Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mit tehetek ha a férjem...

Mit tehetek ha a férjem sokallja a babakocsit?

Figyelt kérdés
Nagyon szuper babakocsit találtam 70ezerért, de ő azt mondja, hogy párezernél többet nem hajlandó rá áldozni. Ennyiért még használtan sem találtam. Eddig ez lenne az első és egyetlen nagyobb kiadásunk a gyerekkel kapcsolatban. Rengeteg mindent kaptunk már, még egy matrac kell, lepedő, meg néhány ruha. Szerintem ez igazán nem sok. Szerinte viszont igen és hogy akkor nem is veszünk babakocsit, majd hordozom. Mondtam hogy azzal kicsinálom az amúgy is gyenge gerincemet. Azt mondta majd megerősödik. Most mit csináljak? Hogy értessem meg vele, hogy egy babakocsi igazán szükséges dolog, és nem sok érte ez az ár?
2021. okt. 25. 20:34
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
23%

Én azt mondtam a férjemnek hogy 50-100 közt szeretnék venni (az is használtan mert újonnan még drágább ami nekem tetszik). Ő sem érti miért kell ennyiért de azért ilyen megjegyzéseket nem tesz... Mondjuk én fogom és megveszem. Házasság előtt elég sok pénzt félretettem ő meg elszórt mindent 😀

Ha viszont neked egy ftod sincs erre és úgy gondoltad majd ő megveszi, részben érthető hogy nem akar ennyi pénzt kiadni. Te mit teszel bele anyagiakban ebbe a vásárlásba?

Bár ez sem mentség erre a stílusra, de akár 20-30 ezer körül is lehet találni.

2021. okt. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Tisztában van az árakkal?

Én 65ért vettem használtan, először az én férjem is sokkalta, aztán megmutattam neki újonnan mennyi bármelyik babakocsi. Rögtön megváltozott a véleménye, és örült, hogy ennyiért 3in1 babakocsink lett. Plusz a nagyobb kiadásokat megúsztuk, mert kaptunk szinte mindent, ezért ő is belátta, hogy belefért ennyi kiadás.

2021. okt. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
12%
Nekünk nem volt babakocsink, soha nem is merült fel az igény rá. Erre aromatikus fantazmagóriákra hogy majd tologatod a parkban szalmakalapban napszemcsiben a valóságban nem sok lehetőség van.
2021. okt. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
52%

Babakocsira mindenképp szükség van, se a te gerincednek, se a babának nem jó, ha hordozzák a legelején. Az első évben pedig ugye a baba egészsége miatt is ki kell vinni levegőre, nem reális, hogy fél-háromnegyed órán át kézben vigyed.


70 ezer igen jó ár babakocsiért, ennél csak a másodkézből származó, használt, vagy karitatív forrásból kapott babakocsi lehet kedvezőbb. Nem beszélve, hogy az autós hordozó pedig kötelező, büntet a rendőr, ha nincs. Szóval szerintem ragaszkodj hozzá.


Nem tudom, milyen anyagi helyzetben vagytok, el tudom képzelni, hogy komoly kiadás, de a férjed amúgy képben van arról mennyi pénzt jelent a gyereknevelés? A "párezer" egy csomag pelenka ára, a kötelező oltások, táplálékkiegészítők, higéniai termékek stb komoly összegek lesznek. Ha már most sajnálja/nincs pénz, mi lesz késöbb? Erre gondolsz? Én nemrég váltottam ki oltásokat, meg valami szemcseppet, pár hónapos babának: 30-40 ezer volt. Nem lehet mindent ajándékba kapni a rokonságtól. Egy gyerek rengeteg munka és pénz: ennyi.


Igazság szerint nem is csak ezen a kiadáson kellene elgondolkoznod, hanem az egész házasságodon: miféle ember ez?

2021. okt. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el bababoltba, lássa az árakat, próbàljatok ki minden árkategóriában kocsikat.

Nekem max 70 volt a keretem, végül egy alig használt cybex lett jóval olcsóbban.

Egyébként egy jó hordozóeszköz pont kímélné a gerinced, de az szintén nem olcsó buli, azt se fizetné.

2021. okt. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
53%

Ha hordozókendőben hordozol, az nem csinálja ki a gerinced. A legutóbbi gerincröntgenemnél 2× ismételték a felvételt és még utána is azt írták, hogy kb. tropára deformáltak a csigolyák és értelmezhetetlen a kép. Semmit nem rontott a hordozás, nekem a terhességgel is feljött 18 kiló, a gyereket meg nyilván nem hordozom 18 kilós méretig, úgyhogy máris beljebb vagyok.

Babakocsi? Mi ingyen kaptunk egy 3 az egybent, ami 10 éve volt 500 euró, de olyan szinten lestrapálta az eredeti tulajdonos, hogy a férjem 2 hónap használat után sírva könyörgött egy újért. A rugózása teljesen tönkre volt téve, zötyögött és hiába voltak nagy kerekei, már egy ujjnyi akadálynál is inkább felborult, mint felhajtson rá. Szóval siralmas volt, viszont egy olcsóbb kocsi lehet, hogy nem 10, de fél év alatt ide jut, szóval valahol megéri áldozni rá.

A férj meggyőzéséhez nem tudok hozzászólni, annyi látszik, hogy empátiának feléd és leendő gyermeke felé is erősen híján van. Én lehet, hogy elkezdenék úgy beszélni a témáról, mintha az ő feladata lenne a hordozás, hiszen ő nem akar babakocsit.

2021. okt. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
80%
13 en 8 hos koraig napi 2-3 orakat toltam mozesben a gyereket. Minden Nap. Es csak azert 8 hoig mert epp evszakvaltas volt utolso honapban es brutal szel volt kenytelen voltam alvasidoben vinni meg. Hordozni nem lehetett, utalta. Mozgo kapszulahotelkent funkcionaltam.
2021. okt. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
77%
Mert ő nem akrja ezt a gyereket és ezért nem ajar rá költeni, téged meg cselédnek tart.
2021. okt. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
28%

11-es vagyok, köszi a lepontozást :D

nem érzem magam ettől rosszabbnak, de elég sok olyan nő van, aki amint terhes lesz csak sorolja a férjének mi kell, de otthon van a 2 csíkos teszt megjelenése óta táppénzen... már ha volt munkaviszonya.

Az meg, hogy gyermekvállalás előtt eszükbe sem jutott még megbeszélni sem ki mit hogyan tervez, pláne az anyagiakat, az elég nagy felelőtlenségre vall... A kérdező meg nem írt semmit az anyagi helyzetükről sem...

2021. okt. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát én mondtam volna neki, hogy majd akkor ő hordozza. De nonstop, tehát ő lesz gyesen is.
2021. okt. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!