Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Felnőtt gyerek féltékenységéve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felnőtt gyerek féltékenységével mit kezdjek?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, a párom elvált, van egy 20 éves gyereke. Egyke a gyerek, és mindene apja. Eléggé el van kényesztetve, azt hiszi ő a világ közepe. A párom adja is alá a lovat. A lány ki akarja sajátítani az apját, a kapcsolatunk kárára. 20 évesen kikötötte az apjának, hogy nem akar testvért, velem meg közölte, hogy az apja mindig az apja marad. Gyakran előttem hozza fel a párom volt nejét, hogy tudod apa, amikor anya stb, meg beszámol az anyjának a dolgairól, és akkor ott előttem elkezdenek nosztalgiázni. Én ilyenkor végighallgatom őket, de kivülállónak erzem magam, mert a lány szándékosan hoz fel olyan régi csaladi közös emlékeket, amikhez nekem semmi közöm, és emiatt hozzá sem szólok a dolgokhoz. Előttem nosztalgiáznak. Sajnos a párom nem veszi észre a lány felém intezett gúnyos mosolyát, és színjátékát. A párom érthető hogy ragaszkodik a lányához, de nem egy 2 éves gyerekről van szó, aki körül forognia kellene a világnak, pláne nem a kapcsolatunknak. Én erősen túlzásnak érzem ezt a szimbiózist. Kb a reggeli produktum állaga (nagy wczés) is téma köztük. Az jó, hogy ilyen szoros a kapcsolatuk, de nincsenek egészséges határok, és ennek a lánynak sosem voltak. Nem olyan mint egy felnőtt 20 éves, hanem mint egy 2 éves. En meg nem tudom mit kezdjek a féltékenységével, hogyan kell ezt kezelni helyesen?
febr. 16. 11:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/110 A kérdező kommentje:
30-as nem fikázom hanem tényeket mondok!
febr. 16. 14:36
 32/110 anonim ***** válasza:
93%

Ka akkor ez egy excsalád akik nem tudtak kialakítani egy életet és nem tudtak leválni az exférjről.

Jobb embert tényleg nem találtál? Lehet hogy szereted meg bla bla, de vannak normálisabb emberek.

Van akinek pl fiai vannak, azok nem szoktak irigykedni apa új kapcsolatára.

febr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/110 A kérdező kommentje:
Felvállalni felvállal, mindenkije ismer már. Az összes rokona, a barátai, a volt neje, meg a lánya is. Tehát az meg nem igaz hogy nem vállal fel!
febr. 16. 14:37
 34/110 A kérdező kommentje:

32-es igen, nekem is az jött le, hogy érzelmileg nem váltak le egymásról. A volt nejnek nincs senkije sem. Mármint nincs új párja.

En azt amit művelnek, nem szeretetnek, hanem beteges birtoklásnak látom.

febr. 16. 14:39
 35/110 A kérdező kommentje:
32-es szerinted tudtam hogy valójában még ekkora a szimbiózis? Élesben tapasztaltam csak meg ezt.
febr. 16. 14:40
 36/110 Grizesteszta ***** válasza:
35%

#29: Jó, de ezzel mi a gond? Az én párom is szerel időnként a volt feleség+ gyerek háztartásában, hiszen közös az a gyerek...


De az ő közös gyerekük is segített nekem elintézni bizonyos privát ügyeket, mert ő már csinált ilyet. Sőt, az anyja adott tippet, hogy mivel lepjen meg minket karácsonyra, mondván: 'anya ismeri, ő olvasott már róla, ezért gondoltam, hogy fog nektek tetszeni'.


Szerintem ezek normális dolgok, ezt el kell fogadni és értékelni kell, hiszen a közös gyerek ( és majd közös unokák miatt) örökre kapcsolatban lesznek egymással valamilyen szinten. Ezt tudomásul kell venned, vagy máris pakolj és keress gyerektelen férfit!

febr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/110 anonim ***** válasza:
40%
A gyerek akkor is, ha felnőtt, az apja gyereke marad. Nem úgy megy, hogy betölti a 18-at, utána évente 1x telefonál, vagy fél órára beugrik. Egészséges családnál, akkor is ha válás történt a szülő nem szűnik meg szülőnek lenni, a gyerek 18. szülinapja után. Az, hogy nosztalgiáznak, beszélgetnek, milyen beteg világban nem normális? Itt te vagy a jövevény, vagy alkalmazkodsz, vagy lelépsz.
febr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/110 A kérdező kommentje:
36-os nagyon lesarkítod! Nem azzal van a gond hogy van közös felnőtt gyerekük! Hanem a kapcsolattartás intenzitasával, (exnej részéről) és a 20 éves lány viselkedésével. A párom meg konkrétan megmondta, vannak "szenánszai" a lányával (hajnyírás) és vannak szeánszai a volt nejével is. (Odajár páromhoz kvzni heti egyszer, meg volt hogy a volt nej hívta, menjen el xyz bolt elé, mert ruhát akar venni a páromnak.) Na ezek a gondok!
febr. 16. 14:44
 39/110 Grizesteszta ***** válasza:
68%

#33: a 'felvállal'-on nem azt értem, hogy bemutatott-e a családnak, barátoknak, hanem azt, hogy a te igényeidet azonos fontosságúnak tekinti-e a gyerek igényeivel? Ez a kulcsa a dolognak...


De amiket írtál az első kommentem óta:a gyerekkel nem is kell érzelmileg elválnia. Maradjon is szoros a kapcsolat, elfogadva azt, hogy a tiétek is szoros.


Szóval szerintem a gyerek tök normális, a párodnak kell praktikusabban viselkednie ill. neked toleránsabban, hiszen te választottál gyerekes férfit.:)

febr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/110 anonim ***** válasza:
56%
Most akkor bánt téged a gyerek vagy sem? Ahhoz, hogy milyen kapcsolat van közte és az anyja meg az apja között, valóban nincs semmi közöd.
febr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!