Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Aki nem hagyja sírni a babáját...

Aki nem hagyja sírni a babáját, hogyan altat?

Figyelt kérdés

Sajnos nálunk nem alszik sehogy, csak hordozóban, vagy cicin, de bármennyire is mély álomban van, azonnal felkel, ha leteszem.

Sírás nélkül nem megy az alvás, de sokáig nem hagyom, és legtöbbször nem alszik el.

Nemsokára 2 hónapos


2023. máj. 17. 09:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám éjjel kezdettől csak enni kelt fel, aludt, mint a tej. Együttalvós baba.

Nappal viszont csak kézben, kendőben aludt három hónapos koráig. Egy percre se lehetett letenni, mert azonnal felébredt. Olyan voltam, mint egy koala, egész nap hurcoltam. Aztán egyik napról a másikra elaludt az ágyon. Nem tudom, mi történt a kis fejében, de azóta minden oké.

Szóval nálunk a kivárás segített. De azt nem mondhatom, hogy ez a jó recept.

2023. máj. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Pont így ahogy írtad, magamra kötöm egy nap 4x és így altatom.

Az elején nem így csináltam, hanem órákig menetelve ringattam a sötét szobában, a kezem alig bírta, rengeteg időm elment és mikor végre letettem, 70% volt hogy felébred. Ott döntöttem a kendő mellett, és bevált.

Most 8 hónapos, már háton hordozom, mert elöl nehéz lenne.

Sokszor hallgatom, hogy azért nem alszik a kiságyban mert én arra szoktattam. Hát este például alszik a kiságyban, akkor szoptatva altatom el a nagy ágyunkban és áttesszük kb. egy fél óra után. Napközben ezt nem tudom megoldani, nincs is elég sötét hozzá, ő meg menne a dolgára...

Én úgy látom hogy ez volt a megoldás a problémámra, előtte se tudtam letenni.

Állandóan ezt hallgatom hogy " de nem fárasztó?" "De nem nehéz?" "Próbáld letenni". Most erre mit mondjak? Nyilván a kisebbik rosszra törekszem és nem vagyok önmagam ellensége, próbáltam, de mikor kérdezem, hogy hogyan csináljam szerintük akkor a "hagyjam sírni a kiságyban majd elalszik"-on kívül még nem kaptam értékelhető választ.

Szerintem nem fog felnőttként is a hátamon aludni. Még nem tudom hogy fogjuk átszoktatni de még bármi lehet. Lehet hogy addigra elhagyja a nappali alvást, ki tudja. Még egyelőre bírom.

2023. máj. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Vagy szoptatás közben alszik el, ilyenkor óvatosan a kiságyba rakom, vagy ha eközben felkel, akkor a kiságyban, hason feltetve simizem, amíg el nem alszik, vagy ha annyira nyűgös, akkor újra ölbe veszem.

Sírni amúgy nem szokott ilyenkor, maximum nyöszörög, fészkelődik. Általában el szoktam tudni dönteni, hogy ez csak a szokásos alvás előtti fészkelődés, vagy fel kell venni még egy kicsit.

Néha, ha hamarabb alszik el, mint a megszokott, 1 órán belül felkel, akkor újra ezeket alkalmazom.

Nyugodt kisbaba, pár hetes kora óta átalussza az éjszakát. 3 hónapos lesz.

2023. máj. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Még nagyon picike...ennyi idősen a fiam is csak a karomban aludt ..aztán ahogy 3 hónapos elmúlt,már gond nélkül le lehetett rakni.
2023. máj. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Nálunk 7 hónapos korára tanult meg úgy aludni, hogy nem rajtam volt.

Addig hordoztam napközben vagy az is jó volt neki, ha a mellkasomon pihent ágyban. A lényeg neki a folyamatos gizikai kontaktus volt.

2023. máj. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Porszívóra alszik el🤷‍♀️ 20 perc kb, aztán kikapcsolom a porszívót és nyugiban alszik tovább.
2023. máj. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
43%
Nekünk a fehér zaj és a cumi segített sokat, és hogy eleve az ágyba tettem és csak benyúlkáltam hozzá, mert ha kint altattam el, és úgy próbáltam letenni, akkor nálunk is hulla fáradtan üvöltött és az az alvás ki is maradt.
2023. máj. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
52%

Az én kisfiam cicin aludt el, aztán maradt köztünk az ágyban. Nem így terveztem, de egyszerűen nem lehetett lerakni a kiságyba, ha bealudt, akkor egyből felriadt vagy ha nem egyből, akkor 10 perc múlva tutira és ordított és megint nem aludt el.


Hónapokon keresztül járkáltunk vele éjjel, újra és újra próbáltuk lerakni mózesbe, kiságyba, hiába, felkelt és ordított. Hiába simogattuk, beszéltünk hozzá, eljött az a pont, hogy én is rázártam az ajtót, hogy akkor hadd ordítson, majd elhallgat, de nem jött be :D


Szóval így kb. 15 hónapos koráig köztünk aludt. Utána kapott nagy ágyat, akkor még nem szopizott, melléfeküdtem és kijöttem, mikor bealudt.

2023. máj. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Cicin aludt el ilyen idős korában, majd a babaöbölbe tudtam letenni magam mellé. Ha nagyon nyűgi volt és máshogy nem ment, akkor magamra kötöttem a konyhai elszívó alatt és elájult. :)
2023. máj. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Nekem előfordult hogy sírt és úgy aludt el , de ott voltam mellette simogattam míg a kisagyban feküdt, mert ha kivettem ugyan nem sírt de nem is aludt el és kezdődött újra a sírás ha letettem.
2023. máj. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!