Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Felnőtt gyerek féltékenységéve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felnőtt gyerek féltékenységével mit kezdjek?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, a párom elvált, van egy 20 éves gyereke. Egyke a gyerek, és mindene apja. Eléggé el van kényesztetve, azt hiszi ő a világ közepe. A párom adja is alá a lovat. A lány ki akarja sajátítani az apját, a kapcsolatunk kárára. 20 évesen kikötötte az apjának, hogy nem akar testvért, velem meg közölte, hogy az apja mindig az apja marad. Gyakran előttem hozza fel a párom volt nejét, hogy tudod apa, amikor anya stb, meg beszámol az anyjának a dolgairól, és akkor ott előttem elkezdenek nosztalgiázni. Én ilyenkor végighallgatom őket, de kivülállónak erzem magam, mert a lány szándékosan hoz fel olyan régi csaladi közös emlékeket, amikhez nekem semmi közöm, és emiatt hozzá sem szólok a dolgokhoz. Előttem nosztalgiáznak. Sajnos a párom nem veszi észre a lány felém intezett gúnyos mosolyát, és színjátékát. A párom érthető hogy ragaszkodik a lányához, de nem egy 2 éves gyerekről van szó, aki körül forognia kellene a világnak, pláne nem a kapcsolatunknak. Én erősen túlzásnak érzem ezt a szimbiózist. Kb a reggeli produktum állaga (nagy wczés) is téma köztük. Az jó, hogy ilyen szoros a kapcsolatuk, de nincsenek egészséges határok, és ennek a lánynak sosem voltak. Nem olyan mint egy felnőtt 20 éves, hanem mint egy 2 éves. En meg nem tudom mit kezdjek a féltékenységével, hogyan kell ezt kezelni helyesen?
febr. 16. 11:48
 81/110 Grizesteszta ***** válasza:
100%

#80: Persze, hogy nem tehet meg mindent, de ha lenézed a viselkedése miatt( és ebben az esetben , amiről írsz, akár még jogosan is) akkor sem kell lesüllyednek ugyan arra a szintre. Te férjhez mentél egy elvált, gyerekes férfihoz, aki ebben a felállásban vállalt téged és a közös gyereketeket. Ebben az esetben a férjed dolga, hogy kordában tartsa a gyerekét( ha még gyerek), ha meg már felnőtt, akkor meghúzza azokat a határokat, amit nem léphet át a felnőtt, akkor sem, ha az ő gyereke. Hol volt a férjed akkor, amikor a lánya mondjuk lekurvázott téged? Mert ha ő is hallotta, akkor neki kell ezt elintéznie olyan módon, ami neked is megfelel, ha meg nem hallotta, akkor kikéred magadnak udvariasan, majd elmondod a férjednek, és innen ismét az ő dolga. És ha ezt a problémát nem tudja kellő módon rendezni, akkor ott hagyod, mert Te -vélhetően- egy férfival akarsz együtt élni, nem egy irányítható, megszeppent bábbal...


És ha ezt így csinálod, akkor már nincs is arra szükség, hogy Te trágárságban lesüllyedj a lány szintjére.

febr. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/110 anonim ***** válasza:
71%

A kezdetektől fogva fél a lányától.

Mert hatalmas hanggal tud üvölteni, vagy nem tudom.

Miért hagyjam el a férjem ezért?

A lánya dirigál ott is ahol él.

Az anyjának is. Az öccsének is. A barátját megüti ha úgy van.

Nem fogom emiatt én elhagyni a férjem , mert fél.

Ha a férjem egyedül lenne, biztos hogy idejönne a lánya időnként hogy irányítsa, ha meg lenne 70-80 és magatehetetlen a férjem akkor még ütlegelné is.

Kb fél éve mondta neki a lánya hogy adja el a házát mert neki most kell a pénz, vagyis az örökség.

Egyenlőre még nem ment el a józan esze a férjemnek.

De rengeteget mondtam neki hogy ő még él és a kislánya túl türelmetlen.

Te nem tudod hogy milyen az amikor a halálodat várja a gyereked. Itt már se szeretet se tisztelet semmi nincs.

febr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/110 anonim ***** válasza:
62%

És teljesen mindegy hogy a lánya patkánykodik, vagy mondjuk az anyja tenné.

Nekem nincs gonosz, rosszindulatú , áskálódó anyósom, helyette ott van a lánya.

Ja és van még 2 fia is.

Azok egyszer sem jöttek ide szemétkedni. Ez egy egyszerű féltékenység, irigység.

febr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/110 anonim ***** válasza:
0%
A stílusod alapján pont a te szinted. Megérdemlitek egymást. Ne feledd, hogy a gyereked a te stílusodat tanulja. Ha így folytatod a te gyereked lesz a következő “patkánykodó r*banc” a következő nő szemében. A stílus maga az ember.
febr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/110 anonim ***** válasza:
62%

Nem lesz, ha a sors is úgy akarja akkor mi nem fogunk elválni.

Nem leszek szerelmes másba, nem lépek le a gyerekkel, ahogyan a férjem sem.

Viszont a gyerekemet tanítom arra hogy ne rontson neki az embereknek ha neki rossz napja van.

Minden nap türelemre kell őt intenem, mert kicsi még és irigy, önző.

Lehet hogy megszületett egy természettel, de lehet rajta formálni egy picit még kiskorban.

Ha ő lenne most huszon akármennyi akkor azt mondanám hogy már késő.

Mi nem fogunk elválni.

febr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/110 Grizesteszta ***** válasza:
100%
#85: Olyan aranyos az optimizmusod. Én a 3. kapcsolatomban élek, az első 10, a második 20 évig tartott. Ez még friss, de nagyon harmonikus. De azért nem merném kimondani, hogy a sírig fog tartani, pedig így szeretnénk, így érezzük és teszünk is érte. És természetesen vannak olyanok is, akik az első házasságukból halnak meg.:) Szóval esély van rá, hogy Ti ne váljatok el! De nem gondolod, hogy ha a lánya ennyire tudja befolyásolni és a férjed ennyire nem tudja meghúzni a határokat, akkor ebből még lehetnek bajok? Hiszen akkor vélhetően a férjed az élet egyéb területén sem tudja maximálisan képviselni az igényeit. Drukkolok neked!
febr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/110 anonim ***** válasza:
51%

Pont a nehézségek miatt gondolom hogy nem fogunk elválni.

Maga az ördög sem tudott minket szétszedni, pedig gyakorlatilag mindent megpróbált.

febr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/110 anonim ***** válasza:
#87 mondod most. De garancia nincsen. Ezért lennék óvatos, hogy nyilatkozom, mert még a saját gyerekedre is mondhatja a következő ugyanezt.
febr. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/110 anonim ***** válasza:

Ezért nevelem…..

Nem csak úgy van a gyerekem hanem foglalkozom is vele 🙂

febr. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/110 anonim ***** válasza:
#89 ezzel azt mondod, hogy az apja nem foglalkozott a saját lányával? Akkor miért vagy vele?
febr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!