Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elég volt! Kész! Vége! Nem...

Elég volt! Kész! Vége! Nem bírom! Tegnap feladtam, mert nem fogyok egy dekát sem! (? )

Figyelt kérdés

Nem bírom ezt, már egy hónapja nem fogytam semmit,eddig szépen szaladtak le a kilók,de most áll. Pedig nem eszem többet 1200-1300kalóriánál,minden egyes nap intenzíven kardiózok egy órát és semmi,pedig még maradt rajtam bő 10kg. A szénhidrátot már nem tudom hova csökkenteni, ha reggel nem eszem meg a 30g zabpelyhemet akkor összeesek az edzésen. Ezen kívül nem eszek tömény szénhidrátot csak fehérjét,nem nassolok,este kizárólag csak sovány túrót eszek 100-130g-ot, minden ételt próálok olyan fogyókúrásra és kalóriaszegényre elkészíteni amennyire csak lehet.

Ez a külön főzőcskézés,kalóriaszámolgatás már teljesen kikészít,eddig minden ok volt, mert volt sikerélmény,nem is kicsi,így szerettem csinálni. De most hogy semmi látszatja nincs,semmi kedvem csinálni ezt a kinlódást. Már kardiózni sincs kedvem.Minek? Úgysem használ semmit,nem fogyok!

Ráadásul a család nem fogyózik...kinyitom a hűtőt,mi van benne? Túrórudi halmok,pudingok,kinder maxi king,pöttyös guru. Kinyitom az egyik szekrényt? Mit látok? Milkacsoki,nápolyi,csokis gabonapelyhek, karamellás és kapucsínós csoki,snickers,mars,twix. Lássuk a fagyasztót,7 ismétlem HÉT különböző fajta dobozos jégkrém,+ vagy 20db pálcikás. Ez most halál komoly. Ennek tetejében szüleim édességkereskedéssel is foglalkoznak,úgyhogy ha megkívánnék bármilyen csokit,kekszet csak 5métert kell mennem és hozhatom el ingyen amit szeretnék. Szóval a kísértés baromi nagy.

Irigylem akinek külön háztartása van,és még csak szembesem kerül effajta "földi jókkal" úgy könnyű.

Ilyen körülmények között mégis hogyan csináljam tovább ha már semmi sikerélményem sincs?

Szóval...tegnaptól már elszakadt az a bizonyos cérna,tegnap pluszba megettem egy rudit,egy 170kcalos csokit,ezt megkoronázva közvetlenül lefekvés előtt egy pogácsát. Ma felkeltem,mi mosolygott rám? Egy csokis croissan,ezt megfejeltem még egy kocka csokival. És mit ad az isten? Nemsoká lagzi lesz a családban(hát persze miért is ne most?)hozzák a torta kóstolókat,szóval még benyomtam 2ujjnyi grillázs tortát. Szóval ma még semmi értékelhetőt nem ettem,csak vacak szénhidrátot. És teljesen azon kattog az agyam hogy még,még...már úgy is mindegy.

Bocs hogy így kibuktam,de besokaltam. Azért köszi annak aki elolvassa.

170/69 dagadt disznó 23/L


2011. jún. 29. 11:05
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:52


Huhh. Ha azok a Te fogyasi parametereid, akkor az nem semmi. De akkora szervezet miatt el is hiszem, hogy nem lehetett csak ugy lemondani a szenhidratokhoz. Ha 150 kg amit ledobtal, akkor ott nagyon koros tulsuly volt, nyilvan a sok szenhidrat is szerepet jatszott amihez a szervezeted is hozza szokott. Fogyas utan mi lett egyebkent a boroddel? Nekem 35kg utan sem monthato eppen feszesnek, sajnos.

2011. jún. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

Kerdezonek valo aktualis mai cikk:


[link]

2011. jún. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

Én is stagnálok egy-két hete.

172 cm vagyok és 78-kg-ról indultam. Alig egy hónap alatt lement 4 kg, most 74 kg vagyok és erről nem mozdul lefelé...

Kövérnek nem érzem magam, de vékony sem vagyok. Te sem vagy kövér! De a kitartásodat nem szabad feladni!

2011. jún. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:
mégegyszer:)megvan a napi 1 óra, plussz egy héten még 2x plussz 1 óra. Pedig pont 2hete növeltem az intenzitást is,már majdnem belepusztulok a végére. Elliptikus trénerezni szoktam,ritkábban szobabiciklizni,vagy futni.
2011. jún. 29. 13:47
 35/48 anonim ***** válasza:

Nézd, én azt mondom, ne add fel. Ha eddig ilyen kitartó tudtál lenni, fog ez menni később is, vannak ilyen mélypontok, ha összeszorított foggal, ha néha hisztizve is, de csináld tovább. Javasoltak pár jó megoldást, a kajálás-vízivás újbóli átvizsgálása, változatosabb mozgásformák, esetleg orvossal csekkoltasd, hogy szervileg minden okés-e, nem szedsz-e olyan gyógyszert, aminek lehet fogyásban gátló mellékhatása, stb.


Amúgy a Kübler-Ross modell a gyászolásra-elfogadásra szerintem teljesen alkalmazható a hasonló diétás mélypontokra is.


1 - tagadás: "márpedig én mindent jól csinálok, minden tőlem telhetőt megteszek, nem én tehetek róla!"

2 - harag: "miért pont én?!!!" esetleg "bár fulladna meg az a sovány csaj aki folyton a kib.. csokit tömi magába és egy dekát se hízik"

3 - alkudozás: "egy szelet [üres kalóriabomba] még csak belefér, nem? esetleg kettő?" vagy "mi van, ha mégis működnek a csodaszerek, egy próbát megér..."

4 - depresszió: "kész, vége, reménytelen vagyok, nekem már mindegy, dagadt disznó maradok örökre"

5 - elfogadás: "igen, vannak nehéz szakaszok, de le fogok fogyni, csinálom tovább, nem adom fel, megszokom az új életmódot!"


A jelek szerint a negyediknél jársz, még nem jutottál el az ötödik pontig, de legyél makacs, győzd le azt az önmagad, aki mint egy védelmező pajzs mögé, úgy bújik a zsírpárnácskái mögé, verekedd át magad ezeken a fázisokon, és menni fog!

2011. jún. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

Pedig kedves kerdezo ha valoban szerinted mindent jol csinalsz, akkor veled van a baj. Vagy amitod magad a bevitt kaloriak teren vagy a mozgassal van a baj. Ha tenyleg annyit es olyan intenzitassal sportolsz mint amit irsz, akkor csokkentett keloria bevitel mellett mindenkeppen fogynod kell. Jol jegyezd meg, hogy genetikailag dagadt ember nincs, csak lusta es sokat zabalo. Nem egy ismerosom van aki azzal amitja sajat magat es kornyezetet hogy alig eszik es megis szet van folyva. Tudom roluk hogy a munkahelyukon alig esznek /mindenki ezt lassa alapon/, otthon meg zugevok. De ha megkernem oket, hogy irjak fel egy tablazatba mit is ettek, akkor egeszen biztosan csak es kizarolag annyit vallana be, amitol meg egy csecsemo is ehen halna. Szovalj allj a tukor ele es kerdezd meg magadtol mit csinalsz rosszul.

Valtoztass etrendet, vidd le max. 1000 kcal-re a napi adagot ha birod, de szigoruan meg a reggeli kaveba tett cukrot es a hutoben maradt negyed tabla Milka csokit is bele szamolva. Ha ez meg lesz es valoban annyit mozogsz, akkor fogyni fogsz.

2011. jún. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
Meg annyi, hogy a 170/69 szerintem nem dagadt diszno.
2011. jún. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

Pont ezért vagyok ennyire kibukva!! Nem vagyok zugevő,mindent pontosan kiszámolok mi hány kcal az utolsó gramm fűszerig.Mindíg kéznél van a kis noteszem, és ha esetleg eszek egy korty gyümölcslevest,azt is beleszámolom. Ezért vagyok már ennyire készen,és nem értem a dolgot. Ha bűnöznék akkor felfognám ép ésszel,és magamba látnék hogy,mit hibázok és ez nem jó így.


Növelem az edzés intenzitást és meglátom mi lesz,továbbra is tartom a napi 1200kcalt,vagy lehet lemegyek 1000-1100kcalra,és próbálok nem kiborulni:) Meglátom mi lesz.

Bár a reggeli csokis croassan megtette a hatását,olyan mintha "kielégültem" volna,de továbbra is tiltólistás lesz :(

Majd jelentkezem a fejleményekkel,ha érdekel valakit nézzen vissza :D

Kszönöm az eddigi kommenteket!!!Aranyosak vagytok nagyon!

2011. jún. 29. 14:30
 39/48 anonim ***** válasza:
100%

Látom nagyon benne vagy az egészben, ahogy én is....:)

5 hónapja diétázom! 170 cm vagyok 80 kg-ról indultam. Mi kellett ehhez? Megláttam magam egy képen, ahol megundorodtam magamtól. Azt mondtam, nem, ez nem lehetek én. Érdekes, mert én akkor azt hittem, magamról, hogy egy kicsit duci, de formás nő vagyok, valahogy ez a kép élt bennem, de fénykép mást mutatott. Akkor belekezdtem, és mindent elkövettem, hogy lefogyjak. Jelenleg 66 kg vagyok, aminek nagyon örülök. A fogyás lelassult, de ez természetes, és ezt el is tudom fogadni. Volt ebben az időszakban, amikor elvetelmült voltam, volt amikor feladás határán voltam. Sok végletet megtapasztaltma, de mostanra megnyugodtam. Megy ez, ha nem eszek sokat és mozgok, akkor mennie kell. Természetesen mérem a súlyom, DE a centikre figyelek inkább. Képzeld volt olyan, hogy 1 hét alatt, összesen 200 g-ot fogytam, ami nem valami sok, nha de centiben 2,5 cm-et jelentett!!! Ebből 1 cm a derekamról jött le. És ez valami csodálatos érzés volt, mivel ez sok, és ezzel a kis mínusszal már is jobb alakom lett.

Volt olyan is, hogy hirtelen feljött 1 kg, nem értettem, tényleg nem, de akkor azt mondtam, hogy csináljuk tovább, és ha ismételten nem eszek sokat, megy a mozgás, akkor csakis fogyhatok, mert így ésszerű....

Én tudom, hogy le tudok fogyni 60 kg-ra!!!Hagyok magamnak időt, és ha elérem a célom, nagyon boldog leszek, hogy a nehéz pillanatokban nem adtam fel.


A mostani súlyod már nagyon jó, hiszen egy átlagos fiatal nő vagy, megjegyzem én is 23 ésves vagyok.:) Már nem lógunk ki a sorból, könnyen tudunk vásárolni ruhákat, mert van a méretünkben, a férfiak már egy formás nőt látnak. Szóval egy percig se aggódj!!!! Szeresd meg magad!!! Nyugodtan kényesztesd magad, menj el masszázsra, vegyél jó krémeket a testedre, arcodra, menj fodrászhoz, manikűröshöz. Legyél ízig-vérig nő, akire oda kell figyelni!:) Az önbizalom csodákra képes, és még nagyobb erőt ad, hiszen tudod, ha ledopsz még pár kilót, akkor még tökéletesebb leszel. Nincs már messze a cél, ne akar 60

2011. jún. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

folyt....


ne akarj 60 kg alá menni!!!! legyél egy formás, csinos, boldog nő!!!!:)

2011. jún. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!