Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvői menü a mi vagy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvői menü a mi vagy a többség ízléséhez alkalmazkodjon?

Figyelt kérdés

Nagy gondban vagyunk a vőlegényemmel.


Nekünk a különlegesebb ételek tetszenek, mi ilyesmiket eszünk. Pl. ilyenekre gondoltunk a lakodalomra: sushi, kis falatkák, lazac, saláták, muffin stb.


Szóval svédasztalt szeretnénk, amolyan "járkálok, szóba állok ezzel-azzal"- típusú sátras lagzit, rendes zenével. Persze lesznek asztalok, de nem körasztalok, hanem nagy, hosszú asztalok, padokkal.


A családunk sem eszik sosem töltött káposztát, húslevest meg pörköltet (nagyon max. a gomba), és sokan esznek egészségtudatosan a barátaink közül is, sőt, mindenki.


De: lesznek vidéki rokonok (bp-i a lagzi), vagy valaki magával hozza a párját, akit nem ismerünk.


Szerintetek mégis kéne lennie egy pultnak hagyományos, zsíros ételekkel? Vagy pedig próbáljunk nekünk oké ételeket ötvözni a házival (pl. rántott sajt, rántott gomba, tésztasaláták, töltött káposzta másképp)?


Vagy pedig csak a mi ízlésünk számít, és kit érdekel a többieké? Nem tudom eldönteni...végül is a mi bulink, és pl. házi pálinka sem lesz, meg más "hagyományos" dolgok.


Mit javasoltok?



2014. jún. 2. 09:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/85 anonim ***** válasza:
98%

Lehet mondani, hogy igen, a ti lakodalmatok, de jusson akkor is eszedbe, mikor majd ti örömmel eszitek ketten a kedvenceiteket, körülöttetek pedig korgó gyomrú emberek üldögélnek. :)

Van sok minden, amit igenis a házasulandó pár álmodjon meg: milyen ruhát viselnek, milyen zenére vonulnak be, milyen legyen a dekoráció, a virág...

De ami a lakodalom alapjaival függ össze, úgy mint: zene és étel, azt nem illik a saját ízlés szerint alakítani, HA az annyira más, mint a megszokott.

2014. jún. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/85 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vendéglátós kommentet, legalább már tudjuk, mi a neve:)


A zene a mi ízlésünknek megfelelő lesz, de nálunk szerencsére senki sem vonatozós/szintetizátoros fajta.:) Szerintem azzal nem lesz gond, szép swinges stílus lesz, meg DJ mellett döntöttünk.


Imádtam a sushi-gyümölcsleveses kommentet:D Ez egy ilyen fo.satós lagzi lesz, haha:) Bár a rizsről nem tudtam, hogy az. És mindenkit rákényszerítek, hogy csak olyanokat párosítson össze, ami után vécére kell menniük!:D (vagy nem)

2014. jún. 2. 14:24
 43/85 anonim ***** válasza:
39%

Furcsának találom hogy a többség szerint az egészséges ételektől csak éhezni lehet, sajnálom hogy nem ettetek még igazán jókat. Voltam olyan vegán esküvőn hogy azóta is azokkal a kajákkal álmodom, pedig én eszem húst, na mindegy.


Olyan ételeket ne rendeljetek amiktől szabályosan rosszul vagy már ránézésre is, de legyenek hagyományos ízek is. Rántott hús meg hasonlók simán lehetnek, sütőben kell megsütni és akkor nem tocsog a zsírban, és ha karajt kértek, akkor még azok a fehér gumós izék sincsenek benne. Bocsi nem vagyok nagy hús szakértő... de szerintem ezt meg lehet oldani.


Fasírtnak lehet tofu fasírt, nem fogják megmondani miből van olyan finom, és sushi mellett lehetnek sült halak is.


Nem hiszem hogy nem lehet összeegyeztetni a kétféle életmódot.


(Ne haragudjatok, nekem is vidék Magyarországon minden ami nem Budapest, Debrecen egy város ami vidéken van számomra.) Másol is, ha nem a fővárosban vagyok akkor vidéken és kész.


L25

2014. jún. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/85 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utolsó. Igazából arra gondoltam, hogy amiktől rosszul vagyok ránézésre, azokat vagy másként készíttetjük el, vagy pedig kihagyjuk őket. (pl. a töltött káposzta a halálom kicsi korom óta, szerencsére anyukám nem így főzött, és mi ketten sem a vőlegényemmel)


A vidék dologért bocsánatot kérek, csak az egyik trollnak adtam válaszként, hogy nem, nem vagyok vidéki. De ez nem egy értéket mutató jelző, hogy valaki vidéki-e vagy sem, csak egy jelző.:)

2014. jún. 2. 14:44
 45/85 anonim ***** válasza:
90%
Most ha valamit, mondjuk a töltött káposztát annyira utáljátok, hogy még az illatát sem bírjátok, nem muszáj azt felszolgálni. Lehet a kevésbé sushibarát rokonságnak mondjuk valami vegyes sültes tálat készíteni hagyományos krumpli és rizskörettel. Ha lesznek ott szép számmal, akiknek teljesen más az ízlésviláguk, azért ők is tudjanak mit választani.
2014. jún. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/85 anonim ***** válasza:
81%

A sushi és lazac egészen más áron mozognak, mint a sertés hús, és nagyon nem mindegy, amikor rengeteg embert kell jóllakatni, hogy 20 kiló combot veszel, vagy 20 kiló lazacot :) Ráadásul nagyon ciki, ha valaki nem szereti a halat és éhes marad. Azért hívjátok meg a vendégeket, hogy veletek ünnepeljenek, egyenek-igyanak, mulassanak (ezt nyilván ők se ingyen várják el), szóval ez a része a dolognak sajnos nem rólatok szól. Azért szerintem a saját ízlésetekről sem kell lemondani, mert amit mindenki szeret: steak-, illetve grillhusik, saslik. A töltött káposzta viszonylag olcsó, én abból is tennék ki, meg fasírtgolyókból. Persze lehet lazac is, vagy amit akartok, de a nagy hasúakra is gondoljatok :)


Szerintem ne ötvözzétek a reform konyhát a hagyományossal, mert úgy két szék közül a pad alá estek Rántott gomba és sajt egészségtelenek is, meg helyett a grillezett gomba és sajt sokkal finomabb:) A tésztasaláta se rossz ötlet, bár szerintem nem kevésbé egészségtelen, mint egy szaftos pöri, de ez más téma :)


Azzal azért vigyázz, hogyha sokféle étel van kinn, lehet egyik hamar elfogy, a másikból meg senki se eszik, ezért én a meghívó átadásakor készítenék egy előzetes felmérést, hogy úgy nagyjából ki-melyiket preferálja.


A grill húsokhoz meg hívnék egy szakácsot, aki ott süti frissen a vendégeknek, pácolva, nyersen lehetne elvenni a svédasztalról, mert szerintem az csak frissen jó. Mondjuk ebből egy óriási sorban állás is kisülhet, de mindenkinek ízleni fog, az biztos.

2014. jún. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/85 A kérdező kommentje:

utolsó: igen, csak példaként írtam fel ezeket az ételeket, mindenki úgy fenn van akadva ezen a sushi dolgon, mintha nem lenne természetes, hogy az ember ilyesmit ebédel, na mindegy.


"A grill húsokhoz meg hívnék egy szakácsot, aki ott süti frissen a vendégeknek, pácolva, nyersen lehetne elvenni a svédasztalról, mert szerintem az csak frissen jó. "


Az ötlet jó, de nem szeretnék oda egy szakácsot meg sorbanállást, nekem ez a szakácsot hívunk, aki ott produkálja magát dolog túl sznob.

2014. jún. 2. 15:14
 48/85 anonim ***** válasza:
72%

kérdem én tök naivan, ha nem pálya se a vidéki mulatós zene, se az étel, akkor minek is kell sátras lagzi?

menjetek étterembe, mindenki rendel, ami neki jól esik

dj is elfér

piát is kaptok jó drágán ahogy akarjátok

2014. jún. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/85 A kérdező kommentje:

"kérdem én tök naivan, ha nem pálya se a vidéki mulatós zene, se az étel, akkor minek is kell sátras lagzi?

menjetek étterembe, mindenki rendel, ami neki jól esik

dj is elfér

piát is kaptok jó drágán ahogy akarjátok"


Nem szeretnénk étteremben enni (így is szoktunk), nekem a különlegesség a sátras lagzi:)


Piát nem drágán akarunk venni, hanem jó minőségben. Illetve, végülis igazad van, mert a jó minőség általában drága. :)

2014. jún. 2. 15:27
 50/85 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ez teljesen jó menü.


Kifejezetten hagyományos/falusi ételeket nem kevernék ide, egyszerűen nem illene a hangulatba. Helyette normálisabb, de szintén közkedvelt ételekkel próbálkoznék, pl. egyszerű sült húsok különféle fűszerezéssel, és többfajta, hogy mindenki megtalálja a magáét, tehát pl. a csirkeszárnytól a steak-en át a pulykamelltekercsig mindent. Ezeket el lehet készíteni gyönyörűen zsírszegényen, egészségesen is.


Köretnek tökéletes a saláta, esetleg párolt zöldségeket adnék még. Keményítős krumplit, szénhidráttal teli tésztákat, nokedlit semmiképp sem.


A vegetáriánusokra sem árt persze gondolni, különböző grillsajt falatkák, zöldségnyársak...


Az egész mellé kérnék mindenképpen 4-5 fajta különböző ízesítésű mártogatóst/szószt is. Tehát pl. erdei gyümölcsös, tejszínes, csípős, stb.

2014. jún. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!