Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ahogy fogyok az étvágyam is...

Ahogy fogyok az étvágyam is kisebb lesz majd?

Figyelt kérdés

Ha elérem az álomsúlyt, épp egy icipicivel lesz több a súlytartós kalóriám, mint amivel elkezdtem testsúlyt csökkenteni. Még a 2/3-a hátra van, de már most is nagyon nehezen osztom be a kaja mennyiséget, egyre többször csúszok ki 2-300 kcalokkal, amikor meg benne maradok, akkor meg van amikor nagyon szarul bírom. Ma pl. nagyon magam alatt vagyok, annyira ennék már normálisan. De most gondoltam bele, hogy én normálisan már sosem ehetek? Mindig natucsirkét kell ennem és választhatok a párolt zöldség a párolt káposzta meg a saláta között?


Vagy most csak azért érzem így, mert a régi életmódomban még sokkal többet ettem, de majd ha már olyan könnyű leszek amilyen szeretnék, akkor már nem is fogok olyan sokat kívánni? Úgy fogom látni, hogy nem is értem régen hogy ehettem olyan sokat?


2011. nov. 30. 13:34
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Öööö, hát nemtom, szerintem 100g tészta nem sok. Meg az a baj, hogy ezzel a hozzáállással, hogy havi egy sör, egy kakaóscsiga, egy májkrémes zsemle, meg mindenből amit nagyon szeretek egy, az azt jelenti, hogy mind a 30 napra jut valami...
2011. nov. 30. 16:11
 22/27 anonim ***** válasza:

100g tészta nem sok??

Akkor én vagyok ilyen kákabelű? O_o

Én mikor fogyóztam mindig kb ekkora adagokat ettem,de ehettem bármit (diós laska,mákostészta,lekváros gombóc)mert simán belefértem a napi kalóriába.

Így nem jött rám falásroham,mert így azt ettem amit kívántam. Viszont a csirke-zöldség-túró mellet sokszor előfordult hogy neki estem a hűtőnek.

2011. nov. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Nem is kevés, de mondjuk egy jó kis paprikás csirkével simán megennék 200-at is. Na jó, asszem hagyjuk is ezt a kaja témát :)
2011. nov. 30. 16:39
 24/27 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy kinek sok vagy kevés a 100 g. A 100 g az az adag, amivel egy felnőtt kb. jóllakik (persze feltéttel).

Ha szerencsétlen fogyózó csak 50 g-ot eszik, 1 óra múlva éhes lesz, elkezd csokiról meg egyebekről fantáziálni, és több kalóriát visz be összességében, mintha megeszi a normál adag tésztát ebédre, és utána már csak vacsorázik.


Kérdező, nem derült ki számora, hogy fiú vagy lány vagy, de lehet, hogy írtad, csak nem vettem észre. Lánynak tippellek, de a 200 g tészta (az majdnem fél csomag!) iszonyú sok önmagában is, nemhogy paprikás csirkével - úgyhogy lehet, hogy mégis pasi vagy.

Nem mindegy, mert a nők nehezebben és lassabban fogynak sajna, étrendben is lehetnek különbségek (pl. jobban oda kell figyelni a kalciumra és vasra).

2011. dec. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Nő vagyok, jó lehet túloztam a 200 g-mal, bár emlékeim szerint mikor még ettünk tésztát, akkor mondjuk a fél kilós csomagnak több mint a felét főztük ki egy étkezésre a párommal. Lehet, hogy az emlékeim csalnak már, mert hónapok óta nem eszem ilyeneket. Meg érted 85 kg fenntartásához nyilván sokkal több kaját meg kell enni, mint a majdani 70 kg-hoz. Ezért kérdeztem igazából, mert azt látom, hogy az 50 kilós lányok milyen kevés kaja után állítják, hogy nem bírnak többet enni, csak nem tudom, hogy a tyúk volt előbb, vagy a tojás ha érted hogy értem.

Tehát, hogy én 50 kilósan is uyganannyi kaját kívánnék, mint 85 kilósan? Ezért lettem 85 kiló? Vagy fordítva is működik, ha vékonyabb leszek, már nem fogok annyit kívánni?

2011. dec. 1. 11:11
 26/27 anonim ***** válasza:

Nagyobb testet több energia mozgatni, és mivel az ember azért csak azért eszik mert fenn akarja magát tartani.

Tehát matematikailag kisebb az étvágy könnyebben, vékonyabban.


Ugyanakkor az étel nem kevés élvezeti értéket is hordoz, és ha valaki azért szeret enni mert finom (nem tudom érthető mire akarok célozni), akkor semmit se fog változni az étvágy a diéta után. Ez a beállítódás szokta okozni a sikeres fogyókúra utáni visszahízást is.

2011. dec. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Mondjuk azért 9 hónap alatt csak megváltoznak annyira az étkezési szokásaim is, hogy nem kezdek el hirtelen zabálni :)
2011. dec. 1. 15:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!