Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Felnőtt gyerek féltékenységéve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felnőtt gyerek féltékenységével mit kezdjek?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, a párom elvált, van egy 20 éves gyereke. Egyke a gyerek, és mindene apja. Eléggé el van kényesztetve, azt hiszi ő a világ közepe. A párom adja is alá a lovat. A lány ki akarja sajátítani az apját, a kapcsolatunk kárára. 20 évesen kikötötte az apjának, hogy nem akar testvért, velem meg közölte, hogy az apja mindig az apja marad. Gyakran előttem hozza fel a párom volt nejét, hogy tudod apa, amikor anya stb, meg beszámol az anyjának a dolgairól, és akkor ott előttem elkezdenek nosztalgiázni. Én ilyenkor végighallgatom őket, de kivülállónak erzem magam, mert a lány szándékosan hoz fel olyan régi csaladi közös emlékeket, amikhez nekem semmi közöm, és emiatt hozzá sem szólok a dolgokhoz. Előttem nosztalgiáznak. Sajnos a párom nem veszi észre a lány felém intezett gúnyos mosolyát, és színjátékát. A párom érthető hogy ragaszkodik a lányához, de nem egy 2 éves gyerekről van szó, aki körül forognia kellene a világnak, pláne nem a kapcsolatunknak. Én erősen túlzásnak érzem ezt a szimbiózist. Kb a reggeli produktum állaga (nagy wczés) is téma köztük. Az jó, hogy ilyen szoros a kapcsolatuk, de nincsenek egészséges határok, és ennek a lánynak sosem voltak. Nem olyan mint egy felnőtt 20 éves, hanem mint egy 2 éves. En meg nem tudom mit kezdjek a féltékenységével, hogyan kell ezt kezelni helyesen?
febr. 16. 11:48
 51/110 A kérdező kommentje:
50-es igazad van, ez semmi mas mint erzelmi intelligencia kerdése. Es nem részemről nincs meg. Nem nekem kellene hatarokat huznom.
febr. 16. 15:40
 52/110 anonim ***** válasza:
100%
Elég nyomi kapcsolatuk lehet, ha mindig a múltba révedeznek.
febr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/110 A kérdező kommentje:
52-es amikor férj-feleség voltak, akkor is szimbiozisban voltak.
febr. 16. 15:44
 54/110 anonim ***** válasza:
72%
Mit tud ez a faszi, hogy még vele vagy?
febr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/110 anonim ***** válasza:
0%
#51 ebben nagyon tévedsz.
febr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/110 A kérdező kommentje:
Miben tévedek? Nem nekem kellene határokat húznom, azaz megnevelni egy 20 évet, leszoktatni a vilag körülötte forog, apámat birtoklom tulajdonsagról.
febr. 16. 15:50
 57/110 Grizesteszta ***** válasza:
58%

#56: Szellemi fogyatékos vagy egy cseppet, ugye? Mert hogy itt pont azt magyarázzuk, hogy te belekerültél egy emberi kapcsolatrendszerbe önként és dalolva, majd meg akarod változtatni ezt a kapcsolatrendszert azért, mert neked ez így nem jó. De egy kapcsolatrendszert kívülről senki sem tud megváltoztatni. Két lehetőség van: vagy ők változnak a te kedvedért( ehhez kommunikáció kell a párod részéről) vagy kilépsz és letojod, hogy milyen az ő viszonyuk. Szemmel láthatóan a párod nem akarja felvállalni a változtatást sem és téged sem. Így marad az, hogy kilépsz. De ezt meg te nem akarod felvállalni, hanem kivetíted a frusztrációdat egy éppen csak 'felnőtt' gyerekre... Ha ti felnőttekként nem tudjátok kezelni a szitut, akkor hogyan van pofád a 20 évest kikiáltani hibássá, mondván: túl szoros a kapcsolata az apjával, nem hagy neked teret az érvényesüléshez és bántja a szoros szülő-gyerek kapcsolat a te hamvas kis lelkedet?


Oldd meg felnőtt módon a problémádat: vagy beszélj- eredményesen- a pároddal, vagy lépj le! Ha egyiket sem teszed, csak nyígsz itt, akkor miben is vagy 'több' attól a 20 évestől? Esetleg 10-15 évben, de másban...?

febr. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/110 anonim ***** válasza:
Két beteg emberhez ragaszkodsz. Az egy dolog, hogy ők nem ismerik fel, hogy ez nem egészséges szint, hogy a férfi azt sem látja, hogy te ellened megy a játék, de engem inkább az foglalkoztat, neked et miért kell? Miért nem lépsz egy olyan felé, akinek te vagy fontos?
febr. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/110 anonim ***** válasza:
#56 pontosan. Nem a te dolgod. Vagy elfogadod ezt, vagy tovább állsz. Te vagy a jövevény. Nem te szabod meg, hogy egy gyerek és az apja mit hogyan csináljon, mit hogyan beszéljen meg. Semmi közöd hozzá. Fogd fel, fogadd el, vagy keress mást. Nem bonyolult a helyzet.
febr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/110 anonim ***** válasza:
30%

Ezért kell kihasználni csak…..

Engem megaláztak, itt patkánykodott hogy takarodjak az apja házából.

De most fordult a kocka, épitkezünk. A lánya meg eltakarodott az életünkből. Van karma!

febr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!