Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » NYERS TOJÁSSÁRGÁJA! Van...

NYERS TOJÁSSÁRGÁJA! Van köztetek olyan aki kipróbálta a nyers tojássárgája reggelire fogyókúrát?

Figyelt kérdés

ha igen milyen formában fogyasztottad, meddig etted/ittad? mennyit fogytál?

NEM ÉRDEKELNEK AZ OKOSKODÓ KOMMENTEK A SZALMONELLÁRÓL STB...



#tojás #fogyókúra #tojásságra
2016. máj. 20. 10:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
#9: Ah, a gyermekkori piskótasütések, amikor mindig kaptam a cukros tojáshabból egy keveset, pedig én megettem volna az egészet is... Sajnos akkor még ettem cukrot, pedig az én fogakra vonatkozó génjeimmel s édesszájúságra való hajlamommal ez nem volt nagy ötlet... De édesítővel is jó, főleg xilittel, az finom. Ha citromot is teszek bele, az az egyszerű, nyers citromkrém a piskótára :)
2016. máj. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Látom másnál is édesség volt a tojás-cukorral. :)

Habosra verni, majd kicsit állni hagyni és a puha tetejét leenni, megint felkeverni, megint állni hagyni.. Isteni!

Felnőtt fejjel újrapróbáltam, de már nem volt ugyanaz.

2016. máj. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Az én mamám mindig a fehérjét verte fel cukorral, azt szopogattam mikor nem figyelt, aztán ami maradt a rablások után, azt szépen pakolta fel a jó kis rákóci túrósra. :D
2016. máj. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A fehérjehab túl lightos, abba kókuszt és diót teszek a cukor és kakaó mellé, na úgy finom. Csak nem annyira előnyös, a biotint vagy mit vonja el nyersen? Meggyőztek, hogy nem jó, de a hab attól még finom. S a vajszínhab is, amit felvert tojásfehérjehab, kis vaj, én teszek bele pici sűrű kókusztejet is s persze édesíteni is kell, legalábbis nekem... Ez a legjobb tejszínhabpótlékom, csak ugye a fenntartásaim a nyers tojásfehérjével...


Maradjunk a nyers sárgájánál. A házi csokiszószom se rossz (olyan szinten mozoghat, mint egy zsiradékkal dúsított étcsoki, csak nincs benne kakaóvaj. de egyes csokiknál így is sokkal finomabb, főleg, hogy kávés, amit szeretek), de nyers tojássárgáját belekeverve remek, ragacsos csokikrémmé alakul, amivel tortát is lehet tölteni, ha mit nekünk kalória. De egy kis adag egy darab piskótával szálkásításkor is belefér bármelyik nap, sőt, megvannak az előnyei, legalábbis nálam.


De gyümölcspüré is gazdagítható tojássárgájával. Tortához az is jó.

2016. máj. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Tükörtojás és rántotta formájában szoktam fogyasztani a tojást, ugyanannyi kalória van benne, mint nyersen. Nekem sült szalonnával vált be a legjobban, de hagymával is finom.

Van még egy olyan változat, hogy felverem habosra, és beleforgatom a kenyeret, aztán kisütöm zsiradékban (bundás kenyér). Fogyókúrázni még nem próbáltam vele, de ha valakinek sikerült már lefogynia bundáskenyérrel, az kérem írja meg, hogyan, mert nagyon jó kaja, érdekelne.


Fogyókúrás pizza- és tésztareceptek is very welcome :)



Amúgy ki az a hülye, aki nyers tojással akar lefogyni? Nekem nincs vele bajom, eszem a tatárbífszteket is, abban is van, de ha fogyni akarok, akkor nem tojássárgáját reggelizek, hanem keveset eszem, és sokat sportolok. Az ilyen diéta, hogy igyál citromos vizet, meg egyél káposztalevest, vagy tojássárgáját, és utána zabálhatsz két pofával, mindenképpen fogyni fogsz, egy nagy humbug.

2016. máj. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ez egy butaság. Főleg, hogy tele van zsírral. Mitől fogyasztana? A nyers tojás egyébként is vitaminhiányt okozhat hosszútávon.
2016. máj. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Hogy egyes emberek mennyi hülyeséget elhisznek. Mindjárt csinálok egy fogyókúrát, ami arra fog alapulni hogy ha gyorsabban vesszük a levegőt fogyni fogunk (még tán több valóságalapja is lesz, mint ennek).
2016. máj. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Citromost, szerintem is több valóságalapja lenne, ráadásul egészségesebb lenne, mint sok diétának nevezett koplalós, hihetetlenül kiegyensúlyozatlan agymenés... :D


De hogy a tojássárgáról ki találta ki ezt és hogy lett ilyen népszerű, fel nem fogom, annyira logikátlan.

2016. máj. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Újabb csodadiéta, de legalább ez nem teszi tönkre senki egészségét :)

Én napi 2 nyers tojást fogyasztok turmix formájában ("tojástej"). Házi tojás és friss felhasználás esetén a szalmonella esélye a minimálisnál is elenyészőbb.

Nem hiszem, hogy csupán ettől valaki fogyni tudna, bár a nyers sárgája nagyon egészséges étel (és igen, nyersen értékesebb, mint sütve/főzve). 2 tojás naponta nem hizlal, bárki bármit mond, nekem speciel a fogyós étrendem részét képezte. De nyilván ha mellette nincs étrendváltoztatás és/vagy testedzés, nem hiszem, hogy sokat számít fogyás szempontjából, eszi-e valaki.

2016. máj. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!