Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért szidják sokan a 2 hetes...

Miért szidják sokan a 2 hetes diétát?

Figyelt kérdés
2008. júl. 24. 17:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A KÉTHETES DIÉTA MARHASÁG LE IS FOGYSZ TŐLE DE AMENNYIT LEADTÁL ANNAK MAJDNEM A 3XOSA JÖN VISSZA
2008. aug. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
Szisztok! Ezt a fajta diétát, amit a kérdező bemásolt már láttam máshol is a neten, de csak tájékoztatásul szeretném közölni, hogy ez nem az a diéta, amit két hetes diétának neveznek és amit a táplálkozástudományi intézet állított össze. Bár hasonlóságok vannak benne...
2009. júl. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
azért mert egyszerűen hülyeség az egész! két hét alatt esetleg leadhatsz 7-8 kg t is, de utána a duplája jön vissza, ha nem több! nem is tudom ki találta ki ezt az eszement baromságot!
2010. márc. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
Ma járok a 7. napon. Nem nehéz, igazából az ember szeme kívánja csak a dolgokat. Egyelőre még alig látszik, de már észrevehető a hatás. Egy ismerősöm most fejezte be, ő lefogyott 10 kilót, pedig nem volt annyira elhízva. Szóval szerintem jó, bár fontos mellette, hogy a vitaminokat pótold valahogy! Én pl. Eurovit-et szedek, mert aktívan sportolok is. Ill. lenne egy kérdésem... vacsorára ma a gyümölcsöt választottam. Ebből mennyit lehet? Megettem 1 banánt, 2 narancsot és egy almát. Ez sok?
2010. máj. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

Fruktózt vacsorára?

Hallod, nem is válaszolok neked, mert alapból vagy tudatlan....aki ilyet csinál, az megérdemli a sorsát.

(bármit írnék, úgysem fogadnád el.....semmi esélyed tartósan lefogyni)


-egy szakember

2010. máj. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
90%
Mivel az egész diéta egy héten 2x engedélyez gyümölcsöt, gondoltam, miért ne. És nem azért fogtam neki, mert tudós vagyok ezen a téren, hanem mert ajánlották. Azért köszönöm a becsmérlést, és a "segítséget". :)
2010. máj. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
92%
Megcsináltam ezt a diétát, 69-ről 61 kg-ra fogytam 12 nap alatt, de tovább nem kínoztam magam. Sportember lévén fontos az energia, és ez tényleg legyengít. De a fogyás garantált, csak utána se egyétek túl magatokat, a mértéktartás fontos.
2010. máj. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Te utolsó!

:-)

Te hogy mered sportembernek nevezni magad?

Azt hiszed, hogy egy grammot is fogytál?

A glikogén és víz kiürítése a szervezetből szerinted fogyás?

Pont a legfontosabb energiaraktáraidat ürítetted ki, azért nincs erőd, energiád.

Mire ezt elolvasod, már vissza is jött rád a súly....szerencsétlen.

2010. máj. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 kisminden válasza:

Szerintem meg azért szídják sokan, mert azok a sokak nincsenek tisztában ezzel a diétával, ami nem is egy fogyókúra. Ez persze főként azért lehet, mert tíz helyen tíz féleképpen van leírva, márpedig ennél a diétánál tényleg fontos a betartása a siker érdekében. Mondjuk melyiknél nem?! De természetesen ez sem működhet mindenkinél.


Egyszerűen fel nem foghatom, hogy lehet bármennyi, de leginkább ilyen nagy mértékű fogyást ennyi idő alatt GARANTÁLNI.


Minden embernek más a tömege, a testzsír tömege, az izomzata, a csontozata, az életmódja ... stb.


Természetesen ez a diéta is, mint az összes többi, egy árva fabatkát sem ér sok folyadék, leginkább jó minőségű víz fogyasztása nélkül. A mozgás is nagyon fontos, hiszen ha a vízhajtást megkönnyíti.


Sokan elfelejtik, hogy a zöldégek nagyon jó vízhajtók és magas a rosttartalmuk. A rostok olyan dolgokat pucolnak ki a belenkből, amik másként csak lerakódnak, előszőr a belül, aztán lassan kínkeservesen, az embert lefárasztva felszívódnak, végül zsír formájában kívűl lerakódnak. Emellett a zöldségdús táplálkozásra való gyors átállás egyeseknél (megemelt vízfogyasztás mellett) akár néhány nap alatt akár több kilós fogyást eredményezhet. Ekkor nem zsírégetésről beszélünk, hanem vízhajtásról.


És a víz nehezebb, mint a zsír!


Persze azt sem szabad elfelejteni, hogy ha már zsírt égetek, azaz lebontom, valahogy azt a lebontott zsírt is ki kell a szervezetből juttatni, tehát akkor is fontos a megemelt folyadék mennyiség, a mozgás meg hát ugye adott.


Érdekes, hogy a hús, más nevén az izom is nehezebb a víznél, így koplalással nagyon látványos súlycsökkenést lehet rövid időn belül elérni. Merthogy bizony a puszta koplalás inkább izomsorvasztás, mint zsírégetés. Emellett lassítja az anyagcserét, ezért az észnélküli koplalás bizony gyakran a hízáshos, és az állandó súlyproblémákhoz vezető út lehet. Ezért ne csak a kalóriákat nézzük.


Az én javaslatom nem a koplalás, hanem enni amennyi csak jól esik. Persze csak a nekünk passzoló gyümölcsökből, zöldségekből. Együnk halat és sovány húst, és mozogjunk. Együnk sokszor és igyunk sokat, hogy felgyorsuljon az anyagcserénk. És ne mérleggel, hanem centivel mérjük a fogyást - az izom sokkal nehezebb, mint a zsír.


Ezek talán elcsépelt mondatok, de még nem találkoztam olyannal aki tényleg betartja ezeket és mégis súlyfeleslege lenne. Persze vannak a "kiválasztottak", akik akármit és akármennyit ehetnek mégis karcsúak, de ha valaki ezt az oldalt olvassa, akkor neki nem azokkal kell foglalkoznia.


Végezetül, hogy konkrétan a kéthetes diétához szóljak. A kedves kérdező által leírt diéta olyan messze van tőle, mint Budapest Bécstől gyalog. És nagyjából a különbség is akkora. Laikusnak hasonló is egy kicsit, mégis teljesen más. El nem tudom képzelni, hol kerülhetett ez a "diéta" forgalomba, és mi a célja. Ha olyat talál, amelyiknél az első nap spenót az ebéd, akkor már közelebb van a valósághoz. Sajnos én már nem tudom megosztani, évekkel ezelőtt elveszítettem. Akkor viszont a diéta alatt 4 kilót fogytam, de ha valaki megérti a lényegét, akkor a lényeg pont nem a diéta alatti fogyás. Közben minden nap sportoltam. A diéta után nem is annyira az anyagcserém, mint inkább a gondolkodásom változott meg. Így további 12 kilót adtam le és elértem ideális súlyomat. Azóta nyolc év telt el, és a mozgáshiány miatt megint egy kis kúrára kényszerülök.

2010. aug. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
csak hétfön és csütörtökön lehet elkezdeni????mert nem mindenhol van oda írva!
2011. jún. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!