Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért olyan nagy probléma, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nagy probléma, ha a szerelmetek mást is megkíván, miért erőltetitek a monogámiát?

Figyelt kérdés

Miért nem lehet hagyni, hogy kiélje mással is a szexuális vágyait, ha arra van szüksége? Miért nem örültök inkább annak, ha a párotok jól érzi magát mással is, és kiél esetleg olyan dolgot, amit veled nem tud? (mert pl ázsiai lánnyal feküdne le, te pedig európai vagy...). Az helyett, hogy tiltjátok és lebirtokoljátok a másikat, miért nem örültök annak, ha a párotok boldog? Miért jobb lebirtokolni a másikat, és lelki terrorban tartani azzal a másikat, hogy ha elmondja a titkos vágyait, szakítás lesz a vége? Én nem hiszek a monogámiában, úgy gondolom egy poligám kapcsolat, tehát egy nyitott kapcsolat sokkal őszintébb, szeretetteljesebb, és szabadabb tud lenni, és alkalmasabb abból a szempontból, hogy az ember ne érezze magát ketrecben, még akkor is, ha jogunk van mással a szexre, de nem élünk a lehetőségünkkel.


Erről egy cikket is olvastam, és osztom a nézeteit az illetőnek:

[link]



2017. jan. 22. 23:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 kolosszus22 ***** válasza:
100%

A szerelem már csak ilyen, együtt jár a birtoklási vággyal és önzőséggel, már csak az utódnemzés miatt is, sztem az nem szerelmes aki másokkal is simán együtt tud lenni vagy nem zavarja ha a párja másokkal is együtt van. Tegyük fel te férfiként elnézed az asszonynak, hogy kefél melletted is össze-vissza, te meg örülsz neki, hagy legyen boldog. Honnan tudod majd, hogy mikor gyereknevelésre adod a fejed, a gyerek a tőled lesz. Vagy az se gond neked ha más gyerekét neveled fel?

Ha neked ez így megfelel, hát élj így boldogan, engem nem zavar, de nekem ezt nem venné be a gyomrom és szerencsére az emberek többsége sem, nem véletlenül alakult ki az évezredek folyamán a monogámia, megvan a maga szerepe, elsősorban a családalapítás és utódnevelés miatt is. Elvégre normál esetben magának a kapcsolatnak a párkeresésnek is az a lényege, hogy megtaláljuk azt az embert akivel leélhetjük az életünket és családot alapíthatunk. Nem csak az orrunkig kell látni, hogy jó "most van valakim, elszórakozok vele és halmozom az élvezeteket míg meg nem unom".

2017. jan. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/89 Noblesse Oblige ***** válasza:
83%

A mai számadatok szerint, a nők többször mennek tilosba mint a férfiak. Tehát megvan a párjuk és van kalandjuk is.

Akkor ki is a monogám?


Az 1980-as években (asszem) újszülöttektől vettek vért, hogy a genetikát tanulmányozzák. A kedves tudósok arra jöttek rá, hogy minden 4. csecsemő bizony nem a papírforma szerinti apától van.


És igazából a monogám kapcsolatot pont a férfiak találták ki. Egy alku volt, hogy a nő csak az ő gyerekét vállalja, cserébe a férfi támogatja a családját. Egy anya az mindig biztos, de az apa az lehet sokesélyes.


A fenti szösszenettel is csak annyi bajom van (mert nem ítélem el a poligám életvitelt), hogy férfi fókuszba van. A férfiaknak kell az, amaz... stb. Nektek Istenadta genetikai és ösztönszerű jogotok van arra, hogy több nővel... közben pedig a nők pinája sincsen fából. Nekünk is jót tesz egy változatosság... de a legtöbb esetben valahogy ezt a poligám hívő férfiak gyomra nem veszi be. Hát ezért lett kitalálva a monogámia.

2017. jan. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 anonim ***** válasza:
100%

Na mi van? Elvitte a cica a nyelved??

Még mindig nem kaptam választ!

2017. jan. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/89 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez egy olyan dolog, mint a legjobb barát. Csak egy barátod van, akivel igazán meg tudsz osztani mindent, aki igazán megért. Ez adja az intimitást. Csak ellenkező neműek között. Ez sokkal több mint szex, mert ha jól összeilletek elvileg mindenben tudtok osztozni.

Mondom ezt úgy, hogy nő vagyok és ha nincs olyan ember, akit igazán komolyan vennék, akkor nekem is vannak ilyen laza, kapcsolataim. Ilyenkor nem érdekel, hogy az illető hány másik emberrel van együtt szex terén és én sem kötöm az ő orrára, hogy én még kikkel vagyok együtt.

Egyébként a legutóbb egy csajozós sráccal "egyezkedtünk" ebben a témában. Gondoltam biztos benne lesz, hogy kb. szeretők legyünk, de mint kiderült még ő sértődött meg, hogy én más férfiakkal is együttvagyok.

De leszögezem, én alapvetően monogám vagyok és ilyen párt is keresek, csak van, hogy sok idő eltelik, amig megtalálom a párom és addig van, hogy ilyen kötetlenebb kapcsolatokba bonyolódom.

2017. jan. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/89 A kérdező kommentje:
Nem voltam itt, de válaszolok. Természetesen a barátnőmet is ha igazán szeretem, akkor megengedem neki, hogy azt tegye, ami jól esik neki, és az a helyes hozzá állás, ha nem birtoklom le, hanem hagyom hogy megtegye, és inkább örülök annak, hogy ő örül. Másik kérdező, lehet, hogy minden 4. gyerek más apától volt, és igen valóban egyet értünk, hogy a monogámia pont azért volt a 20. században és előtte is a legelterjedtebb, mert a géntovábbörökítésről szól részben, ebből ered ez az egyesség is, ez a megalkuvás (ezek szerint sok mindenben egyet értünk), viszont ne felejtsd el, hogy a 21. században élünk, és az esetleges idegen géntovábböröklődési probléma már ki van játszva, mivel lehetőség van mindenféle óvszer használatra, tehát ez a kockázat már rég nincs jelen (érett emberek között).
2017. jan. 23. 00:12
 16/89 anonim ***** válasza:
100%

Jól van akkor te tisztességes poligám vagy.

Bár semmilyen szinten nem tudok azonosulni az ilyenfajta nézetekkel mint amit a kérdező vall, de oké tiszteletben tartom hogy van aki így szeret élni.

A lényeg, hogy senkire ne erőltessenek semmit. Se poligámiát se monogámiát. Mindenki döntse el melyiket akarja.

2017. jan. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/89 anonim ***** válasza:
100%

Lehetne így, ha ezek hideg döntések lennének. De ott vannak az érzelmek. Olyan mintha ezt kihagyád a képből és olyan, mintha csak elméletben okoskodnál.


Volt már ilyen poligám kapcsolatod? Esetleg olyan ahol szerelem is volt?

2017. jan. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 Noblesse Oblige ***** válasza:
23%

Hát ugye itt mindig az előnyszerzés volt a cél, és a génörökítés. De az minden állatra jellemző, hogy képes valamiről lemondani csakhogy más számára fontos előnyhöz jusson. A monogámiával is ez a helyzet.


Az mondjuk szerintem nem egyértelmű, hogy az ember tipikusan poligám. Ugyanis ezek a megállapítások mindig úgy születtek, hogy más hozzánk közel álló állatokhoz hasonlítottuk magunkat. Legközelebb hozzánklévőkhőz a majomszabásúak. De a majmok között is teljesen eltérőek a szaporodási minták. Van olyan majom faj ami tök monogám. Egyszer választanak párt és együtt is élik le az életüket. ( kabócamajmok, gibbonfélék) De ugyanakkor ott vannak a poligám jegyeket mutató gorillák, ahol az erősebb hím több nőstényt is megkap, a többi hím meg petrezselymet árul. A csimpánz is jellemzően poligám és többek között ő áll hozzánk genetikailag is a legközelebb. Plusz a péniszmérete is jóval nagyobb az indokoltnál, mint az ember esetében. De ott is vannak "monogám" párok.

Úgyhogy az mai napig is vita tárgyát képezi, hogy az ember most poligám vagy monogám természetű?


A mostani álláspont szerint a nőknek is megéri egy poligám kapcsolat, mert méhüknek sokkal több befolyása van az utódra, mint azt 20 évvel ezelőtt feltételezték. Az anya (szervezete) is képes befolyásolni a gyermek nemét. Valahogy érezzük, hogy sok fiú született és akkor kislányunk lesz. Vagy ha sok a lány akkor fiút szülünk. A női hüvely olyan feltételeket teremt, hogy a gyorsabb Y vagy a lassúbb X kromoszómát hordózó spermiumok érjenek célba.

És ha lehet hinni a mostani megállapításoknak is, akkor a nő képes elraktározni előző partnerei génmintáját, és fogantatás esetén feljavítani az utód génálomlányát (???) (ezt senki ne kérdezze hogyan csinálják)

2017. jan. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/89 anonim ***** válasza:
100%

Én nem korlátozok senkit semmiben. Ha le akar feküdni másokkal akkor tegye nyugodtan, viszont ebben az esetben össze sem jöttünk volna, mert nekem ilyen társ nem kell. Nem erre van szükségem.


Én monogám vagyok, és monogám házasságban élek. A férjem is ilyen kapcsolatra vágyott, nem volt rákényszerítve semmi. Ha esetleg ez például valamelyikünk részéről évek múlva mégis megváltozna, akkor nem megcsaljuk egymást patkány módon, hanem megbeszéljük, hogy változtatni szeretnénk, és szépen békében különválunk.

Mindig is őszinteségre épült a kapcsolatunk, ebben az esetben sem lenne ez másképp. A monogám kapcsolatok, csak így működnek. És igen, működnek, abban az esetben, ha mindkét fél ugyanazt akarja.


A megcsalásoknál általában az van, hogy egyszerűen nem illenek össze, mert vagy a férfi, vagy a nő nem játszik nyíltan, nem őszinték egymáshoz, nem akarják ugyanazt.


Azt értsd meg, fogd fel, hogy nem mindenkinek van gyomra nyitott kapcsolathoz, nem mindenki vágyik arra, hogy fűvel fával ágyba bújjon, vagy belegondoljon abba, hogy a párja mással hempergett. Mellesleg remélem akik így élnek, legalább védekeznek, nehogy megfertőzzék valami fincsi nemi betegséggel a párjukat. Bár a gumi sem 100%, szóval sok szerencsét nekik...


Nincs baj a nyitott kapcsolattal alapvetően, csak nem mindenki akar így élni. Ez miért baj?

2017. jan. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/89 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, de miért kell elválni? Ezt nem értem... Miért nem lehet átalakítani a kapcsolatot, vagy esetleg megengedni, hogy a férjed lefeküdjön mással, ha te nem is akarsz, ha ő szeretne? Tehát ha ő vágyik valamire, miért baj, ha megéli azt, és nem veled?
2017. jan. 23. 00:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!