Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Bocsi, lehet hogy sokadik...

Bocsi, lehet hogy sokadik ember vagyok aki megkérdezi, de megkérdezem: Mi a lefogyás és a nem zabálás titka?

Figyelt kérdés
Én sajnos zabálok, és ha érzem hogy nincs tele a hasam akkor nem vagyok nyugodt. Nem bírok nem zabálni, utána meg rosszul leszek... Köszönöm!

2015. ápr. 27. 20:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam. Állandóan ettem volna. De valami egy hónapja nagyon megváltozott, alig eszem, és nem bírom elviselni annak a gondolatát sem, hogy tele legyen a gyomrom. Igaz én étkezési zavaros vagyok, de pont ezért figyelmeztetlek, hogy mindenképp fel kell keresned egy pszichológust, illetve orvost, mert a fokozott étvágy betegség, elváltozás jele is lehet. Ez az első. Ami nekem még segített az az agykontroll (youtubon vannak erről videók) azokat hallgattam és hatásos, a másik dolog pedig a tudatosítás. Amikor ételt veszel a szádba, tudatosítanod kell, hogy az már felesleges, a szervezetednek nincs szüksége többre és azt, hogy milyen akarsz lenni, milyenné akarsz válni, és ahhoz milyen út vezet..
2015. ápr. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Jaaaaaj, hát így értettétek! Itthon tornázok rendszeresen hetente 2x 1 órát :) Youtubon nézek videót, onnan tornázom!:) Ki is alakult egy kis izom :D Egyébként 14 éves vagyok, értem hogy lehet ebből naponta inzulin, de még azért nem járok itt szerencsére és ne is gondoljunk a legrosszabbra :/ Pszichológushoz meg nem fogok járni, mert alapból nem akarok, és nem tudok semmit elmondani ilyen rákényszerített helyzetben senkinek... Utolsó válaszoló, köszönöm mindjárt rákeresek az agykontrollos videóra. Tudom, meg is szoktam csinálni, evés közben elmagyarázom magamnak hogy nem ehetek többet, mert saját magamnak ártok és rosszul leszek utána, ja és hát azért felszedtem 4-5 kg-ot...Túl kevés az akaraterőm utána meg már késő.

Köszönöm mindenkinek! Esetleg még valami ötlet pszichológuson és minden ilyenen kívül? Valami konkrét dolog amivel teljesen lebeszélhetem magam a zabálásról? Köszönöm!:/ Igyekszem visszafogni magam... Ja és tudom hogy van aki nem érti meg hogy hogy töltheti zabálással az életét az ember, viszont aki hasonló cipőben jár az tudja, hogy nem lehet nemet mondani :/ Én legalábbis nem tudok, utána meg sírhatok hogy jól elrontottam..

2015. ápr. 28. 18:03
 13/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, az utolsó válaszoló vagyok. Megértem, hogy nem akarsz pszichológushoz menni, én is ilyen voltam, de mégis belevágtam mert muszáj volt és elmondhatom, hogy nem árt, sőt segít. Érdemes lenne komolyan rászánnod magad. Nekem sem ment elsőre, én is sok pszichológust megjártam, sokszor nem akartam csinálni, mert nem értettem őket ők sem értettek engem. De a dolog kulcsa (úgy, mint mindenben) hogy nem szabad feladni a keresgélést. Fiatal vagy, ezért még gondolhatod, hogy "ráérsz", de nem. Később ez el fog durvulni, akár étkezési zavarod is lehet (mint nekem) és akkor már nehezebb helyrehozni. Higgy nekem. Ha gondolod, nyugodtan írj privátot, van jópár év köztünk, hátha tudok segíteni. :) Amúgy én ezt a videót hallgattam.

https://www.youtube.com/watch?v=uzdyqTbv_2g

2015. ápr. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget, és a videót is, meg hogy megkereste nekem! :)
2015. ápr. 29. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!