Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elég volt! Kész! Vége! Nem...

Elég volt! Kész! Vége! Nem bírom! Tegnap feladtam, mert nem fogyok egy dekát sem! (? )

Figyelt kérdés

Nem bírom ezt, már egy hónapja nem fogytam semmit,eddig szépen szaladtak le a kilók,de most áll. Pedig nem eszem többet 1200-1300kalóriánál,minden egyes nap intenzíven kardiózok egy órát és semmi,pedig még maradt rajtam bő 10kg. A szénhidrátot már nem tudom hova csökkenteni, ha reggel nem eszem meg a 30g zabpelyhemet akkor összeesek az edzésen. Ezen kívül nem eszek tömény szénhidrátot csak fehérjét,nem nassolok,este kizárólag csak sovány túrót eszek 100-130g-ot, minden ételt próálok olyan fogyókúrásra és kalóriaszegényre elkészíteni amennyire csak lehet.

Ez a külön főzőcskézés,kalóriaszámolgatás már teljesen kikészít,eddig minden ok volt, mert volt sikerélmény,nem is kicsi,így szerettem csinálni. De most hogy semmi látszatja nincs,semmi kedvem csinálni ezt a kinlódást. Már kardiózni sincs kedvem.Minek? Úgysem használ semmit,nem fogyok!

Ráadásul a család nem fogyózik...kinyitom a hűtőt,mi van benne? Túrórudi halmok,pudingok,kinder maxi king,pöttyös guru. Kinyitom az egyik szekrényt? Mit látok? Milkacsoki,nápolyi,csokis gabonapelyhek, karamellás és kapucsínós csoki,snickers,mars,twix. Lássuk a fagyasztót,7 ismétlem HÉT különböző fajta dobozos jégkrém,+ vagy 20db pálcikás. Ez most halál komoly. Ennek tetejében szüleim édességkereskedéssel is foglalkoznak,úgyhogy ha megkívánnék bármilyen csokit,kekszet csak 5métert kell mennem és hozhatom el ingyen amit szeretnék. Szóval a kísértés baromi nagy.

Irigylem akinek külön háztartása van,és még csak szembesem kerül effajta "földi jókkal" úgy könnyű.

Ilyen körülmények között mégis hogyan csináljam tovább ha már semmi sikerélményem sincs?

Szóval...tegnaptól már elszakadt az a bizonyos cérna,tegnap pluszba megettem egy rudit,egy 170kcalos csokit,ezt megkoronázva közvetlenül lefekvés előtt egy pogácsát. Ma felkeltem,mi mosolygott rám? Egy csokis croissan,ezt megfejeltem még egy kocka csokival. És mit ad az isten? Nemsoká lagzi lesz a családban(hát persze miért is ne most?)hozzák a torta kóstolókat,szóval még benyomtam 2ujjnyi grillázs tortát. Szóval ma még semmi értékelhetőt nem ettem,csak vacak szénhidrátot. És teljesen azon kattog az agyam hogy még,még...már úgy is mindegy.

Bocs hogy így kibuktam,de besokaltam. Azért köszi annak aki elolvassa.

170/69 dagadt disznó 23/L


2011. jún. 29. 11:05
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

A válasz írója 55%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:39


Azt 100%ban ki merem állítani hogy nem a kcal számolással van a gond,mindent grammra lemérek,még a sárgarépát is és kiszámolom egy kcal táblázat szerint.


Szőke vagyok :)

2011. jún. 29. 11:48
 22/48 anonim ***** válasza:
0%

"Szőke vagyok "


Akkor csak a matekkal lesz itt a gond:D


Najó nem, csak hülyülök. Figyu, ha ilyen vehemensen állsz hozzá akkor minden bizonnyal el fogod érni a célod, még mozognod sem kell hozzá, csak kevesebbet bevinni mint amit igényelne a szervezet.


Ezzel persze nem azt mondodm hogy ne mozogj, de a dolog akár igy is müködik. Sokan nem tudják az emberi szervezet mennyi mindent kibir, nem kell több mint egy alma nagyságú szilárd étel egész napra, a többi lehet csak víz.


Igyál sok vizet, kajálás elött mindenképp, még akkor is ha egyáéltalán nem vagy szomjas. Legnagyobb mértékben a szervezetünk az ételben rejlő folyadékot akarja bevinni, igy kevesebb étel is elég, illetve könnyebben mondasz nemet a repetára.

2011. jún. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo:


Szerintem te irtal hasonlo temaban egyik nap, mert a problemad, valamint az eteleid is nagyon hasonloak. Akkor en irtam, hogy mi a gond:


- turo, tejtermekek, gabonak


Nem elhagyni kell teljesen, hanem minimalizalni. Vagyis reggeli zabpehely helyett mondjuk 1 par normalis virsli paradicsommal kenyer nem kell. Delben parolt hus zoldseggel, de risz es krumpli nem kell. Probald a kenyeret teljesen elhagyni is minimalizalni a tejtermekek fogyasztasat. Tovabba szedjel normalis vitaminokat es asvanyi anyagokat legalabb a fogyokura idejere.

2011. jún. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
Ja, es mozogja 7 napbol legalabb 5-ot, minimum 45 perces treningekkel. Javaslom a szobabiciklit, mert nem kell masokhoz alkalmazkodni es nem megy el ido konditerembe jarkalassal is. De hasonloan jo megoldas a futas, esetleg hazi gondi szerkezetek beszerese. Hosszabb tavon olcsobbak es idot takaritanak meg. A kenyelemrol nem is beszelve. Hidd el, legalabb annyira fontos a mozgas, mint a taplalkozas megvaltoztatasa. 30-35 kilotol szabadultam meg picivel tobb mint fel ev alatt, tudom mirol beszelek.
2011. jún. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 bix ***** válasza:

ma 12:14


aha. és a reggeli virsli meg műsz@rok aztán adnak annyi energiát hogy utána 1000-1500 kcal-os atomdurva edzést csinálj ugye? reggel kell a ch. délben se lehet teljesen hanyagolni. minimál ch-n az a baj hogy az edzés intenzitása csökken brutálisan, és az meg nem kell kifejtenem hogy milyen probléma.


kérdező: a 2x2 óra jól hangzik, viszont 4x 1 óra jelentősen hatékonyabb... mit mozogtál? az intenzitás a kulcsa mindennek sajnos. lásd 1 km kocogás vs 1 km sprint... és itt egyértelműen nincs elég kalóriadeficited. vagy kevesebbet eszel amit már mondtam hogy nem javasolnék, vagy többet mozogsz és intenzívebben. ennyi.

2011. jún. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 Antóniaa ***** válasza:
42%
Látom belemerültetek a témába... Egy valamit sosem fogok megérteni,hogy minek kell hatszor enni egy nap. Nincs idő a gyomornak arra,hogy normálisan kiürüljön, emésszen,mert folyamatosan tömve van. Lehet hülyének néztek, de ezt így gondolom,és tapasztalatból is beszlek.
2011. jún. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:18


Olvasd el a masik hozzaszolasom is, hidd el tudom mirol beszelek 35 kilos fogyas utan.

Persze be lehet zabalni reggel vaskosan gyorsan felszivodo szenhidratokbol is, csak ne csodalkozz ha azt utana meg nem gyozod lemozogni. Nem szandekom es nem is tisztem megmondani ki mit csinaljon, mindenki azt tesz magaval amit akar. Nekem az emlitett dolgok jottek be.

Roviden:

Rendszeres mozgas, alacsonyabb szenhidrat bevitel es kevesebb tejtermek fogyasztas. Zsirok a felszivodo vitaminikhoz kellenek, tehat nem a natur sertesborda zoldkorettel lesz az ellenseged.

2011. jún. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
vörös vagy?? :-D xD hányszor láttam már ezt itt kommentekben :-D xD...
2011. jún. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

nem olvastam el a kommenteket. én csak azt tudom mondani olyan nincs hogy valaki nem tud fogyni. ha nem fogysz akkor vagy a diétával vagy a sporttal vagy mindkettővel probléma van. valamin változtatni kell. ha tényleg kevés szénhidrátot eszel még sport nélkül is olvadnia kéne a kilóknak (tapasztalatból tudom) ha meg rendesen sportolsz is hozzá akkor meg pláne. kísértések pedig mindig lesznek. párom nem igazán figyel az étkezéseire, mindent eszik. tegnap este 11-kor épp chipset evett mellettem. persze én is simán ehettem volna, de nem. ennyi akaraterőnek kell lennie az embernek ha valamit el akar érni. én is külön csinálok magamnak kaját, és sportolok hetente többször.

de hogy mondjak valami bíztatót. ha ennyire leállt a fogyás akkor kicsit lazíts a diétán. nem azt mondom hogy nassolj hanem egyélkicsit több szénhidrátot és próbálj meg olyan mozgásformát választani amit élvezel is. legyen valami kis örömöd. én pl egy hétig otthon voltam anyukáméknál, nem edzettem és ettem azt amit ők (szilvásgombóc, rántott hús krumplival stb..) persze mértékkel. egy hét után ráálltam itthon a mérlegre biztos voltam benne hogy vagy 2 kilót híztam. és kiderült hogy fogytam fél kilót. nem hittem a szememnek.

szóval lehet hogy neked is egy lazább hétre van szükséged. egy kis kikapcsolódásra és ne gondolj a diétára. utána újult erővel nekivághatsz. csak annyi hogy azért ne nagy zabálások legyenek, amit kívánsz egyél egy kicsit.

2011. jún. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 bix ***** válasza:
6 év alatt évi 2 diéta, 150 kiló körüli összfogyás. valszeg azért jött be neked mert intenzitásban és hosszban nem volt túl durva az edzés.
2011. jún. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!