Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek az ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek az ilyen "esküvőről"?

Figyelt kérdés
Mindig hagyományos esküvőt szerettem volna. Fehér ruha, lakodalom meg minden. 4 év után összeköltöztem a párommal, aztán lehetőségünk nyílt jó áron házat venni, aztán mikor ismét összejött egy kis pénz felújítottuk a fürdőszobát, majd úgy döntöttünk, jöhet a baba, aki ma már 14 hónapos. A párom felvetette, hogy házasodjunk össze 2 tanúval minden ceremónia nélkül, mert sok minden egyszerűbb lenne ha házasok lennénk. Ebben van igazság, csak ezt én olyan megalázónak érzem, hogy csupán a bürokrácia miatt házasodjunk. Persze nem így van, hiszen így is úgy is együtt képzeljük el az életünket. Pénzt meg nem szeretnénk lagzira áldozni, mert mindig találunk, mást (fontosabbat) amire költhetünk. Csak én érzem ezt a fajta házasságot, kisebb értékűnek, mint a hagyományost?
2015. okt. 5. 16:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt ilyen vita, bár inkább abban a formában, hogy szerinte elég lenne a kéttanús, én meg azért szeretnék rendes esküvőt. Nem nagyot, de rendeset. Sokáig beszélgettünk róla, és az lett a kompromisszum, hogy sok vendéget hívunk magára a szertartásra, utána pedig a családnak és a nagyon szűk baráti körnek lesz egy vacsora. Se zene, se tánc, se hajnalig mulatási, csak vacsora, max 30 fő. Szerintem ez korrekt kompromisszum.


BTW most a párom győzköd, hogy mégiscsak legyen tánc.


Node a lényeg, hogy először döntsétek el, hogy akarjátok-e, utána lehet a módjáról beszélni, alkukat kötni, gondolkodni, hogyan lehet minél olcsóbban kihozni.

2015. okt. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Az én szememben sokkal értékesebbek a kisebb lagzik, ami tényleg arról szól amiről, és nem az ivászatról, buliról. Mi is pont ezért tervezünk 30 fővel. Tényleg csak olyat akarunk ott látni, aki szeret minket és velünk örül, nem kritizálni, meg irigykedni jön. Sajnos ez van nagy számú esküvőkön, ha tetszik, ha nem. Voltam már vendég ilyeneken és hallottam a vendégség beszédjét. Nincs értelme meghívni, nagyszülők második unokatestvérének az unokáját például. Szűk család, szűk baráti kör és tényleg a párról szól. Ehhez egyfajta érett gondolkodás kell, mármint hogy ne a csínadratta legyen a fontos, hanem az eskü és hogy két ember összeköti az életét, valamint ennek a megünneplése. Tehát, a minőség, nem a mennyiség a lényeg.
2015. okt. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekünk szűk körű esküvőnk volt. Csak a család és a legközelebbi barátok. Volt rendes menyasszonyi ruhám, készültek szép fotók, de pl. nem volt tánc, se menyecske, se másmilyen. Nem voltak a hagyományos játékok sem, nem volt vőfély, nem volt grillázstorta, se töltött káposzta éjfélkor. Mondjuk én mindig is ilyen kis szűk körű, elegáns esküvőt szerettem volna és szerencsére a férjem is.


Szerintem próbáljatok egy kompromisszumos megoldást választani. Amúgy pedig a kis esküvő nem kisebb értékű, mint a nagy, hagyományos.

2015. okt. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Szinte mind azt írjátok, hogy nem kisebb értékű egy ilyen esküvő szóval, nyilván ez csak az én fejemben létezik. Arra nem alapozhatok, hogy visszajön a pénz, mert egyrészt nem azért csinálnám a nagy esküvőt hanem a saját szórakozásomra. Másrészt- a kedves válaszolónak aki ezt írta, biztosan nagyon jó családja lehet, a párom öccsének nyáron volt az esküvője állítása szerint kicsit több, mint a fele jött vissza a ráfordított összegnek.

A szűk családi kör nálunk igen nagy. Mi öten vagyunk édestestvérek, a páromék négyen. Az párokkal, helyenként gyerekekkel stb 50-60 fő minimum. A szüleim elváltak, apukámnak új családja van, ahol szintén van gyerek. Szóval ez semmi szín alatt nem lenne szűk körű esküvő. Ezért is jött föl szóba a két tanús lehetőség.

Még gondolkodunk mi lenne a megoldás, de köszönöm a válaszokat.

2015. okt. 6. 12:42
 15/16 anonim ***** válasza:

Es nem lehetne koztes utat valasztani? Peldaul csak szertartas legyen (lakodalom nem feltetlen szukseges), de oda meghivhattok tobb embert is, nem kerul tobbe a szertartas ha 50 ember nezi, mintha csak a 2 tanu van jelen.

Vagy te mindenkeppen a lakodalom reszt hianyolnad?

2015. okt. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

# 6/15 Időpont 10-05 17:29


Hozzászólást helyeslem. Alig 2 hónap alatt magamtól megszerveztem egy vendéglős, tortás esküvőt. A ceremónia után 5órát töltöttünk egy étteremben aztán a fiatalság még nálunk mulatta az időt. Az étteremben volt bőségszaru és esküvői torta. 30 fő, 500 ezer (ruha,torta,virágok,vőlegény felszerelés,meghívő, minden benne volt)Bár a süteményféleségek 60%-át én sütöttem.



A ti döntésetek,hogy szántok-e rá ennyit, hogy neked is meg a párodnak is jó legyen.

2015. okt. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!