Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elég volt! Kész! Vége! Nem...

Elég volt! Kész! Vége! Nem bírom! Tegnap feladtam, mert nem fogyok egy dekát sem! (? )

Figyelt kérdés

Nem bírom ezt, már egy hónapja nem fogytam semmit,eddig szépen szaladtak le a kilók,de most áll. Pedig nem eszem többet 1200-1300kalóriánál,minden egyes nap intenzíven kardiózok egy órát és semmi,pedig még maradt rajtam bő 10kg. A szénhidrátot már nem tudom hova csökkenteni, ha reggel nem eszem meg a 30g zabpelyhemet akkor összeesek az edzésen. Ezen kívül nem eszek tömény szénhidrátot csak fehérjét,nem nassolok,este kizárólag csak sovány túrót eszek 100-130g-ot, minden ételt próálok olyan fogyókúrásra és kalóriaszegényre elkészíteni amennyire csak lehet.

Ez a külön főzőcskézés,kalóriaszámolgatás már teljesen kikészít,eddig minden ok volt, mert volt sikerélmény,nem is kicsi,így szerettem csinálni. De most hogy semmi látszatja nincs,semmi kedvem csinálni ezt a kinlódást. Már kardiózni sincs kedvem.Minek? Úgysem használ semmit,nem fogyok!

Ráadásul a család nem fogyózik...kinyitom a hűtőt,mi van benne? Túrórudi halmok,pudingok,kinder maxi king,pöttyös guru. Kinyitom az egyik szekrényt? Mit látok? Milkacsoki,nápolyi,csokis gabonapelyhek, karamellás és kapucsínós csoki,snickers,mars,twix. Lássuk a fagyasztót,7 ismétlem HÉT különböző fajta dobozos jégkrém,+ vagy 20db pálcikás. Ez most halál komoly. Ennek tetejében szüleim édességkereskedéssel is foglalkoznak,úgyhogy ha megkívánnék bármilyen csokit,kekszet csak 5métert kell mennem és hozhatom el ingyen amit szeretnék. Szóval a kísértés baromi nagy.

Irigylem akinek külön háztartása van,és még csak szembesem kerül effajta "földi jókkal" úgy könnyű.

Ilyen körülmények között mégis hogyan csináljam tovább ha már semmi sikerélményem sincs?

Szóval...tegnaptól már elszakadt az a bizonyos cérna,tegnap pluszba megettem egy rudit,egy 170kcalos csokit,ezt megkoronázva közvetlenül lefekvés előtt egy pogácsát. Ma felkeltem,mi mosolygott rám? Egy csokis croissan,ezt megfejeltem még egy kocka csokival. És mit ad az isten? Nemsoká lagzi lesz a családban(hát persze miért is ne most?)hozzák a torta kóstolókat,szóval még benyomtam 2ujjnyi grillázs tortát. Szóval ma még semmi értékelhetőt nem ettem,csak vacak szénhidrátot. És teljesen azon kattog az agyam hogy még,még...már úgy is mindegy.

Bocs hogy így kibuktam,de besokaltam. Azért köszi annak aki elolvassa.

170/69 dagadt disznó 23/L


2011. jún. 29. 11:05
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
Elolvastam mindent, holnap (vagyis ma) még írok egy normálist választ, most csak azért írtam ide hogy el ne felejtsem. :) Bocsi, csak most fáradt vagyok.
2011. jún. 30. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:

Kedves dilisnyuszi :)

Várom! ;)



Amúgy kezdek kiakadni megint,mert ilyen nem létezik már ami velem történik,de megvárom az egy hetet és akkor vonok le következtetéseket. Majd megírom nektek hogy mi van. Addigis legyetek jók:)

2011. júl. 2. 10:13
 43/48 anonim ***** válasza:

Jaj bocsánat. Na, azt akartam írni, hogy rajtad szerintem egy (de csakis egy!) zabálós nap segítene. Sok idő után végre egy nap, amikor mindent megkapsz, amire vágysz. Egész nap ehetsz csokikat vagy pizzát vagy bármit, másnap viszont visszatérsz az egészséges étrendhez és a mozgáshoz. Ez gyorsítaná az anyagcserédet, és talán meg is könnyebbülnél kicsit... de többször azért ne nagyon ismételd meg.


Egyébként ha ez számít, én is pontosan így voltam vele... lefogytam 10 kilót egészségesen 3-4 hónap alatt, aztán elfogyott az akaraterőm, egyre nagyobb volt a kísértés, én meg hülye voltam és engedtem neki. Visszahíztam MINDENT. és tudod milyen sz*r érzés volt? Csalódtam önmagamban, legszívesebben visszamentem volna az időben és felpofoztam volna magam hogy "ezt meg hogy képzeled?! húzás futni, aztán figyelj inkább az egészségedre!".


De már újra sínen vagyok, összeszedtem magam és 4 kilóval vagyok azóta könnyebb. Ha mondogatom magamnak, hogy a legfontosabb az egészségem, meg hogy 1 csoki csak 10 perc örömet okoz, egy szép test viszont normális életmóddal évekig, sőt évtizedekig megmarad, az segít. Gondolom te sem akarsz a szemét kaják miatt 80 évesen ilyen-olyan betegségekben szenvedni.


Ha megkívánsz valamit, egyél belőle egy picit, reggel. De nem szabad, hogy eluralkodjon rajtad a kísértés, tartsd magad, és akkor hónapok/évek múlva lesz mire büszkének lenned. És tényleg ne mások miatt csináld ezt, ne azért, hogy végre tetssz ennek meg ennek, csakis magadért. Az egészséged sokkal-sokkal fontosabb, mint nyammogni egy szelet csokin vagy egy doboz jégkrémen. Az evés amúgy sem öröm, hanem létszükséglet. Fogd fel így.


A 170/69 pedig egyáltalán nem dagadt disznó, ne szidd magad feleslegesen :) Először is sok fiúnak ez tetszik, másodszor tudom, hogy ilyenkor nehéz elhinni, de NEM EZ A LEGFONTOSABB az életben. Lehet, hogy most azt hiszed, hogy ez kell a boldogsághoz, de nem. Ahhoz elég egy új ember, egy új élethelyzet, egy új élmény, egy új helyszín, bármi. És vannak helyzetek, amikor tényleg le lehet sz*rni azt a kis úszógumit vagy a kelleténél nagyobb combot.


De persze amikor eléri az ember a célját, amikor végre a sok küszködés után azt érzi, hogy "megcsináltam!", na ez egy leírhatatlan érzés. Légy büszke az eddigi eredményeidre és igenis folytasd, válj egészségesebbé és szebbé! Nagyon sok sikert, én már tanultam a hibámból, de neked egyáltalán nem kívánom. Később a legrosszabb, ha most feladod. Hajrá-hajrá, ne hagyd abba! :)


(A családnak pedig mondd meg, hogy ha lehet, ne vegyenek ilyesmiket. :D)

2011. júl. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim válasza:

Én 105 kg voltam, lefogytam 78 kg ra. Elmentem dolgozni elmondtam a biztonsági őrnek a dolgokat lefogyott ő is 20 kg-t. Nem nehéz a recept, ha nem eszel fogysz! Persze ez nem egészséges dolog ezért kell mellé sokat mozogni.Pékárukat kerülni akármi is a neve Korzspitz meg teljes kiörlésű, sokmagvas meg hasonlók... sokszor kevernek hozzájuk fehérlisztet is sutyiba hogy jobban összeálljon. Egyél sok zöldséget és csirkemellet, barnarizst, pufirizst ásványvizet és heti egyszer valamit azért bűnözz nehogy belefáradj, mert akkor feladod. Mindent ízesíts ami nem esik jól azt helyettesítsd mással és ne ugyanazt edd napokig! De ha feladod akkor ne várj sokat. Most nyár ilyenkor lehet úszni és izzadni is, az úszás rendkívül jó. Ha lehetőséged venni Biotech vagy Scitec zsírégető terméket, akkor edzés előtt érdemes a súlyodnak megfelelő mennyiséget beszedni és a hatás nem maradhat el! Még annyi, hogy egyszerre keveset egyél akár mi is az, hogy a gyomrod szűküljön. Kezdetben nehéz, de később ha szükült sokkal könyebb. Este 6 után már semmit sem egyél!

Én ezt szedtem: [link]

2011. júl. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Ígértem hogy jelentkezek a fejleményekkel:)Elég hosszú és meglepő kis történet,de heppyendel végződik,azaz folytatódik.

Szóval: Ezután a kibukásom után elkezdtem szó szerint koplalni napi 700 max 800 kcalt ettem az edzést növeltem 1,5órára, ezt kb 5 napig bítram, mert sokszor majdnem össeestem edzés közben. Majd jött a mérlegelés,**1kg-al TÖBBET mutatott átlagba**Mondom...na neee mááár :(

Ezután még jobba kétségbeestem és minden hülyeségnek hitt fogyis praktikát megpróbáltam,rengeteg zöld teát ittam,rákattantam a kávéra(elvileg gyorsítja az anyagcsetét),elkezdtem rost tablettát szedni stb stb. Rátértem arra hogy ismét többet egyek így 1300-1400kcalt ettem naponta. És tanácsolták a csalónapot,nem esett nehezemre megcsinálni, :D 2 napig tömtem a finom szénhidrátot(péksütik,pizza,cukrászsütik)este is. Azóta is minden nap csinálok valami kis nasit de mostmár diétásan(muffin,palacsinta,puding).Az étrendemen is kavartam picit,ettem krumplipürét, több tk kenyeret,akár diétás lekvárral,elkezdtem használni olivaolajat,mert eddig mindent natúran csináltam stb.

Most nem tudom lényegében minek köszönhető de most** 66,4kg** vagyok átlagba,és folyamatosan csökken(egyelőre) :D A fogyás pedig a nagy sütizés utáni nap indult be...

Most akkor vajon mégis mitől indulhatott be a fogyás?

2011. júl. 14. 11:59
 46/48 anonim ***** válasza:
Szerintem attol, hogy a szervezeted megszokta a suticsoki nelkuli dietas idoszakot, ezert leallt a fogyas. A zabanapok viszont felgyorsitottak az anyagcseredet, meg talan lelkileg is megkonnyebbulest jelentettek. Elhiszem hogy nem volt nehez minden fincsit befalni, az nekem is konnyen szokott menni :D Na tovabbi sok sikert, az egeszsegtelen fogyimodszereken viszont tobbet ne gondolkozz :) ja es ugyes vagy, szep eredmeny.
2011. júl. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
En ertem.Kepzeld en 2 het alatt lefutottam 250 kilometert.Amikor futok nem is vagyok nagyon ehes,tehat keveset eszek. Csodak csodajara nem valtozott a merleg.Szinte hihetetlen. Lealltam a futassal,a tv-t nezem , es pizzakat eszek,meg spagettit,es mar nem csinaltam semmit 4 napja,erre meg a merleg 2 kiloval kevesebbet mutat.A fene se erti ezt.De en gondolom hogy a szervezetnek szuksege van pihenesre,es aztan ujra lehet sportolni,fogyizni,de soha nem tovabb,mig a szervezeted azt nem mondja eleg.
2011. júl. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:

Fura az biztos:) De most örülök mint majom a farkának :D Most gondolkozok azon hogy testzsírszázalékot kellene méretni,de azt hol tudják pontosan megmérni?


Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi segítséget!!

2011. júl. 14. 13:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!