Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Felnőtt gyerek féltékenységéve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felnőtt gyerek féltékenységével mit kezdjek?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, a párom elvált, van egy 20 éves gyereke. Egyke a gyerek, és mindene apja. Eléggé el van kényesztetve, azt hiszi ő a világ közepe. A párom adja is alá a lovat. A lány ki akarja sajátítani az apját, a kapcsolatunk kárára. 20 évesen kikötötte az apjának, hogy nem akar testvért, velem meg közölte, hogy az apja mindig az apja marad. Gyakran előttem hozza fel a párom volt nejét, hogy tudod apa, amikor anya stb, meg beszámol az anyjának a dolgairól, és akkor ott előttem elkezdenek nosztalgiázni. Én ilyenkor végighallgatom őket, de kivülállónak erzem magam, mert a lány szándékosan hoz fel olyan régi csaladi közös emlékeket, amikhez nekem semmi közöm, és emiatt hozzá sem szólok a dolgokhoz. Előttem nosztalgiáznak. Sajnos a párom nem veszi észre a lány felém intezett gúnyos mosolyát, és színjátékát. A párom érthető hogy ragaszkodik a lányához, de nem egy 2 éves gyerekről van szó, aki körül forognia kellene a világnak, pláne nem a kapcsolatunknak. Én erősen túlzásnak érzem ezt a szimbiózist. Kb a reggeli produktum állaga (nagy wczés) is téma köztük. Az jó, hogy ilyen szoros a kapcsolatuk, de nincsenek egészséges határok, és ennek a lánynak sosem voltak. Nem olyan mint egy felnőtt 20 éves, hanem mint egy 2 éves. En meg nem tudom mit kezdjek a féltékenységével, hogyan kell ezt kezelni helyesen?
febr. 16. 11:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/110 anonim ***** válasza:
38%

De áruld már el, hol találkozol a lánnyal és minek?

A lány nem lakik az apjával, hanem a barátjával lakik, azt írtad.

febr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/110 A kérdező kommentje:
Jön az apjához. Akkor találkozom személyesen vele. Akkor ott van 3-4 órákat, és az van végig amiket fentebb irtam.
febr. 16. 14:14
 23/110 anonim ***** válasza:
28%
Nekem inkább úgy tűnik, hogy te vagy féltékeny a lányára. Amit leírsz, ritka, de teljesen normális apa-lánya kapcsolatnak tűnik.
febr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/110 anonim ***** válasza:
32%

22: Hát mért nem mész el addig?

Pár hete ismerhetitek egymást, de már nála laksz?

Itt te vagy, aki igyekszik kisajátítani.

Nem elég heti 160 óra együttlét? Nem tudod őket heti 6-8 órára kettesben maradni hagyni?

febr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/110 anonim ***** válasza:

Ez sokszor olyan mint egy szerelmi viszony.

Exem is mindig a lányáról beszélt és mondta is hogy különleges a kapcsolat közöttük….

Az a lány mondjuk rendben volt lelkileg, szép volt, és nem csimpaszkodott az exem nyakában állandóan.


A férjem lánya viszont önértékelési zavarokkal ,önbizalomhiánnyal mindig tesztelgette hogy meddig mehet el.

2 szer akkora mint én és gyűlöl ezért. Folyamatosan szídja a vékony nőket.

Persze közben megeszik egy egész pizzát és a járása is olyan mint egy beteg fókának, csak vonszolja magát. Arca sem szép. Dupla akkora a feje mint egy átlag embernek.

Ahogy végignéz rajtam látszik hogy meg tudna ölni.

Én csak 1 dolgon imádkozom: hogy a közös kislányunk ne úgy nézzen ki…..

febr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/110 A kérdező kommentje:
24 minden nap beszélnek vmilyen formában.
febr. 16. 14:24
 27/110 Grizesteszta ***** válasza:
28%

#19: Bontsd elemeire a problémát és próbáld külön-külön kezelni!

1) 20 éves gyerek 2 éves szinten, apuci pici bogara: ne foglalkozz vele! Majd felnő, a mostani állapot legyen az apja-anyja gondja.

2) az apja mindig az apja marad- igaza van, valóban az marad, nincs teendő.

3) Nem akar testvért- sajnálod, ha így érez, de az, hogy lesz-e testvérke, az a te és a párod döntése, tehát simán lehet, hogy lesz, annak ellenére, hogy ő nem szeretné.

4) Régi történetek, nosztalgia: normális, az ő közös életük, aminek az anyja is része. Ezt neked el kell tudnod fogadni, nyitottan, érdeklődéssel, mint a múlt egy elemét. Én a helyedben még bele is kapcsolódnék a beszélgetésbe, hogy : és akkor mi történt? Anya mit mondott? stb.

5) Féltékenység: ne foglalkozz vele, a lány felé ne add jelét annak, hogy féltékenynek tartod/érzed.

Amit tennék a helyedben:

1) megbeszélném a párommal, hogy legyenek olyan programjaik a lányával, ahol csak ketten vannak, hogy ne érezze a gyerek, hogy mindig belém botlik.

2) Megbeszélném a párommal, hogy- feltéve, ha tervezünk közös gyereket- hozza szóba ő is négyszemközt a lányának, hogy nem kizárt a kistestvér és ebben a lánynak vélemény nyilvánítási joga van, de beleszólási joga nincs.


Ha a párod az 1-2 pontokban OK, akkor maradnék, ha nem, akkor szakítanék, mint a szél, mert akkor itt nem csak a gyerek nem nőtt még fel, hanem az apja sem.:)


( Tapasztalatból írok, a páromnak is van ilyen nagy 'kisgyereke', de az én párom nagyon jól kezeli ezt, okosan, empátiával, nyitottan, teljes mellszélességgel vállalva, hogy szinte mindenben a gyerek igényeit is figyelembe vesszük, de kettőnk viszonyába nincs beleszólása, el kell(kellett) fogadnia, hogy mi ezentúl együtt élünk és kész. És klassz a gyerek, mert néha kóstolgat ugyan, de semmivel se beszólósabb, mint az én gyerekem. Normális egyetemista, aki még nem igazán találta meg a határait.


Szóval türelem, kialakul, de ehhez a párodnak kell értelmes felnőtt módra viselkedni és meghúzni a határokat.

febr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/110 A kérdező kommentje:
Pont hogy a párom nem húz határokat! Ez a legnagyobb gond!
febr. 16. 14:31
 29/110 A kérdező kommentje:
Az anyukát sem kell "fékteni", mert x évvel a válás után is a páromnak számol be arról hogy elromlott nála ez az amaz, melyik rokonnal mi van, segitsen neki ebben-abban.
febr. 16. 14:34
 30/110 Grizesteszta ***** válasza:

#28: Jó, de akkor miért a gyereket fikázod? A gyerek egy későn érő egyetemista, a barátod meg egy éretlen felnőtt...

Tehát a gond a pároddal van, nem a gyerekkel!


Viszont akkor ez a valid kérdés: mit kezdjek az éretlen, engem nem felvállaló párommal? Erre pedig az a válasz, hogy : szakíts!

febr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!