Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvői menü a mi vagy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvői menü a mi vagy a többség ízléséhez alkalmazkodjon?

Figyelt kérdés

Nagy gondban vagyunk a vőlegényemmel.


Nekünk a különlegesebb ételek tetszenek, mi ilyesmiket eszünk. Pl. ilyenekre gondoltunk a lakodalomra: sushi, kis falatkák, lazac, saláták, muffin stb.


Szóval svédasztalt szeretnénk, amolyan "járkálok, szóba állok ezzel-azzal"- típusú sátras lagzit, rendes zenével. Persze lesznek asztalok, de nem körasztalok, hanem nagy, hosszú asztalok, padokkal.


A családunk sem eszik sosem töltött káposztát, húslevest meg pörköltet (nagyon max. a gomba), és sokan esznek egészségtudatosan a barátaink közül is, sőt, mindenki.


De: lesznek vidéki rokonok (bp-i a lagzi), vagy valaki magával hozza a párját, akit nem ismerünk.


Szerintetek mégis kéne lennie egy pultnak hagyományos, zsíros ételekkel? Vagy pedig próbáljunk nekünk oké ételeket ötvözni a házival (pl. rántott sajt, rántott gomba, tésztasaláták, töltött káposzta másképp)?


Vagy pedig csak a mi ízlésünk számít, és kit érdekel a többieké? Nem tudom eldönteni...végül is a mi bulink, és pl. házi pálinka sem lesz, meg más "hagyományos" dolgok.


Mit javasoltok?



2014. jún. 2. 09:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/85 anonim ***** válasza:
81%
Én a saját ízléseteknek megfelelőt is és hagyományosat is készíttetnék.Amúgy mindenevő vagyok,meghívhattok.:)
2014. jún. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/85 A kérdező kommentje:

utolsó előtti: sőt, még arra is gondoltam, hogy ne legyen romlott a hús, és a piákat sem a szomszéd bácsitól vesszük...nyilvánvalóan hűtőben lesznek, bakker.


utolsó: sajnos kicsi lagzi lesz, nem kell öreg lónak cifra kantár jelleggel:)) (28 vagyok:))

2014. jún. 2. 09:46
 13/85 anonim ***** válasza:
44%

A susival vigyazzatok nehogy megromoljon... :)

en sem vagyok jol a zsiros dolgoktol hanyingerem lesz valamiert... :( :D

de lehetne 2-3 asztal nem tudom hany fos lesz de pl lehetne igy:

1 egeszseges asztal

1 "egeszsegtelenebb" azaz zsiros vagy hagyomanyos

1 ne felejtsetek el a vegakat sem.

Sok boldogsagot !:)

2014. jún. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/85 anonim ***** válasza:
89%

Modorod az van

Remelem szalmonella nem lesz nyaron nyers hal.

2014. jún. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/85 anonim ***** válasza:
75%
Pont azt szokták mondani, hogy öreg lónak kell a csótár :) (én se vagyok nagy lagzi párti)
2014. jún. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/85 anonim ***** válasza:
86%
A "hagyományos" ételeket is el lehet készíteni egészségesen, szinte semmi zsírral. Nem kell egyből rosszul lenni az undorító, "zsírban tocsogó" gusztustalan vendégek látványától, mert lehet máshogy is főzni...
2014. jún. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/85 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, de nálunk a töltött káposzta nem úszik zsírban... a hagyományos szabolcsi töltött káposzta nálunk úgy néz ki, hogy káposztalevélbe van betekerve a darált hús. Azért mert lében úszik (vízben, illetbe a saját levében, mivel főzni kell), attól még nem zsíros. Valamint lehetne fasírt, sült hús, szűzérme, de ezeket is lehet grillen, oliva olajon, stb. és máris nem lesz zsíros. A magyaros étel nem egyenlő a zsírossal. Ne keverd össze, hogy van aki 1 kg zsírral süt ki mindent, de ettől még ne általánosíts. Szerintem nem történne nagy tragédia ha az ételek között megtalálható lenne pár szelet rántott hús, krumpli/rizs, fasírt. stb.
2014. jún. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/85 anonim ***** válasza:
92%
Vendégségbe illik a vendéget is figyelembe,venni. Azt akarod, hogy jól érezzék magukat, vagy azt hogy vigyék csak a nászajándékot de egy óra múlva le is lépjenek mert ha utóbbit akkor legyen különleges kaja.
2014. jún. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/85 anonim ***** válasza:
79%

Valahogy egyre visszataszítóbb a stílusod.


Megjátszod, hogy ti olyan iszonyat reformerek vagytok, és különleges, hihetetlen egészséges kaják, és fikázzátok azt, ami a magyarok 90%-ának normális.


A magyar kaja neked tocsog a zsírban, stb..


A piát sem a szomszéd bácsitól veszítek, utalva arra, hogy hű, de márkás piák lesznek,


nem vagytok ráutalva a pénzre, ajándékra, stb...


hát ez vagy egy polgárpukkasztó kamukérdés, vagy csak szimplán idejöttél játszani az agyad.

2014. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/85 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek az előttem szólókkal, ha vendégeket hívsz bármilyen alkalomra ebédre, vacsorára (akár esküvő ez az alkalom, akár más), egyszerűen bunkóság egyáltalán nem figyelembe venni, hogy mit szeretnek.

Ha svédasztal lesz, akkor nyugodtan belefér egy-két hagyományos fogás is.

Nem kell túl zsírosra csinálni, a mi lagzinkon pl. volt pörkölt és minimális zsír volt rajta. A hagyományos koszthoz szokott vendégek is imádták.

2014. jún. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!