Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért olyan nagy probléma, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nagy probléma, ha a szerelmetek mást is megkíván, miért erőltetitek a monogámiát?

Figyelt kérdés

Miért nem lehet hagyni, hogy kiélje mással is a szexuális vágyait, ha arra van szüksége? Miért nem örültök inkább annak, ha a párotok jól érzi magát mással is, és kiél esetleg olyan dolgot, amit veled nem tud? (mert pl ázsiai lánnyal feküdne le, te pedig európai vagy...). Az helyett, hogy tiltjátok és lebirtokoljátok a másikat, miért nem örültök annak, ha a párotok boldog? Miért jobb lebirtokolni a másikat, és lelki terrorban tartani azzal a másikat, hogy ha elmondja a titkos vágyait, szakítás lesz a vége? Én nem hiszek a monogámiában, úgy gondolom egy poligám kapcsolat, tehát egy nyitott kapcsolat sokkal őszintébb, szeretetteljesebb, és szabadabb tud lenni, és alkalmasabb abból a szempontból, hogy az ember ne érezze magát ketrecben, még akkor is, ha jogunk van mással a szexre, de nem élünk a lehetőségünkkel.


Erről egy cikket is olvastam, és osztom a nézeteit az illetőnek:

[link]



2017. jan. 22. 23:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 A kérdező kommentje:
Kedves 30. ez egy kényszerített monogámia, ahol a pasid poligám (mivel lefeküdne mással, csak tilos...), és szívesen lefeküdne két leszbi csajjal, de te nem hagyod neki, mert inkább lebirtoklod. Szülinapra ha két lányt hoznál neki, és örülnél neki, hogy ő végre kiél ilyesmit, akkor szeretnéd igazán. Attól még ugyan úgy fontos lennél neki továbbra is, és ki tudja... Tudod ilyen esetben szoktak a pasik valóban félre menni, mert ez a gondoalt erősödik majd benne, és 3-4 év múlva mikor már a csúcsra jut ez a gondolata, megteszik. Természetesen elmondani nem meri majd, mert tudja, hogy te nem viselnéd el, és sok buta nő ilyenkor szakít ezért, az helyett, hogy engedné hogy a másik néha félremenjen, mind ez megbeszélve egymással, teljesen őszintén. Én barátnőmnek engedtem, hogy lefeküdjön mással, de nem akart élni a lehetőséggel, ő is megengedte, de nem tettem még meg. Ha tiltaná, már lehet rég szakítottunk volna, mert annál jobban akarnám.
2017. jan. 23. 01:11
 32/89 anonim ***** válasza:
97%
Szóval úgy viselkedsz, mint egy gyerek. Most nem akarom, mert nincs tiltva, de ha tiltva lenne, akkor azonnal meg akarnál dugni minden szembejövő nőt. Nevetséges. Ez nem szeretet, csak annyira rettegsz, hogy elveszíted, hogy bárhogy képes vagy megalázni magad, csak hozzád menjen vissza a nap végén. Pontosan ezt nevezik kapcsolatfüggőségnek. De próbáld bemagyarázni magadnak, hogy teljesen oké. Gondolom akkor is vele maradnál, ha besikerülne az ázsiai vagy fekete gyerek a barátnődnek.
2017. jan. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/89 anonim ***** válasza:
97%
Jah és ilyen szó nem létezik, hogy lebirtokolni valakit. Birtokolni. Attól, hogy hozzáteszel egy igekötőt, még nem mondasz többet.
2017. jan. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/89 anonim ***** válasza:
100%

Látom, te csak a saját dumádat fújod, és nem vagy képes elfogadni, hogy nem csak ez lehet jó és igaz.


Szerinted jobban ismered más emberek párjait, akiket amúgy még életedben nem láttál? Ugyan már... Had tudjam már jobban mire vágyik a férjem, elvégre 7. éve vagyunk együtt, jobban ismerem, mint ő saját magát. Nem akar 2 csajjal lefeküdni, csak nézni akarja őket, amivel nekem semmi problémám. És mint mondtam, soha nem kényszerítettem monogám kapcsolatba, ő maga sem ment volna bele nyitottba.


Amúgy mióta is tart a te "kapcsolatod", hogy ekkora szakértőnek hiszed magad?

2017. jan. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/89 anonim ***** válasza:
100%

"ilyen szó nem létezik, hogy lebirtokolni valakit"


Ezt már én is írni akartam.

2017. jan. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/89 anonim ***** válasza:
91%

Mi különböztetne meg minket néhány kóbor kan kutyától szerelem és párkapcsolat terén? Semmi! Járkálnánk álló f.sszal bedugaszolni minden tetszetős, nedves, kellemes lyukat. Szomorúan látom, hogy a világ afelé halad amit te vázolsz. A szerelem, az egymásért élés, hűség semmibe megy. A nők is járnak fa$zról fa$zra. Hedonista, erkölcstelen fertő. Beteg a társadalom világszinten. Nem a járványok és a rák pusztít, hanem az emberiség önmagát.

Én lassan már a szerelemről is majdnem, hogy lemondok.


Sikerült életed vágyott M5-ös BMW-jét megvenned? Add már kölcsön pár körre, ígérem vigyázok rá, földúton is maximum csak 180-nal megyek majd vele. Ne is gondolj rá, hogy mi lesz vele. Addig is itt a nőm dugjatok egyet, aztán majd viszem a csajodat is egy körre, te meg mehetsz a kocsimmal. Szeretem a barátnőmet, de pont megkívánt téged, kösd ki, verd tele, holnap úgyis megkérem a kezét legalább látja, hogy mennyire szeretem. Most épp indulok prostizni, csomagolt nekem kotont meg viagrát, nagyon rendes lányt találtam. Mire jövök kész lesz az új műkörme, meg kikapartatja a gyereket ami két hete fogant benne amikor megkíváta a postást. Engedtem neki, mert szeretem. Posztoltak is egy ágyban fekvőset izzadtan, dugás után az Instára. Nyomtam rá egy likeok meg megosztottam Facen egy Oravecz Nórás idézettel. Nem tartuk meg a gyereket, pedig én szívesen felneveltem volna, de túl sokat kellene kihagynia a konditeremből a terhesség miatt, úgyhogy marad az abortusz. Szerinted Sciteces vagy Bioteches fehérjét vegyek neki a kondizáshoz? Ez még a nagy dilemmám.

2017. jan. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/89 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, miért probléma az, ha valaki kiélné az ösztöneit? De tudod mit ennyi erővel legyen egy csajod, aki frigig, és megtiltja neked, hogy elélvezz, kíváncsi lennék bírod-e fél évig. A frigidség ugyan olyan a monogámiához képest, mint a monogámia a poligámiához képest. Eléggé cinikus, az amit felvázoltál, aboszolult nem erről van szó. A monogám kapcsolatok döntő többsége úgy monogám, hogy a két félből az egyik monogám, és belső feszültséghez vezet idővel, hogy az illető nem mehet félre mással soha. Vannak monogám kapcsolatok, ahol valóban életük végéig senkivel nem feküdne le egyik fél sem, de szerintem nézzen mélyen magába mindenki, és mondja ki azt őszintén, hogy sosem vett észre senkit aki nem a pasija úgy, hogy "hűű de szexy". Ha pedig ez már megtörtént, akkor van szexuális vonzalom más felé, akkor pedig nem hiszem, hogy korlátozni kellene ezt magunkban, főleg ne azért, mert valaki birtokol az helyett, hogy szabadon engedne, hogy megéljem amit akarok.
2017. jan. 23. 01:29
 38/89 anonim ***** válasza:
Éld meg amit akarsz. De miért csak a másik félnek kellene engednie? Ha neki ez szenvedést okoz, mégis engedi, ok. De te meg ebből csak profitálsz. Semmi bűntudat, más nőket dugsz, és le sem szarod, hogy a párod, akit elvileg szeretsz, szenved emiatt. És ne mondd azt, hogy jah ezt meg kell tanulni, hogy ne okozzon szenvedést. Ilyen nincs, csak akkor ha már szarsz az egészbe.
2017. jan. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/89 A kérdező kommentje:
Nekem nincs ilyen problémám, mivel eleve úgy keresek valakit, ha kapcsolatot akarok, hogy őszintén felvázolom a dolgokat, és vagy elfogadják vagy nem, tehát nem tudsz fájdalmat okozni, ha eleve úgy jön össze veled, hogy megbeszéltétek. De a nyitott kapcsolat egy magasabb szint, sok önfejlesztéssel jár, mire valaki nem féltékeny, hanem szereti valóban a másikat, nem főleg csak birtokolja, amit szeretetnek hisz. Egyébként pedig logikusan belegondolva, nem is szeretnék olyan kapcsolatot, ahol a barátnőm, inkább megtiltja, hogy megéljek valamit, amit nagyon szeretnék, mert inkább erősebb a birtoklási érzése, mint a szeretet érzése. Nyitott kapcsolat ezért egy sokkal bensőségesebb kapcsolat, és ez arra is vonatkozik, ha úgy nyitott a kapcsolat, hogy egyikünk sem akar félrelépni, de a lehetőséget megengedjük rá, hogy ha mégis úgy döntene, akkor szabad. Szerintem egy undorító és álságos üzlet ez a "nem fekszek le senkivel, csak hogy a másik se..." Ez egy 20. századból ránk ragadt önzésből eredő mocsok, ami ellen harcolok, mert teljesen alkalmatlan egy igazi őszinte és bensőséges kapcsolat kialakítására. Monogámiában azt hívják szeretetnek az emberek, hogy titkolózni kell, hazudni, hogy csak a másik kell, birtokolja inkább az ember a másikat, mint szereti és mind ezt önző módon természetesen, mert ha szeretem a másikat, és abszolult nem birtoklom, akkor miért zavarna, ha a másiknak éppen jó? Nyilván ez az emberi eredendő természetből ered, még az állat világból ered ez a birtoklási vágy, de egyfajta magasabb szint elérésével alkalmas lehet az ember nyitott kapcsolatra is.
2017. jan. 23. 01:44
 40/89 anonim ***** válasza:
100%
Na mos a birtoklásvágy az evolúció szerint azért létezik, mert a saját génjeidet akarod továbbörökíteni minnél többször, tehát férfiként minden nő az enyém legyen, akit megkívánok és akkor amikor megkívánom. A női oldal pedig mindig a legjobb genetikai állományú hímegyedet kívánja utódai apjának. Ebben a példában a laikus a poligámia bizonyítását látja. Ellenben ez az embernél törvényileg szabályozva lett, mert sok agresszióval járt. Voltak kisméretű közösségek akik sikerrel éltek így néhány generáción át, de ha eleve törvényileg kötelező a poligámia az sem felel meg mindenkinek. Ezért kívánom neked, hogy találj rá arra a lányra aki úgy gondolkodik, mint te. Ellenben egy monogám beállítottságú nőtől ne várd el, hogy a te elvrendszeredet kövesse, ha te sem akarod az övét.
2017. jan. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!