Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Figyelembe kell-e venni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Figyelembe kell-e venni?

Figyelt kérdés

Jövőre lesz esküvőnk és esküvő dj-t néztünk ki. Páromnak jó a mulatós élőzene is, de én annyira nem rajongok érte. Párom szülei ellenzik, nem szeretnék.

Az esküvőt a szülők fizetik.


Kinek a joga eldönteni fentieket, illetve mi a szokás abban, hogy figyelembe kell-e venni a vendégeket is?


Véleményem szerint, aki jól akarja érezni magát, az jól fogja érezni magát, függetlenül attól, hogy milyen zene van. Van, aki semmire se akar táncolni, van a nagymama,nagypapa,akinek szintén mind1, mert úgyis a széket fogja nyomni és a legtöbb középkorú életkorú ember pedig ismerhető a "retrós" jellegű zenéket is, mivel abban a korban nőtt fel.



2016. aug. 31. 16:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Aki fizet, az diktàl.
2016. aug. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy te mennyire szeretnél jó bulit. Ha a vendégek nem tudnak táncolni a zenére, és elmennek csoportokba ide-oda beszélgetni, és nincs, aki táncoljon, az agyonütheti a hangulatot. Én se szeretem a lakodalmast, de a saját lagzimra tervezek azt is. Illik egy ilyen eseményhez, fel tudja dobni a bulit. Szerintem kössél kompromisszumot: legyen lakodalmas is, legyen más bulis zene is felváltva. Nem tudom, neked mi a "retró". Nekem az ABBA és a boney-m. (De chubbie checker se rossz). Szóval én a helyedben felváltva raknám be a felvételeket.
2016. aug. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Arany középút?


Mondjuk lenne ez is, az is. Sőt, szerintem ez a legjobb, mert akkor mindnkinek van ami tetszik :D Meg én bírom az éles kontrasztot, hogy mondjuk egy Aranyeső után fecsendül egy metálzene, aztán egy techno, utána egy mulatós majd egy kevéssé ismert személyes kedvenc, aztán egy pop, aztán egy Beatriche szám...


Szerintem van arany középút, nem kell feltétlenül csak mulatós vagy csak ilyen DJ techno...

2016. aug. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Normalis dj megoldja, hogy jo legyen a hangulat. Hoz ilyet is, olyat is, valtogatja. Beszelj tobbel, es kerdezz ra, miket tud ajanlani.
2016. aug. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Az a helyzet párom szülei nagyon ellenzik, főként azért is, mert nem élőzene. Tehát ők alapból élőzenét ÉS mulatóst szeretnének! Az "arany" középút elmélettel egyetértek, én is úgy gondoltam. Egyszer ilyen zene, egyszer olyan..
2016. aug. 31. 18:00
 6/19 anonim ***** válasza:

Nos, én menyasszonyként úgy vagyok vele, hogy olyan zene, amit nem szeretek, az bizony NEM lesz az én esküvőmön. A vendégek 90%-a barát lesz, ők meg hasonló zenét hallgatnak, mint mi, így nem fog hiányozni senkinek a mulatós- akinek meg mégis, ha esetleg hiányzik egyáltalán valakinek, az valószínűleg a 60+ korosztály lesz, aki egyébként sem táncol. A párom nagyszüleinek a zenei ízlését annyira nem ismerem, de az én rokonságom hozzám hasonlóan falra mászna a mulatós zenétől.


Amúgy igen, a dj-ben az a legjobb, hogy kifejezetten azért van ott, hogy figyelje, mire kapós a vendégsereg. Mi is hiába próbáltuk neki mondani, milyen zenét szeretnénk a lagzira, mondta, hogy ha csak azt a stílust nyomja és nem táncol rá senki, akkor az nagyon hangulatromboló, bár nyilván ha van direkt kérés, hogy mit NE engedjen, akkor azt figyelembe veszi. De neki direkt az a dolga, hogy jó partit csináljon, így nem fogja magát ilyen-olyan zenékre korlátozni, csak mert én megkértem rá (mondta, hogy volt olyan esküvőn, ahol a pár kérésére csak Kispál és a Borz ment, és csak a pár táncolt, a vendégsereg meg ülve nézte őket, míg más esküvőn meg úgy vette észre, hogy a vendégek szerették nagyon ugyanezt a zenét, és egész éjszaka arra buliztak, kérni sem kellett). Ezért fizeted, vagy mi :D És ez a legnagyobb előnye a dj-nek a zenekarral szemben, mert bár nem élőzene, azért mégiscsak több szám van a repertoárjában mint egy hagyományos zenekarnak. Jobban tudja a vendégekre optimalizálni a dolgot. Voltam már olyan esküvőn, ahol zenekar volt, mulatós ment végig, és a nagyszülőket leszámítva senki- még a pár sem- táncolt, mindenki kivonult a teraszra beszélgetni, és ha éppen nem voltál egy társaság tagja, akkor így jártál. Nem volt túl kellemes élmény, hiába jött sokszor a pincér pálinkával.

2016. aug. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Aki jól akarja érezni magát, az jól is fogja.

Ez nem így megy! Gondolj bele, te mennyire éreznéd magad jól egy olyan lagziban, ahol csak mulatós zene van, és a legjobb szám a "Nézését meg a járását". Kifutnál a világból két órán belül.

Nos, a vendégeid is ezt fogják érezni, ha nem lesz olyan zene, amire ők táncolnak.


Ha a korosztály erősen vegyes, nem egyszerű. De megoldható. Kicsit mindenből.

2016. aug. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

7-nek: Voltam ilyen lagziba és képzeld majdnem többet táncoltam, mint bárki más. Mert jól akartam érezni magam. Persze aztán elég volt a mulatósból, de a hozzáállás a legfontosabb!


Hogy érted azt, hogy mindenből egy kicsit? Élőzene vagy dj?

2016. aug. 31. 18:43
 9/19 anonim ***** válasza:
Ezt mi is lejátszottuk, bár nálunk mi fizettünk mindent, a szülők adtak nászajándékot, de az esküvőt saját zsebből álltuk. Nálunk DJ volt. Az élőzene egyébként nem egyenlő a mulatóssal, hívhattok olyan zenekart, aki olyan táncolható zenéket fog játszani, ami nem mulatós, de be tud szúrni egy mulatós blokkot is. Szóval ha beadod a derekad a zenekarra, akkor is választhatsz olyat, ami nem mulatóst fog nyomni egész éjjel. Egyébként meg kell próbálni beszélni a fejükkel, hogy az a nagy napod, egész életedben arra fogsz emlékezni és szeretnél nem arra emlékezni, hogy a világból is kiüldözött a zene és higyjék el, táncolható, rendes zenék lesznek, nem tuctuc.
2016. szept. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%

"Kinek a joga eldönteni fentieket, illetve mi a szokás abban, hogy figyelembe kell-e venni a vendégeket is?"



Erre nincs szabály. De ha a lóvéjukat van képed elfogadni, akkor a véleményüket is tartsd tiszteletben, kiskirálylány. Vagy dolgozzál, és finanszírozd meg az életed buliját a saját pénzedből, és akkor olyan lesz, amilyet te akarsz, senki sem szólhat bele. Hát, ennyi.


(BTW sosem értettem, mi a fenének házasodnak össze olyanok, akik még a bulit sem tudják megfinanszírozni saját maguknak? Cifra nyomorúság. Pfff... A szülők pénzéből lagzi - erről is megvan a véleményem. Mintha nem lenne annak a pénznek máshol jobb helye. Nem lenne pofám elfogadni a szüleimtől ezt a pénzt, inkább költsék magukra, szórakozzanak belőle, utazzanak. Ki tudja, meddig tehetik még meg?)

2016. szept. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!