Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ahogy fogyok az étvágyam is...

Ahogy fogyok az étvágyam is kisebb lesz majd?

Figyelt kérdés

Ha elérem az álomsúlyt, épp egy icipicivel lesz több a súlytartós kalóriám, mint amivel elkezdtem testsúlyt csökkenteni. Még a 2/3-a hátra van, de már most is nagyon nehezen osztom be a kaja mennyiséget, egyre többször csúszok ki 2-300 kcalokkal, amikor meg benne maradok, akkor meg van amikor nagyon szarul bírom. Ma pl. nagyon magam alatt vagyok, annyira ennék már normálisan. De most gondoltam bele, hogy én normálisan már sosem ehetek? Mindig natucsirkét kell ennem és választhatok a párolt zöldség a párolt káposzta meg a saláta között?


Vagy most csak azért érzem így, mert a régi életmódomban még sokkal többet ettem, de majd ha már olyan könnyű leszek amilyen szeretnék, akkor már nem is fogok olyan sokat kívánni? Úgy fogom látni, hogy nem is értem régen hogy ehettem olyan sokat?


2011. nov. 30. 13:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

én úgy vagyok vele ha nem sportolok akkor sokkal kevesebb kajával is beérem, nem vagyok annyira éhes, ha meg sportolok akkor többet is eszek.

na meg azért tudatos is vagyok, ha érzem hogy már nem vagyok éhes de monsjuk még simán tudnák enni akkor már nem eszek. mivel akkor már tele lennék és utálom azt az érzést. tehát kell önkontroll is.

2011. nov. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Én egyelőre ilyen összefüggést nem annyira látok, azt viszont látom, hogyha nem sportolok gyorsabban mennek lefelé a kilók. Nyilván izomból...
2011. nov. 30. 14:10
 3/27 anonim ***** válasza:

Nekem az étvágyam nem nagy, de úgy ennék változatos ételeket. Nem édességet, hanem bármit amit eddig és borzalmas belegondolni, hogy örökké egészséges kaján kellene élnem. Mondjuk én nem a rossz étkezés miatt híztam, hanem gyógyszertől és erősen gondolkozom azon, hogy visszaállok arra majd a fogyókúra után, hogy mindent megeszek, mert ezt így nem bírom.


Sporttal nem tudok fogyni, izmom amúgy sincs, csak diétázom.

2011. nov. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Nem lesz kissebb :( Sőt ,most még olyan kajákat is szívesen megennék amire fogyi előtt rá sem néztem.
2011. nov. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Hány kalóriát eszel egy nap, amibe nem férsz bele?

Mit ettél pl. ma eddig + vacsi, és mi lenne ehhez képest a "normális", ha nem kéne fogynod?

Magasság, súly, nem, életkor?


Az étvágyad nem fog csökkenni. Az ember gyomra akkora, mint egy ököl, és ha többet eszel, tágul. Tehát pl. a gyomorösszeszűkülésnek sem nagyon van létjogosultsága. Sajnos...

Ahhoz viszont hozzá lehet szokni hónapok alatt, hogy az ember könnyebb kajákat eszik (kevesebb zsír, több zöldség stb.), és akkor a nagyon zsíros töményet már nem kívánja.


Miért kéne mindig natúr csirkét enni salátával? Fogyókúrában is lehet normális ízú kaját enni, ha szerinted nem, valamit nagyon rosszul csinálsz. A natúr csirke helyett ehetsz olyat, hogy a csirkébe sonkát/sajtot/aszalt szilvát stb. tekersz, úgy sütöd meg. Már más íze van. Teszel rá egy fél barackot (befőttet - még ha cukros, attól sem lesz bajod...) és reszelsz sajtot, megint más. Ananász vagy brokkoli vagy karfiol + sajt, megint más. Karajra tükörtojás - fantasztikusan finom, és kalóriában nem jelentősen több. A zöldséget lehet keverni felesbe barna rizzsel, bulgurral, quinoa-val, mind jó, és amennyivel több kalória van benne, mint a zöldségben, annál később éhezel meg.

2011. nov. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Nálam nem működik ez a nem kívánom dolog. Rohadtul kívánom, csak rosszul leszek tőle.
2011. nov. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
dehogy kell mindig csirkét enni salátával :D én 2 diétás ciklus közt több hétig voltam súlytartón (addig pihentem) és simán megengedtem magamnak tésztát, mekit, néha sütit is. 2000 kcalba (súlytartó) elég sok minden belefér. pl. volt hogy a csirke + rizs maradt, de leöntöttem édes-savanyú szósszal, +200 kcal. vagy vacsira csak 2 főtt tojást ettem 1 szelet pirítóssal, de megettem hozzá 1 szelet sütit. mindig belefértem a súlytartó kalóriába, és egészséges ételeket ettem, de ízesítve, és olyan dolgokkal, amelyeket diétában nem engedhettem volna meg a magas kcal miatt. pl. csirke sajtmártással, szerintem ez is egészséges. vagy attól függ, mit veszel annak. szerintem a sajtban lévő telített zsír még nem olyan nagy gáz heti 1-2x.
2011. nov. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Ha belefér a kalóriába a sajt, akkor se egyek túl gyakran? Ezekről pl. nem tudok semmit, én rendszeresen szoktam.
2011. nov. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

ha nem gáz, hogy ezzel megvonod más dolgoktól a kcalt és esetleg éhesebb leszel, akkor eheted, persze.

ha nagyon odafigyelsz az egészségedre, akkor jó lenne inkább sovány sajtokat enni (cottage cheese) de ez már nem elhízás, hanem egészség szempontjából.

2011. nov. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy nekem ebbe a 1900 kcalba is nehéz beleférnem. Folyamatosan éhes vagyok.


Ma reggeli: 35g tk rozskenéyr napraforgómaggal, 1 sz light trappista, 2sz karaly, fél uborka, 1 tejes kávé

Ma tízórai: DM-es fehérje szelet

Ebéd: NAtúr csirke párolt káposztával és céklával


Ma amúgy jó vagyok, ez eddig elég kevés, lesz helye az uzsinak meg a vacsinak, de éhes vagyok.


De ha becsúszik egy kis sertéshús, akkor már gáz az a nap, vagy mondjuk egy kis házi kolbász, esetleg valami normális friss sajt. Pedig ezek azért még nem olyan horror kaják...

2011. nov. 30. 15:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!