Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Hogyan lehet ezt feldolgozni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés

A “barátom” előre megfontoltan rávett egy ”komoly kapcsolatra”, es belementem. Egyedülállóak voltunk mindketten.

Vagyis ő nem, mert egy nővel szervezkedett a hátam mögött, akit jóval előttem ismert meg, hogy azzal csaljon engem es csúfolódjon velem.

A nő tudott rólam es azzal szórakozott, hogy en feltekenykedtem a barátomra es a baratom ramfogta, hogy elmebeteg vagyok. Ezzel szórakoztak. Azaz rajtam.

Mi visz arra valakit, hogy ilyen diabolikus legyen?

Jelenleg kezelés alatt állok pszichiátrián emiatt.


2023. okt. 21. 22:43
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Teljesen érthető, valóban minden ember magából indul ki. Nem hibáztál semmit azzal, hogy nem láttad akkoriban, te sosem tennél ilyent mással, miért hitted volna, hogy más másként működik. Most már tudod, bár nagyon fájdalmas tapasztalat útján, de megtanultad. Normálisan működő embernek a párkapcsolat biztonságot, támogatást, egymás segítését jelenti. Szövetséget. Az ilyen mint a volt pasid, nem is érti, sosem volt valódi, szereteten alapuló kapcsolódása, nem is lesz soha. De előtted még egy hosszú út áll, lehetőségekkel tele. Te tudsz szeretni, benned lehet bízni. Ő ide soha nem fog elérni. A szakember beszélget is veled? Kapsz olyan terápiát amit segítségnek érzel? Próbálj sokat barátokkal, téged támogató emberekkel lenni, hogy ki tudj kicsit szakadni az állandó őrlődésből. Senki a világon nem ér annyit, hogy a szemétkedése miatt szomorkodj, boldogságra születtél, saját hangulatodat te határozd meg, ne ilyen megnyomorodott lelkű alakok. Zenélj, táncolj, színezz, fess, akkor is ha úgy érzed, álljak fejre a tanácsaimmal. Egyszer csak elkapod a fonalat és azt veszed észre, jé, percek óta nem zakatoltam ezen a szerencsétlenen. És tervezgess szép és jó életet. Irányt mutat.
nov. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Köszi. Semmilyen szakemberi segítséget nem kapok. Abszolút szégyellem bevállalni hogy több diplomával így jártam es így megalázódtam, főleg ahol külföldön lakom,minden amit mondasz, dokumentálják számítógépben es megmarad örökre. Tudom, nem szégyen de számomra az. Főleg hogy jegyzetek készülnek. Senki nem támogat, próbálom magam lefoglalni a teendőimmel es próbálom túlélni ezt az egészet, diszkréten, anonim segítséget keresve . Köszönöm, igazan empatikus es emberséges vagy !
nov. 19. 23:14
 23/34 A kérdező kommentje:
Most kulföldön vagyok már, jelenleg, kétlaki életet élek es otthon voltam pszichiátrián
nov. 19. 23:21
 24/34 anonim ***** válasza:

Úgy szeretnék valami olyan tanácsot adni amitől pikk-pakk már csak röhögni tudnál ezeken a szerencsétleneken. Mert bármilyen hihetetlen, a vége ez lesz és büszke leszel (lehetsz is) magadra, hogy honnan hová jutottál. Maximum még szánalmat érzel, mert mégiscsak egy sz.ar gyerekkor, esetleg születési defekt miatt lett ilyen, de az aztán nem a te sarad, nehogy már rajtad akarja megbosszulni. Csak sajnos még nagyon friss a sebed, kavarognak a gondolatok, érzések. A szégyenedet is megértem, pedig ésszel te is érted, hogy nem a te szégyened. De tudd, tök tisztán látsz, érzel és gondolkodsz, hiába raktak hintába, túl vagy rajt. Csak "még" fáj.

Igen, az első kiírásod miatt gondoltam, hogy foglalkozik veled szakember, de megértem az indokaidat. Túl leszel rajt így is, értelmes ember vagy. Hullámhegyek várnak rád, lesz jobb és rosszabb időszak, de menni fog. Minden pillanatban tartsd észben, a gyeplő a te kezedben van, senki nem rángathat ide-oda, te irányítod a gondolataidat. Ha azt veszed észre, már megint nagyon mélyen vagy, szólj magadnak, hahó, rossz az irány! És hidd el, lesz jobb, hisz voltál már mélyen, most egyre magasabb jön. A párkeresést viszont hanyagold egy darabig, nehogy beleszaladj valamibe. Eljön majd az ideje ha már stabil leszel.

nov. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Ha valóban nárcizmus akkor lehet az egyik praktikájuk miatt történt hogy belerángattak, mégpedig a háromszögelés. Ezek nem bírnak meglenni monogám módon, mindig több, jobb kell, csak nekik persze. Sokszor csak szóban találnak ki egy harmadik felet akivel aztán folyamatosan "versenyeztetnek" téged, és ez is baromi lehúzós és fárasztó érzelmileg. Itt pedig úgy látszik élőben is ezt csinálhatta, mert úgy érzi ennyire megteheti.

Ne vedd magadra ezeket, visszaéltek a jóindulatoddal. Beteg elmék ezek. Olvasgass a téma kapcsán javaslom, és a jövőben már egyből felismered. Elsőre bárkit belerántanak, és nagyon rossz. De mivel most ilyen rossz, biztosítalak hogy később már elsőre meg fogod érezni a gyanus jeleket. Tapasztalatból mondom ezt.

nov. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Köszi ❤️! Az biztos, hogy ez egy magasiskola volt, amit kijártam, amely láttatta a gyengeségeim es ezek szerint szükségem volt ezekre a leckékre, mert nagyon jóhiszemű voltam es magamból indultam ki végig. Ilyet el se tudtam képzelni , hogy létezik , mert miért tenne valaki ilyet ? Ha volna más, miert volna velem stb ....

Hogy valaki ezt szándékosan tegye es megvezessen, becsapjon, megcsaljon es ebben örömét lelje, ez túl magas volt

nov. 20. 00:37
 27/34 anonim ***** válasza:

De ezek nem a te gyengeségeid igazából. Ezek a nemnormális alakok direkt olyat keresnek, aki jóhiszemű és kedves, empatikus, mert őket tudják a legjobban kihasználni és szétjátszmázni. Attól még a te jóhiszeműséged és jólelkűséged ugyanúgy egy értékes tulajdonság, amit szerintem próbálj is megtartani a jövőben ugyanúgy, mert ritka kincs manapság.

És ismerem ezt az egészet, pont ez a trükk hogy annyira abszurd és hihetetlen hogy el sem hiszi az ember még akkor se amikor megtörténik. Magadban keresed a hibát folyamatosan még közben is hogy gyakorlatilag bántalmaznak, részben ezt is szándékosan okozzák lásd gaslighting. Nagyon tönkre tudja vágni az önképet és önbizalmat sajnos ez a folyamat. Szerintem ne hibáztasd magad, aki volt már ilyenbe az mind belefutott gyanutlanúl elsőre. Erre tényleg nem lehet felkészülni, hacsak véletlen nem olvasott róla sokat az ember már korábban, és nem ismeri fel elsőre.

Viszont a tudás és tapasztalás az legalább arra jó lesz, hogy megvédjen a későbbi ilyen esetektől. Egyébként én is csak azt tudom tanácsolni hogy önidőzz sokat, gyógyulgass, keress olyan dolgokat amik flowba tudnak hozni pl természet vagy hobbik, és idővel jobb lesz. Te nem hibáztál itt semmiben, még ha egész végig ezzel is terrorizáltak ők korábban. Te itt maximálisan áldozat voltál, és nem volt szükséged semmi ilyenre mint ami történt. Senkinek sem lenne igazából, csak sajnos mégis megtörténik, mint látod.

nov. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, valóban mindenért hibaztatva voltam, ha szakítani próbáltam ebbol az őrületből, akkor kitámadt, hogy persze, biztos van valakim, még én magyarázkodtam. Ha ez se ment akkor zsarolt hogy kirúgat a munkából es kompromittáló dolgokat talál ki rólam es mindenkire ráír, es tönkretesz. Maig sem ertem, honnan ennyi gyűlölet benne irántam, szerintem a nővel egyutt tervezik a kikészítésem, a nőnek ez a szerelmi bizonyíték
nov. 20. 00:55
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásból mondom de szerintem itt te nekik csak eszköz voltál, és nem személyesen ellened szólt ez az egész. Ha mást találnak helyetted hasonló empatikus személyt, akkor vele teszik meg ugyanezt. Ezeknek a fajta embereknek igazából mindenki csak eszköz. Olyan kész hogy ahogy olvasom a történetedet, sorra ismerem fel benne a tipikus praktikákat, amiket másokkal is űznek. Én nőből találkoztam hasonlóval még jó régen, és tényleg azonos az eszköztár, mert ösztönösen erre van kondícionálva az elméjük. És persze a teljes gátlástalanság is adott.

Megpróbálok adni még egy jó tanácsot neked, ami nálam elég sokat segített. Szóval nem vagy egyedül. Ha elkezded olvasni a nárcizmus témát, és főleg azok beszámolóit akik hasonlóan jártak mint te, kísérteties egyezéseket fogsz felfedezni. Szerintem ez is megkönnyíti a feldolgozást, máris nem magadat fogod okolni, hanem látni fogod hogy ezek mindig mindenkivel ezt csinálják, ha megtehetik. És ez ellen csak a tudás adhat kellő vértezetet, ami gyakran túl későn jön.

Szóval én tényleg ajánlom hogy nézegess erről a témáról is most beszámolókat, főleg az áldozataik írásáról. Remélem segíteni fog, hogy hamarabb helyrerázódj.

nov. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Engem csak az zavart, hogy a narci nőjet védte habzó szájjal amit velem sose tett
nov. 20. 01:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!