Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lea, Níla, Kloé, Míra, Zora,...

Lea, Níla, Kloé, Míra, Zora, Noa, Lili (a) / Katinka, Emília, Viktória, Éva, Hajna, Tímea? Melyik tetszik, hogyan kombinálnád?

Figyelt kérdés
Férjemmel nem tudunk megegyezni nevek terén, teljesen más típusú nevek tetszenek nekünk... Ikerlányokat várok, és nekem inkább a hagyományosabb nevek, míg neki a különleges/mostanság divatos nevek tetszenek. Abban állapodtunk meg, hogy 2 nevük lesz :) Nektek melyek tetszenek és miért?

2016. máj. 16. 12:09
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
20%
Lea, Mira, Lilia, Emilia, Viktória tetszenek. Az Emilia a kedvenc nevem. Ikreknek az Emilia - Liliát adnám.
2016. máj. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 A kérdező kommentje:
Lehetne akkor Lia és Lili :) ez most tetszik, bár akkor kiesne a Katinkám... :( jaj de nehéz ez. Most vagyok abban a fázisban, hogy totál bekattantam már ebbe :D Köszönöm a jókívánságokat is :)
2016. máj. 16. 12:48
 13/64 A kérdező kommentje:
Úgy értem a becenevek. Lia, mint Emília, és a Lili, mint Lilia ^^
2016. máj. 16. 12:49
 14/64 anonim ***** válasza:
16%

Minek 2 nev?

Egy szep nevet adni a babanak jobb!

Lili- Lea

Zora- Mira

Nila- Kloe

Emilia- Lilia

Noa- Zora

A tobb nem tetszik..:)

2016. máj. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
17%
Tobbi* bocsi
2016. máj. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
82%
Jo egeszseget nektek:)
2016. máj. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
49%
Magyar vezetéknévhez az első hét nagyon nem megy, gondolj arra hogy a nevet a gyereknek felnőttként is viselnie kell, én pl nagyon nem örülnék ha Mirának vagy Leának hívnának. A te neveid szépek, felnőttnek és gyereknek is viselhetőek, de ha annyira két nevet adtok, akkor az elsőkből adj neki második névnek, így nem kell használnia, az úgy nem olyan gáz, mégis megnyugszik a férjed. Katinka Lili És Hajna Zora amit el tudnék képzelni
2016. máj. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 A kérdező kommentje:
12:54 Köszönjük szépen! Amúgy férjemben imádom azt, hogy lázadó, meg szereti a különleges dolgokat, de most nagyon nem bánnám, ha konzervatív lenne és kevéssé szárnyalna a fantáziája! :D Katinka Lili <3
2016. máj. 16. 13:06
 19/64 anonim ***** válasza:
79%

Nehéz ezeket összekombinálni, főleg a vezetéknévvel együtt.

Az újak közül az L betűvel kezdődőek nem túl szerencsések a vezetéknév L vége miatt, mert összeolvadnak. Pedig a Lea és a Lili tetszett még a legjobban, de így nem jó sajnos.


Régiek közül a Tímea és az Emília tetszik a legjobban és ezek harmonizálnak is egymással. (Becézve Timi/Mimi/Mea és Emi/Mili/Lia)

Emília jelentése versengő, igyekvő, Tímea pedig jó+tisztelet. Második névnek is lehetne valami szép jelentésű nevet választani.


Úgyhogy én alapból erre szavazok:

Paál Emília

Paál Tímea/ Paál Viktória


Esetleg második névnek lehetne modernebb neveket választani, de nem az általad felsoroltakból választanék, mert annyira nem passzolnak. hanem pl.:

Paál Emília Zoé (élet)

Paál Emília Róza

Paál Emília Zara (ragyogó, sugárzó)


Paál Tímea Édua (a hold fölkel)

Paál Tímea Blanka (fényes, ragyogó)

Paál Tímea Ivett (tiszafa)

Paál Tímea Linett (ez a Károlyból jön)

Paál Tímea Odett (birtok, vagyon)


Amik még nem rosszak de a vezetéknévhez szerintem nem illenek:

Noa Viktória

Mira Tímea

Mira Viktória

2016. máj. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 A kérdező kommentje:

14:14 mondtam a férjemnek, amiket írtál, a Zara névbe most teljesen beleszeretett :))

No, jelen pillanatban úgy fest, hogy az Emília lesz az egyik befutó, és Liának fogjuk becézni, ami kompromisszum végülis, mert hasonlít szerintem - a Leára. A Zarával én még barátkozom, mert férjem nem nagyon akar lemondani róla :D

2016. máj. 16. 15:29
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!