Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvői menü a mi vagy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvői menü a mi vagy a többség ízléséhez alkalmazkodjon?

Figyelt kérdés

Nagy gondban vagyunk a vőlegényemmel.


Nekünk a különlegesebb ételek tetszenek, mi ilyesmiket eszünk. Pl. ilyenekre gondoltunk a lakodalomra: sushi, kis falatkák, lazac, saláták, muffin stb.


Szóval svédasztalt szeretnénk, amolyan "járkálok, szóba állok ezzel-azzal"- típusú sátras lagzit, rendes zenével. Persze lesznek asztalok, de nem körasztalok, hanem nagy, hosszú asztalok, padokkal.


A családunk sem eszik sosem töltött káposztát, húslevest meg pörköltet (nagyon max. a gomba), és sokan esznek egészségtudatosan a barátaink közül is, sőt, mindenki.


De: lesznek vidéki rokonok (bp-i a lagzi), vagy valaki magával hozza a párját, akit nem ismerünk.


Szerintetek mégis kéne lennie egy pultnak hagyományos, zsíros ételekkel? Vagy pedig próbáljunk nekünk oké ételeket ötvözni a házival (pl. rántott sajt, rántott gomba, tésztasaláták, töltött káposzta másképp)?


Vagy pedig csak a mi ízlésünk számít, és kit érdekel a többieké? Nem tudom eldönteni...végül is a mi bulink, és pl. házi pálinka sem lesz, meg más "hagyományos" dolgok.


Mit javasoltok?



2014. jún. 2. 09:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 anonim ***** válasza:
47%

francia saláta/krumplisaláta, fasírt, kaszinó tojás, tejszínes tormás sonka rolád.

Ezt azért a vidéki népek is megeszik, de a flancos kajához nem nyúlnának az tuti. Én se mennék ilyen lagziba. :D


Túl nyomulós ez a "nyugatiasodás" Még ha Japán keletre is van.

2014. jún. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/85 A kérdező kommentje:

A sorsjeggyel nem tudom, mi a baj. Nem vagyunk szerencsejátékos bőrből, de valahogy olyan vidám dolog lesz kapargatni őket.:) Pénzt semmiképp sem kérnénk, használati tárgyaink meg már vannak.


Egyébként az utolsó azért nem menne el egy lagziba, mert tudja előre, hogy nem fincsi az étel? Hozzánk a szeretteink jönnek, de fura.

2014. jún. 5. 18:54
 63/85 anonim ***** válasza:
56%

A vendégekre kell tekintettel lenni, nem magatokra, ha már vendégeket vártok.


Csináltassatok magatoknak egészséges ételeket, de gondolhatok arra is, hogy az átlagember nem sushin nő fel, és piszok rosszul fogja magát érezni egy übersznob lagziban. Ennek bizony híre is fog menni, és amilyen a magyra ember, nem felejt soha sérelmeket. Ennek csak te isszátok meg a levét később. Jobb, ha egy haragossal kevesebb van, mint több.


Sok boldogságot! :)

2014. jún. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 anonim ***** válasza:
60%
59! már bocs, de ha vendégségbe hívok valakit nem fogok olyat főzni, amit a hét minden napján ehet otthon, ha mi azt nem szeretjük, nem fogok azt etetni a családommal, vagy neki külön főzni. Tény, hogy más, ha pl keresztapám fellátogat vidékről és tudom, hogy mit szeret. A vendégség az vendégség nem étterem.Sok más étel, ami nem pörkölt is lehet különleges és finom. Az ha valaki vendégként megjelenik valahol, húzza a száját és annyi nyitotság nincs benne, hogy megkóstolja, az bunkóság a vendéátóval szemben. Persze ha vki nem szereti a halat erőlteteni nem kell.
2014. jún. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/85 A kérdező kommentje:

"Csináltassatok magatoknak egészséges ételeket, de gondolhatok arra is, hogy az átlagember nem sushin nő fel, és piszok rosszul fogja magát érezni egy übersznob lagziban. "


Igazából a barátaink/szüleink hozzánk hasonlóan étkezik, és mindenki nagyon-nagyon nyitott:) Biztosan híre megy majd a fővárosban ennek (???), de amúgy igazatok van, fele-fele lesz a megoldás:) Csak aztán meg ne állítson valaki a Deákon, hogy "hallom, a lagzidat, te lyány":)

2014. jún. 5. 20:26
 66/85 anonim ***** válasza:
49%
Jaj de rém proli vagy 63-as...komolyan szolgáljon fel az ember a saját esküvőjén olyan ételt ami nem szeret, mert lesz pár vidéki b közép aki csapkod minden ellen ami nem pörkölt? Vendégségbe mennek, örüljenek a meghívásnak, és ne kritizálják az ételt ha nem tetszik, csináljanak maguknak jobbat.
2014. jún. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/85 anonim ***** válasza:
88%
De most a grill hússal, akár kolbásszal, zöldségekkel, krumplival mi a baj? Miért baj az, ha nincs az esküvőn töltött káposzta meg tepertős pogácsa? A miénken sem volt, mégis túlélte mindenki. Nem tudtuk 60 ember minden igényét kielégíteni, igyekeztünk változatos ételeket felszolgálni, bár nálunk nem volt sushi, viszont grilleztünk mi is. Sőt, a férjem 78 éves nagymamája megkóstolta az avokádókrémet, mert ilyet még nem evett, és kíváncsi volt. Az, hogy valaki falun lakik még nem jelenti, hogy csak a húsleves-rántotthús-pörkölt spektrumon képes mozogni.
2014. jún. 6. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/85 anonim ***** válasza:
90%
Nem olvastam a komenteket, de ha ilyen különleges ételeket akarsz, akkor svéd asztal, ahol lenne rántott hús is és különleges ételek is. Így mindenki elégedett lehet Én is életemben legfeljebb 5x ettem töltött káposztát.
2014. jún. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 anonim ***** válasza:
90%

66/os.


Természetesen, az én saját esküvőmön olyan ételt szeretnék enni, amit én kedvelek. Habár az én saját esküvőmön egy falat nem ment le a torkomon.:)


De ha vendégeket is hívok, a jóérzés és az illem megkívánja, hogy olyan ételt (is) felszolgáljak, amit ők szeretnek.

Én valahogy nem úgy tekintek a vendégeimre, hogy örüljenek, hogy meghívtuk őket, oszt kuss. Akivel szemben így érzek, azt nem hívom meg. Nekem fontos, hogy a meghívottaim jól érezzék magukat.

És mert a lagzihoz hozzátartozik az evés-ivás, figyelembe veszem az ők ízlésüket is.


Voltam olyan esküvőn, ahol az ifjú pár elfelejtette közölni, hogy vegetáriánus menü lesz, aztán a vendégek csoportosan szökdöstek ki a közeli étterembe vacsorázni.

Igaz, ami igaz, a menyasszony később elnézést kért.

2014. jún. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/85 anonim ***** válasza:
43%
A dekoráció se lesz rózsaszín helyett zöld, mert a Rózsika néniék azt szeretik...a ruhámat ne a vendégek válasszák ki?
2014. jún. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!