Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Felnőtt gyerek féltékenységéve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felnőtt gyerek féltékenységével mit kezdjek?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, a párom elvált, van egy 20 éves gyereke. Egyke a gyerek, és mindene apja. Eléggé el van kényesztetve, azt hiszi ő a világ közepe. A párom adja is alá a lovat. A lány ki akarja sajátítani az apját, a kapcsolatunk kárára. 20 évesen kikötötte az apjának, hogy nem akar testvért, velem meg közölte, hogy az apja mindig az apja marad. Gyakran előttem hozza fel a párom volt nejét, hogy tudod apa, amikor anya stb, meg beszámol az anyjának a dolgairól, és akkor ott előttem elkezdenek nosztalgiázni. Én ilyenkor végighallgatom őket, de kivülállónak erzem magam, mert a lány szándékosan hoz fel olyan régi csaladi közös emlékeket, amikhez nekem semmi közöm, és emiatt hozzá sem szólok a dolgokhoz. Előttem nosztalgiáznak. Sajnos a párom nem veszi észre a lány felém intezett gúnyos mosolyát, és színjátékát. A párom érthető hogy ragaszkodik a lányához, de nem egy 2 éves gyerekről van szó, aki körül forognia kellene a világnak, pláne nem a kapcsolatunknak. Én erősen túlzásnak érzem ezt a szimbiózist. Kb a reggeli produktum állaga (nagy wczés) is téma köztük. Az jó, hogy ilyen szoros a kapcsolatuk, de nincsenek egészséges határok, és ennek a lánynak sosem voltak. Nem olyan mint egy felnőtt 20 éves, hanem mint egy 2 éves. En meg nem tudom mit kezdjek a féltékenységével, hogyan kell ezt kezelni helyesen?
febr. 16. 11:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/110 A kérdező kommentje:
37 nosztalgiázzanak, nincs ezzel gond, de ha ezek mindig az új pár jrlenletében zajlanak, és a lany direkt hozza fel az apjának az anyját az új pár előtt rendszeresen, az is gond. 20 éves, nem pedig 2.
febr. 16. 14:45
 42/110 A kérdező kommentje:
Nincs közöm hozzá? Akkor ennyi erővel nős ferfival is lehetnék nem? (Irónia.)
febr. 16. 14:47
 43/110 Grizesteszta ***** válasza:
71%

#38: A gyerekes szeánszok OK, ez a 'dolga' egy normális apának-gyereknek.

A kávézós volt feleséges szeánszok a nem normálisak, de ez a párod sara, miért nem mondja meg, hogy ezentúl mással akar kávézni és ruhát venni? Tehát mégis csak arról van szó, hogy a párod viselkedésében van kivetni való- ezt kell kezelned: vagy beszélgetéssel és a beszélgetés utáni másként viselkedéssel vagy szakítással.:)

febr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/110 anonim ***** válasza:
26: És?
febr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/110 anonim ***** válasza:
17%
#41 nehogy már meg legyen szabva, hogy őfelsége előtt a lány és a saját apja milyen témákról beszélhetnek, és milyenekről nem. Mi ez, a gondolatrendőrség? Kapj már észhez! Ha nem tetszik, nyugodtan el lehet menni addig, amég ott a lány.
febr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/110 anonim ***** válasza:
0%

"Nincs közöm hozzá? Akkor ennyi erővel nős ferfival is lehetnék nem? (Irónia.)"- nem értem a párhuzamot. a lány és a szülei közötti kapcsolatról beszéltem, nem az exfeleségével való kapcsolatról. De amúgy az is tök normális, hogy tartják a kapcsolatot, hogy szerel neki. Ők sosem lesznek idegenek egymásnak, hiszen van egy közös gyerekük, ami a legnagyobb kapocs két ember között. Hiába vágysz arra, hogy egy szingli, független pasid legyen, akinek gyereke van, mindig is magával cipeli a múltját és ezt el kell fogadni.

Ha a gyerek közvetlenül bánt, támad téged, az csúnya dolog, azzal foglalkozni kellene és az apukának kiállni melletted. HA nem teszi meg, akkor nem igazán a társad.

De az ők kapcsolatukhoz neked nincs közöm, ezt fenntartom.

febr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/110 Grizesteszta ***** válasza:
#41: Igen, nekem is az ugrott be, ami a 45-nek. Ha mindig ott vagy, amikor ők ketten találkoznak, akkor nehezen tudnak nem a te füled hallatára nosztalgiázni.:) Egyrészt legyenek esetek, amikor kettesben hagyod őket, másrészt meg fogadd el, hogy ha a Te füled hallatára beszélnek régi dolgokról: ezek a dolgok megtörténtek, a párod részesük volt. Ez nem zavar, csak az, ha hallasz róla?
febr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/110 A kérdező kommentje:
47-es ahogy írtam minden nap beszélnek vmilyen formában. Miert nem akkor nosztalgiáznak?
febr. 16. 15:01
 49/110 Grizesteszta ***** válasza:
33%

#48: Simán lehet, hogy akkor is nosztalgiáznak.:) Valóban, miért zavar téged az, hogy ők a füled hallatára beszélnek arról, aminek te- értelemszerűen- nem voltál részese... Ezen az alapon a párod azt se mondhatná el a lányának, hogy tegnap moziban voltatok, mert ő nem volt ott?

Ne ess túlzásba, ha téged nem piszkának, csak beszélgetnek bármiről- tök jogos.


Ha úgy érzed, hogy te háttérbe szorulsz: BESZÉLJ A PÁRODDAL ÉS HA NEM VÁLTOZIK SEMMI, LÉPJ!



Hány éves vagy , jól érzem, hogy neked nincs gyereked, de túl szoros baráti-rokoni kapcsolataid sincsenek?

febr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/110 anonim ***** válasza:
3%
#48 mert nem te szabod meg, hogy egy apa és a saját lánya mikor miről beszélhetnek. Ezt jobb ha elfogadod. Vagy kezdj gyermektelen teljesen független pasival. Ez ezzel jár. Ez van.
febr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!