Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Aki nem hagyja sírni a babáját...

Aki nem hagyja sírni a babáját, hogyan altat?

Figyelt kérdés

Sajnos nálunk nem alszik sehogy, csak hordozóban, vagy cicin, de bármennyire is mély álomban van, azonnal felkel, ha leteszem.

Sírás nélkül nem megy az alvás, de sokáig nem hagyom, és legtöbbször nem alszik el.

Nemsokára 2 hónapos


2023. máj. 17. 09:02
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
13%
Örülök,hogy sikerült egy kommentet írnom, amire a fusztralt ,mindenre is ugri ősanyák ugorhatnak. Megfigyeltem,hogy ezen a tipikon belül ez kedvelt elfoglaltság. Soha annyi rosszindulatú,egymást kanál vízben megfojtani vágyó embert nem láttam,mint az anya csoportokban. Soha annyi csak vegletekben gondolkodni tudó embert nem láttam,mint ilyen körökben. Hát,viel Spass hozzá...részemről annyit kívántam mondani,hogy a feje tetejére is állhat a kérdezo, ha a babája olyan akkor úgysem fog aludni. További jó fekete-feher,igen-nem,1-0 gondolkodást kívánok, a magam részéről befejeztem.
2023. máj. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
91%
A kérdés arról szólt,hogy AKI NEM hagyja sírni a babákat...te hagyod sírni,tehát a válaszod fölösleges volt és nem hasznos ...további szép napot
2023. máj. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%

Minden baba más. Én is azt mondtam hogy nem hagyom sírni,aztán megszületett és nekem is ordított majdnem két hónapig. Nem is hagytam sírni,de azóta auras migrenem és szív problémáim vannak,igaz,utána is jó ideig nem volt normális alvásom. Ez volt a második baba,és ha csak az egy gyerekem lett volna,én is azt hiszem,valamit jól csináltam,mertaz elsőnél bevált a húsz percig ringatas,és az adamo hinta is,meg amúgy is max tíz perceket sirdogalt. Ezt csak azért mondom,mert egyrészt a kérdesre válasz,hogy nálunk az elsőnél az adamo hinta bevált,másrészt én nem húzom már rá a vizes lepedőt senkire,három gyerek után megtanultam,minden baba,minden anya,és minden élet helyzet más. A harmadik gyerekem pedig áldott jó baba volt,egy hónapos kora után átaludta az éjszakát,addig is maximum 10 perc volt az altatása. A fogzas is nála volta legkevésbé megviselt.Ennek ellenére a három gyerekembol az második, az orditos a legkiegyensulyozottabb, az első,akit hordoztam,ringattam mindent is csináltam de sose hagytam sírni pedig a leghiszitsebb. A harmadik most kész három éves,és kegyetlen dackorszakban van. Szóval minden baba és minden élethelyzet más,én ezt már tiszteletben tartom.

A kérdésre a válasz: az elsőnél semmi (meg sokszor a karban levés,cici, hordozó)sem vált be,a másodiknál,adamo hinta,ringatas elég volt,a harmadik pedig amint elaludt,letettem,és el is volt magának.

2023. máj. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Félre írtam na,az elsőnél vált be az adamo,a másodiknál semmi sem
2023. máj. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Februári és október végi babáim vannak. Nappal mindkettőt az udvaron altattam el babakocsiban (télen is, esőben is), betoltam a fedett teraszra, bő másfél-2 órát is tudtak aludni így. A kicsi szerette a pólyát is. Magamra is akartam őket kötni, de nekem mindkettő üvöltött benne sajnos 🙁 pedig a kicsivel nagy segítség lett volna. A nagy babaként könnyen elaludt, annyi volt az egész, hogy mellémtettem, simogattam az orrát lefelé és pillanatok alatt elaludt. Picit vártam aztán átraktam a kiságyba. A kicsi nehezebb természetű baba volt, brutál sokat sírt (nehéz születés, feszes izomzat, tejfehérje érzékenység, reflux stb), őt este porszívót menetve altattam el. Mivel minden mozgatásra megébredt, ezért kiságyba rakva simogattam, közben ment a fehérzaj, aztán kiosontam, kikapcsoltam. Soha egyikük sem aludt el evés közben/után. Éjjel is sokat sírt a kisebbik, igazából bármit csináltam sírt, ezért mikor már nagyon ki voltam merülve, csak lefeküdtem, őt magamhoz öleltem, simogattam de csak sírt meg sírt, aztán így aludt el.
2023. máj. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
75%

"Örülök,hogy sikerült egy kommentet írnom, amire a fusztralt ,mindenre is ugri ősanyák ugorhatnak"


Nyilván örülsz, hiszen az anyaságban láthatóan nincs sok sikered, gondoltad, hátha magára veszi valaki, akinek igen.


A probléma, amit nem értesz, hogy nem a kérdésre válaszolsz. Senkit nem érdekel, hogy te hagytad sírni a gEreked, mert a kérdés azokhoz szólt, akik nem.


Akkor minek válaszolsz a kérdésre, ha nem neked szól?

2023. máj. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

18# Azt írod,hogy sehol nem találsz olyan kommentet,ahol arról írnak,hogy az anya is tudna aludni,ha a baba engedi. Azért nincs olyan komment,mert a gyerekvállalás erről szól. Ha olyan babát fogsz ki,sajnos nincs ilyen opció. Nálam egyértelmű volt,hogy az ő igényei a fontosabbak jelenleg és az én alvásom háttérbe fog szorulni. Ezzel már a terhesség alatt is tisztában voltam. Sarkított példa,de ha éhes és én is az vagyok,egyértelmű,hogy az én éhségérzetem fog háttérbe szorulni és nem pedig az övé. Ösztön. Gondolod más nem fáradt a hónapokon át tartó kialvatlanságtól? Dehogynem. Hallucináltam és minden fizikai tünetem volt (migrénes is vagyok hányásig),ami létezik,de egyszerűen ha sírt(pedig másik szobában saját ágyban sírt),egyből meghallottam és nem tudtam volna tovább aludni,képtelen lettem volna,ugyanígy a férjem sem. Pedig mint írtam ájulás kerülgetett,volt hogy elsírtam magam és rendszeresen felriadtam még akkor is,amikor éppen aludt. Ha nem mozdultam az első sírásra,mert éppen erőt gyűjtöttem,a férjem kipattant és rohant hozzá át kb. Egyébként nagyon sok olyan szülőt ismerek,akiknek beteg a gyermekük és éjjel-nappali ellátásra szorul(dialízis,stb.),amit sokszor egyedül csinálnak,mert a férjük is elhagyta őket,én még olyan álmos embereket nem láttam életemben,de sosem hagyták sírni a gyereküket ők sem. Pedig ott nem hónapokról beszélünk,hanem évekről. Nem nézek le senkit,mert mindenkinek más a tűrőképessége,csak egyszerűen nem tudom elképzelni a szituációt amúgy. Az én lányom konkrétan akkora decibellel kiabál,ha sír,hogy még a 4. emeleten levő Piroska néni is felkelne rá nemhogy én 2 szobával arrébb. :D Hát hogy nem lehet ezt meghallani vagy nyugodtan álmodozni míg ő visít?

Nálunk is felkelt,ha letettem. Nagyon nagyon sokat kellett várni és rendesen mély alvása legyen,hogy ne ébredjen fel,ez mondjuk úgy 10/8-nál sikerült. Nálam is többségében hordozóban aludt illetve lent a babakocsiban vagy a mellkasomon,vagy szoptatás közben. Utána ez szépen beállt nálunk,a legjobb 4-5-6 hónap körül volt,aludt ügyesen,én is tudtam mellette,napközben is elvolt,most 10 hónapos,nekem eddig most a legnehezebb(mindenkinek más időszak az),de majd ezen is túljutunk úgy érzem. Nem sok alvás van mióta sorba jönnek a fogai.

2023. máj. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!