogy a klotyón tölti a lagzi nagy részét.

2014. jún. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/85 anonim ***** válasza:
80%

"ezzel annyiban nem értek egyet, hogy mi nem azért nem zabálunk "finomságokat", mert vékonyak akarunk maradni, vagy mert egészségesen akarunk élni. Hanem, mert így élünk, nekünk ez természetes, nem megvonás magunktól, hanem ez így rendben van:)"


Ez azért sántít, mert ha hizlalnának, nem hiszem, hogy ilyen vidáman ennéd őket.


Nem szégyen, hogy nem akarsz elhízni, én már csak tudom, majdnem 100 kilós voltam nemrég.

2014. jún. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 anonim ***** válasza:
89%

Bármilyen vendégségről legyen is szó, a házigazda feladata gondoskodni arról, hogy a vendégei jól érezzék magukat. Ez a jelen helyzetben azt jelenti, hogy igen, legyen választék. Aztán majd mindenki eldönti, hogy mit enne.

Emiatt viszont fontos az is, hogy előre mérjétek fel a vendégek ízlését és olyan arányban rendeljetek ételt, ahogy jó eséllyel választják majd őket. Nektek se jó, ha a vendégsereg egyik fele éhen marad, a másikféle ételből viszont annyi marad, hogy nem is tudjátok hova tenni.

Az oké, hogy a ti bulitok és számít az ízlésetek. Nyilván ne szívassátok meg saját magatokat. De jó házigazdaként kötelességetek a vendégek igényeit figyelembe vennetek. Már csak azért is, mert a legzsírosabb rántott húsnál is jobban tönkreteszi a lagzit az, ha a vendégsereg fele a sarokban sutyorog, hogy még egy tisztességes vacsorát se voltatok képesek adni, ők meg órákat utaztak a kedvetekért. Inkább emlékezzenek arra, hogy a ti lagzitok volt a legváltozatosabb :)

2014. jún. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!