Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mikor mit szabad enni?

Mikor mit szabad enni?

Figyelt kérdés
Próbálom megváltoztatni az étrendemet, de mindenkitől mást hallok, mindenhol mást olvasok és össze vagyok zavarodva. Arra lennék kíváncsi, hogy melyik étkezésre milyen típusú tápanyagból kell többet bevinni. Valahol azt olvasom együnk szénhidrátot reggelire, de máshol pedig azt hogy a tojás a legjobb választás, de abban meg nem is szénhidrát van, hanem inkább zsír és fehérje. Valaki azt mondja kevés szénhidrát kell és sok zsír, valahol meg azt olvasom, hogy akkor izomvesztés van nem fogyás. Vacsorára azt tudom, hogy szénhidrátot nem szabad, inkább fehérjét. Tojást vacsorára szabad enni? Nem probléma a zsírtartalma? Össze tudnátok nekem ezt egy kicsit foglalni? Bocsi a túl sok kérdésért.

2014. ápr. 24. 14:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy 163/78-80-ról indulva (nem volt mérlegem, nem tudom, mennyi voltam) 67 kilóra le tudtam fogyni ennyi zsírral, majd megállt a dolog. Gondolom, kevesebb kalória, több mozgás vagy még kevesebb szénhidrát kellene, de nekem már nem volt kedvem igyekezni, tartottam egy "kis" szünetet (nem mintha olyan megterhelő lett volna a fogyás ideje, de azért mégis, elég durván életmódot váltottam s igyekeztem odafigyelni). Nem meglepő módon a testsúlyom visszamászott arra, amit már régóta kerülgetett, 69 kilóra. Azóta lehetek kicsit szigorúbb, lehet ereszdelahajam szénhidrátdús édességekkel napokon át, ezt tartja. Megvan az előnye, van, aki 2000 kalória fölött nem tud ennyit se tartani, de jó lenne kibillenni. Csak éppen most ez a kisebb problémáim közé tartozik az életben. Igyekszem szerintem egészségesen enni és kész. Amúgy mindig is stagnáló típusú voltam, elég hizlaló étkezéssel (bár én nehezen értelmezem a hizlaló fogalmat, de érted) is nagyon lassan híztam, de fogyni sem egyszerű nekem. A kalóriaigényem (amit meg kell ennem, hogy ne legyek éhes) ugyanannyi, mint rég. Úgyhogy az én esetem csak egy a sokféle közül, van, aki teljesen máshogy reagál ugyanarra az étrendre s más mennyiségű mástól lakik jól.
2014. ápr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Gratulálok, hogy így sikerült lefogynod. Nekem is 69nél stagnál már egy jó ideje, eddig 5 kilót fogytam. Nem adom fel, remélem beindul újra.
2014. ápr. 24. 15:56
 13/13 anonim ***** válasza:

Köszi, én nagyon lelkes voltam, mert nem tudnék önsanyargatva fogyni s megtaláltam a módszeremet. Édesszájú lévén volt némi kihívás a 80g-os szénhidrátlimitben, de azért ebbe akár még sok süti is fér. Ha egy mód van arra, hogy élvezetesen fogyjak, én megtalálom :D

Csak most vagyok megakadva, pedig nekem még elég sokat kellene fogynom zsírból (az izomtól nem félek, az jöhetne, bár azért többet kéne tennem).

Nem tudom, Neked mennyi van hátra, de sok sikert hozzá!

2014. ápr. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!