Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvői menü a mi vagy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvői menü a mi vagy a többség ízléséhez alkalmazkodjon?

Figyelt kérdés

Nagy gondban vagyunk a vőlegényemmel.


Nekünk a különlegesebb ételek tetszenek, mi ilyesmiket eszünk. Pl. ilyenekre gondoltunk a lakodalomra: sushi, kis falatkák, lazac, saláták, muffin stb.


Szóval svédasztalt szeretnénk, amolyan "járkálok, szóba állok ezzel-azzal"- típusú sátras lagzit, rendes zenével. Persze lesznek asztalok, de nem körasztalok, hanem nagy, hosszú asztalok, padokkal.


A családunk sem eszik sosem töltött káposztát, húslevest meg pörköltet (nagyon max. a gomba), és sokan esznek egészségtudatosan a barátaink közül is, sőt, mindenki.


De: lesznek vidéki rokonok (bp-i a lagzi), vagy valaki magával hozza a párját, akit nem ismerünk.


Szerintetek mégis kéne lennie egy pultnak hagyományos, zsíros ételekkel? Vagy pedig próbáljunk nekünk oké ételeket ötvözni a házival (pl. rántott sajt, rántott gomba, tésztasaláták, töltött káposzta másképp)?


Vagy pedig csak a mi ízlésünk számít, és kit érdekel a többieké? Nem tudom eldönteni...végül is a mi bulink, és pl. házi pálinka sem lesz, meg más "hagyományos" dolgok.


Mit javasoltok?



2014. jún. 2. 09:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/85 anonim ***** válasza:
98%
Azért én köretnek adnék krumplit és rizst a húsok mellé. Nem azért, én pl. imádom a párolt és sült zöldségeket, de a családból és az ismerősi körömből egyetlen hagyományos koszton nevelkedett férfi sem eszi meg az ilyesmit. Szerintem a krumpli és a rizsköret nem feltétlenül lóg ki ebből a menüből.
2014. jún. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/85 anonim ***** válasza:
93%
én meg pl nem iszom cukros üdítőt, párom családja meg azt issza, akkor most az se legyen, csak ásványvíz?!
2014. jún. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/85 anonim ***** válasza:
80%
Ne haragudj, nem tudom jól értem-e,hogy te a zsíros kaják LÁTVÁNYÁTÓL vagy rosszul?
2014. jún. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/85 A kérdező kommentje:

utolsó: igen, jól. nem vagyok hozzászokva ilyesmihez. A boltban is kb. öklendeznem kell, ha pl. disznósajtot látok vagy...nem is tudom, ha pl. töltött káposztát kér valaki mellettem.


De ez biztosan abból adódik, hogy nem láttam még ezeket ízlésesen, nem zsírosan elkészítve, szóval igen, ez a megoldás tökéletes lesz:)

2014. jún. 3. 12:30
 55/85 anonim ***** válasza:
49%

Már bocsi, de Magyarországon vagyunk és nem, nem természetes, hogy az ember sushit ebédel :D Basszus közel s távol nincsen tenger, ez sose lesz természetes. Megértem én, hogy lehet importálni az algát, de akkor se engedheti meg magának sok-sok ember, hogy ilyesmit egyen ebédre. A húsleves természetes. Mondhatod ezek után, hogy sznob dolog látványkonyhát csinálni, de ha kiteszed a kis tofu falatkáidat wasabi mártással és mellé fürjtojást tálalsz, akkor így is úgy is sznobnak fognak nézni :) de tudod mit, az is vagy! mert fontosabb a kis paleo étrended, és hogy megmutasd, te mennyire 21. századi vagy, aki meg kolbászt eszik az milyen barbár, mint hogy akiket meghívsz, jól érezzék magukat és finomakat egyenek-igyanak. gondolj már bele, ott fognak hagyni egy valag pénzt, te meg a kis falatkáiddal szúrod ki a szemüket. bocs, hogy ilyen stílusban válaszolok, először normálisan ötleteket adtam, de látod, ez az igazi sznobság, amit itt művelsz. bunkón válaszolsz mindenkinek és igazából nem akarsz te kompromisszumos megoldást találni, csak látványosan szenvedsz, mint kukac a napon... Hangsúlyozom még 1szer, hogy általában én is fitness étrenden vagyok, imádom a halat és a zöldséget, de az esküvőmön birkapörkölt, húsleves, rántott hús és töltött káposzta lesz, mert azt szeretik és kész.

46-os voltam

2014. jún. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/85 anonim ***** válasza:
43%

"nem természetes, hogy az ember sushit ebédel"


Mi a nem természetes rajta? Semmivel sem természetellenesebb, mint a hőn imádott és istenített pörköltetek.


Egyébként röhejes ez az egész kérdés, ha valaki teljesen normális, válogatott, egészséges ételeket akar felszolgálni, akkor éhezni fognak, de bezzeg ha unalmas, zsírban tocsogó szarokat tenne a vendégei elé akkor nagyon jó házigazda lenne mi? :D

2014. jún. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/85 A kérdező kommentje:

"ott fognak hagyni egy valag pénzt" nem igaz, sorsjegyet kérünk:)


Szerintem nem természetellenes sushit ebédelni, mi a munkahelyünkről olyan éttermekbe járunk (jelzem, menüzni 1000ért, mielőtt valaki sznobnak kiált), ahol ilyesmi simán van. Nem is értem, miért lenne ez "természetellenes", de pizzát rendelni az rendben van. vagy hogy van ez?


Én igenis kompromisszumot akarok kötni, ezért kérdeztem, ti mit tennétek/szolgálnátok fel, és igen, jó ötlet a többféle kaja elkülönítve, hogy mindenki válogathasson.


Az utolsót nem tudom, miért pontozták le, de igaza van szerintem.

2014. jún. 3. 21:34
 58/85 anonim ***** válasza:
28%
Mi a vőlegényemmel vegák vagyunk és nem fogunk húst felszolgálni az esküvőnkön, mert senki más nem az. :) szerintem szolgáljátok fel Ti is azt amit Ti szerettek. Ti nagy napotok, Ti kedvenc ételeitek.
2014. jún. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/85 anonim ***** válasza:
83%

58: biztos örülni fognak a vendégek

igen a ti napotok, de akkor nem kell hívni senkit, mert azért nem ártana a többi 10/50/100 ember ízlését is figyelembe venni.

pl. én fogyózok, a párom nem, de nem kell a zöldségköretet ennie velem, hanem kap rizst/krumplit, mert azt szereti, nem fogom ráerőltetni

2014. jún. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/85 anonim ***** válasza:
19%
Hűen tükrözi az értelmi színvonalatokat, hogy sorsjegyet kértetek. :D
2014. jún. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!