Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ahogy fogyok az étvágyam is...

Ahogy fogyok az étvágyam is kisebb lesz majd?

Figyelt kérdés

Ha elérem az álomsúlyt, épp egy icipicivel lesz több a súlytartós kalóriám, mint amivel elkezdtem testsúlyt csökkenteni. Még a 2/3-a hátra van, de már most is nagyon nehezen osztom be a kaja mennyiséget, egyre többször csúszok ki 2-300 kcalokkal, amikor meg benne maradok, akkor meg van amikor nagyon szarul bírom. Ma pl. nagyon magam alatt vagyok, annyira ennék már normálisan. De most gondoltam bele, hogy én normálisan már sosem ehetek? Mindig natucsirkét kell ennem és választhatok a párolt zöldség a párolt káposzta meg a saláta között?


Vagy most csak azért érzem így, mert a régi életmódomban még sokkal többet ettem, de majd ha már olyan könnyű leszek amilyen szeretnék, akkor már nem is fogok olyan sokat kívánni? Úgy fogom látni, hogy nem is értem régen hogy ehettem olyan sokat?


2011. nov. 30. 13:34
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Ja, hogy mi lesz még. Valszeg uzsonnára eszem egy cserpes joghurot (250 kcal) vacsira meg még nem tudom, már rohadtul unom a túrót meg a délhús karajt.


Normálisan mit ennék - mire vágyom?


Reggelire egy kakaóscsiga kakaóval

Ebédre egy adag bármilyen étel, amiben van krumpli, rizs meg zsír, ma pl. tök ettem volna paradicsomos húsgombócot, az pont volt ott ahol a kaját veszem. Vacsira meg mittudomén egy májkrémes zsemle. Meg néha egy kis chips sörrel, máskor egy finom tészta. Ja amúgy lehet, hogy ez a nem normális, meg lehet, hogy most kicsit irreálisan is gondolom, hogy normálisan mit ennék, mert már három hónapja 1900 kcalon élek.

2011. nov. 30. 15:34
 12/27 anonim ***** válasza:

Köszönöm a választ, inkább nem sajtozok ezentúl, cottage cheese-t is szoktam enni, de arra eddig nem sajtként tekintettem. :)


Ugyanazt eszem, mint a kérdező, annyi kivétellel, hogy kenyér helyett abonett, a többi hasonló és tényleg nehéz beleférni a kalóriába (nem a sajtozás miatt), nem tudom mi lesz, ha visszaállok normál étkezésre. Attól tartok, örökre ezt a 10 féle ételt fogom enni.

2011. nov. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Én is 3 hónapja élek ezen és mindent megennék, amit írtál... mindent. Mondjuk azt gondolom, ha egyszer elcsábulnék, utána egy darabig nem lenne ekkora jelentősége, de nem próbálom ki, félek hogy utána nem menne le a torkomon a csirke.
2011. nov. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Tésztát miért ne ehetnél? 50g tészta 180kcal,ráöntesz egy kis bolognai mártást kb 100g-ot az 80kcal. 260kcal-ból már van egy finom kiadós ebéded.

50grammnyi tészta az azért elég sok.

2011. nov. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem, mennyi kalóriába nem férsz bele. 1900? :) Én 1700-zal küzdök, és változatosabban eszem, mint te.

Nekem 500 a reggeli, 100 g magvas kenyér (ez azért nem kis adag...), vékonyan vaj, felvágott, sajt, zöldségek. Nem számolom minden nap ki, egyszer lemértem, hogy kb. 2 kis szelet friss kenyér 100-120 g, a vaj 1 dkg, a felvágott 3 dkg (ez néha száraz sonka, néha zsíros téliszalámi), a sajt 3-4 dkg + a zöldségek, nagyjából 450-500 kcal.

Ezután nem tízóraizom, nincs rá igényem, de van, hogy csak a szendvics felét eszem meg reggel és a másik felét 10 körül.

Ebédre rendelek kaját kb. 500 kalóriáig (rajta van az étlapon), ebben néha csirke van zöldséggel, de attól hamar éhes leszek, ezért inkább olyat rendelek, amiben rizs is van.

A vacsorám is kb. 500 kalória, rántotta vagy virsli párolt zöldséggel, de ha úgy van kedvem, melegszendvicset eszem 1 db zsemléből, az is benne van az 500-ban. A light sajtot messziről kerülöm, próbáltam, de annyira sz*r, hogy nem éri meg megenni, mert ahhoz még mindig sok benne a kalória, hogy olyat egyek, ami nem is ízlik.

És még marad 200 kalória gyümölcsre, ebéd után almát szoktam, este egy narancsot vagy fél grapefruitot. Néha banánt eszem, de azt délelőtt.


A kakaós csiga nem lehetetlen, csak aznap fogd vissza az ebédet vagy a vacsit. És ha lehet, csak kéthetente egyél egyet.

Tésztát is szoktam enni, ha ügyes vagy, 700 kalóriából megoldható egy tál tészta. (Persze nem pörkölttel...)

Én havi egy marék chipsen és heti 1 pohár sörön se nagyon sz*rakodnék. Néha iszom kólát is (régebben függő voltam, de már leszoktam szerencsére), a cukros fajtát, mert a light-ot nem bírom meginni.


Semmi nem hízlal, ha mértékkel eszed. Persze fogyás alatt ezeket tényleg célszerű kerülni, de nem kell 100%-ban, mert kiborulsz. :)

Egyél néha a kedvenceidből - mértékkel. A rizst pedig iktasd be az ebédbe.


Szerintem te is elkövetted azt a hibát, amit én az elején: hússal és zöldséggel akarsz jóllakni, de nem lehet... ezért nagyon sokat eszel belőle, ami sok kalória lesz. Ha ennél húst rizzsel és zöldséggel felesben, akkor kevesebb elég lenne, később éheznél meg és a kisebb mennyiséggel még kalóriát is spórolnál. (A szénhidrátot teljesen nem kell megvonni, csak bizonyos fajta nem ajánlott.)


+ Van még egy megoldás: ha többet akarsz enni, többet kell mozogni.

Nekem mozgás nélkül 1500 lenne a max., ha heti 2-szer 3-szor járok tornára, akkor lehet 1700.

2011. nov. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

A tésztás vagyok.

Májkrémes zsemlét is ehetsz. Egy zsemle átlag 160kcal ,kb 20g májkrém kell rá az 40kcal. Csak 200kcal egy finom májkrémes zsömi.


A kakaós csigát is eheted,hiába sok kcal,viszont ezt érzi a szervezeted és jóval későb leszel éhes.

2011. nov. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
50 g tészta elég kevéske... 100 g az éttermi adag. Ha nem bolognait öntesz rá, még az sem vészes. (A bolognait nem hiszem, hogy 80 kcal-ból ki lehet hozni, max. az üvegeset, de az meg nem bolognai...)
2011. nov. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Szerintem a light sajtkrémek finomak, én azt szoktam enni vaj vagy margarin helyett.
2011. nov. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
50g tészta nekem egy egész tányérnyi. Pláne ha teszek bele pl sok gombát meg van a knorrnak üveges gombaszósza (nagyon finom),azt még ha ráöntöm,az már durván sok:)
2011. nov. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Lehet 100g az éttermi adag ami egy ölénynek is sok,de azért ez mégis csak a fogyitopic:)
2011. nov. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!