Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti meg tudnátok bocsátani egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Haramia kérdése:

Ti meg tudnátok bocsátani egy félrelépést, ami elsősorban érzelmi alapú volt, nem testi?

Figyelt kérdés

A történet nem az enyém, hanem egy ismerősömé, még az "ítéletre" vár. De mint nő sokat agyalok rajta, hogy én mit tennék ilyen helyzetben. A pár 7 éve van együtt. A férjnek 4 hónapja tartott egy viszonya, ami pont a lezáráskor derült ki (a másik nő tett pontot a végére) a feleség pedig megtalálta ezt a búcsúüzenetet.

A pasi nem tagadja, hogy szerelmes lett (szex mindössze egyszer volt) de rengeteg találkozó, közös program, ebéd, séta csók, ölelkezés stb...ugyanakkor azt mondja, hogy lezárta, befejezte a kapcsolatot és szeretné újrakezdeni a feleségével, ha kap még egy lehetőséget. (egy közös kisgyerekük van).


Ti hogyan döntenétek a feleség helyében?


2013. nov. 5. 12:33
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van! Komolyan nem is tudom, hogy miért tépem a számat! :)
2013. nov. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon szeretném a páromat(igen ,mindezek ellenére is ,hiszen az érzelmeim nem ey csettintésre múlnának el iránta) akkor lehet ,hogy képes lennék arra rávenni magam ,hogy megbocsássak neki .Viszont biztos ott lenne bennem a folyamatos kétely ,-Vajon kire gondol mikor velem van ?

-Tényleg engem szeret ,nemcsak mondja ? ... stb ;stb ..

Ezekbe hosszú távon bele lehetne golyózni ...

Nem tudom vissza tudna e állni ezek után a bizalom ... valószínű ,hogy nem .

2013. nov. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem az a kérdés, hogy meg tudnék-e bocsátani hanem, hogy érdemes-e együtt maradni. Hova tovább? Ez pedig sok mindentől függ.


Megbocsátani meg tudnék. Ahogy más is. Sőt meg is kell, mert nincs értelme életünk végig hordozni a tüskét.

Viszont egy különválás nem jelenti azt, hogy nem bocsátottam meg. A kettő majdnem független egymástól.

2013. nov. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%

12-es:

Úgy vélem, soha nem voltál ilyen szituációban.

Kíváncsi lennék mit mondanál, ha ez veled fodulna elő. Nem most, elméletben, hanem mikor neked kell átélned a megalázottságot. Azt, hogy érzelmileg kisemmiztek.

2013. nov. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
100%
Ebben pont az a pláne utolsó, hogy ő így van a palijával... Hol itt az önbecsülés könyörgöm?!
2013. nov. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző írja. Én is megbocsátanék, persze, nem tehet róla hogy szerelmes lett. De valóban nem érdemes ettől még együtt maradni.


Beleszeretett mába, ergó engem már nem úgy szeret ahogy én azt szeretném. Attól még lehetünk barátságban, de miért kell továbbra is úgy tenni mintha minden rendben lenne. Miért vagyok én hozzáláncolva egy férfihoz, akinek már nem kellek igazán. Egy nő jó megvan egyedül is. legalábbis én. Ha van egy partnerem, akkor az azért lemondással is jár, az előnyökkel együtt persze. Előny az hogy érzem a másikon hogy szeret, hogy én vagyok a mindene. A hátránya meg hogy alkalmazkodni kell, nem kicsit. Most ha az előny elvész, akkor miért kell nekem csupa hátrányokból álló helyzet? Anyagilag független vagyok, úgyhogy a fizetése számomra nem előny.


Emellett elveszi a lehetőségét hogy megismerkedjek egy másik pasival, aki valóban úgy szeret ahogy én szeretném.


Szóval miért is kell engedni hogy benne tespedjen a langyosvízben mellettem, amíg találkozik egy másik nagy ővel? Ugyan már.


35/N

2013. nov. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
100%

És még egy. Társkeresőn elég sok nős pasi keres meg, hogy szeretőt keres, kicsi gyerek meg asszony mellől. Ezeknek általában már nem én lennék az első viszonya. Ráadásul nem csak megtörténik, mint ahogy a munkahelyen véletlenül beleszeretsz a kolléganődbe, hanem tudatosan partnert keresnek, mert otthon vagy nem elég, vagy nem jó, vagy teljesen elutasítja őket a feleség (legalábbis ez a szöveg) aztán soknál biztos az van, hogy uncsi, meg macerás a kicsi gyerek, és elegük van, és így akarnak kicsit kikerülni a mókuskerékből. Ettől még nem akarnak elválni, na nem azért mert szeretik a feleségüket, hanem mert nehéz a pénzt megosztani, vagy nem akarják kifizetni a feleséget, vagy mert szeretik a gyereküket és nem akarnak hétvégi apukák lenni.


Szóval visszatérve a kérdésre, én azért nem maradnék együtt a pasival, mert nem önszántából vallotta be és mondta azt hogy ne haragudj, meghülyültem, de rájöttem hogy baromság volt mert téged szeretlek, hanem azért lett vége mert a szerető kirakta, mert vagy talált mást, egy független pasit, vagy felmérte hogy nem ez az amire ő igazán vágyik, vagy kiszeretett a férjből. A pasi ezt a végtelenségig húzta volna, és emellett meg is mondhatta volna a nőnek, hogy nem fog eljönni otthonról mert nem akar hétvégi apuka lenni mert szereti a gyerekét.

2013. nov. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
61%
Én vagyok itt a különutas, de azért szórakoztató is ez a téma. Különösen azért, mert nekem nem fáj, míg másokból indulatokat vált ki és hergelik magukat a problémán. Ha ez itt pletykarovat lenne, érteném. Bizonyos embereknek nagy esemény, és boldog kielégülés, hogy más embereket vagy azok magánéletét elítéljék, fikázzák, jól megcsócsálják, hogy X celeb mit izélt a barátnőjével vagy mit nem, szóval, ez egy ilyen „kultúrkör”. Nekem nem okoz fájdalmat, nem vált ki belőlem érdeklődést, hogy Marcsa elhagyta-e a Mihályt az alvégen vagy fordítva, vagy sem… Nekem nincs önbizalmam? Nekem rossz itt? Milyen sajátos álláspont. )) Jó, nem tagadom, kora ifjúságomban nekem is voltak fájdalmas féltékenységi rohamaim, okkal vagy ok nélkül, belül vicsorogva figyeltem a párom, és rettegtem attól, hogy mit hallok, vagy mit találok! Na, akkor nem volt önbizalmam, bizony! Az aztán tényleg az önbizalom teljes hiánya, hogy rágom a körmöm és készítem a seprűt, hogy kiverjem a fejéből a más nőt, meg a lapátot, hogy kidobhassam. Micsoda nevetséges célok! Ha ok nélkül terrorizálná fizikailag vagy lelkileg a gyereket/gyerekeket, akkor igen! Akkor takarodjon, nincs itt helye! Ha rendszeresen részegen jön haza, ha elautomatázza a család pénzét, akkor nem élünk együtt, akkor tűnés! Ha bánt, üt-ver, megaláz mások előtt, akkor vége! Egy csomó ok van arra, hogy embernek elege legyen, hogy új élet után vágyódjon! De az, hogy múló emberi gyengeségből egyszer elcsábul valahol valamikor, az nem ez a kategória. Most nem vesztegetnék szót arra a diszlexiásra, aki ebből azt a következtetést vonja, le, hogy fűvel-fával, qrvákkal, mindenkivel… mert az megint más. Az nem keverhető ide. Az ember megérik, felnő a feladathoz. A házassághoz is fel lehet nőni. És igenis, a bajban ismerjük meg egymást, azaz a bajra adott érzelmi válasszal. És akkor már másképp néz ki minden.
2013. nov. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg pont az érzelmi alapú megcsalás a megbocsájthatatlan!

ha szeretne engem mást nem tudna, és jé, most vége a szerelmével, hirtelen vissza szeretett volna belém? kizárt!

2013. nov. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
50%

Kedvesem, ha nem érdekel a téma akkor nem értem mit kavarsz még itt... Amúgy meg ideje lenne visszaülni az iskolapadba,és kicsit nyelvtanozni, mert attól még hogy az utolsó kommentedben megpróbálod magad menteni, hogy te márpedig nem azt írtad hogy az állandó megcsalás nem bűn, attól még mindenki tud olvasni, és meg tudja mondani hogy egész eddig azon hisztiztél hogy milyen hülyék vagyunk amiért nem nézzük el a pasijainknak, hogy folyamat megcsaljon.

Hogy a szavaiddal éljek: fel lehet nőni a feladathoz, kapcsolathoz, nem ártana neked is felnőni ahhoz, hogy megértsd: komoly gondjaid vannak, ha ezt hagyod. És hagyod.

2013. nov. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!