Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mit tehetek ha a férjem...

Mit tehetek ha a férjem sokallja a babakocsit?

Figyelt kérdés
Nagyon szuper babakocsit találtam 70ezerért, de ő azt mondja, hogy párezernél többet nem hajlandó rá áldozni. Ennyiért még használtan sem találtam. Eddig ez lenne az első és egyetlen nagyobb kiadásunk a gyerekkel kapcsolatban. Rengeteg mindent kaptunk már, még egy matrac kell, lepedő, meg néhány ruha. Szerintem ez igazán nem sok. Szerinte viszont igen és hogy akkor nem is veszünk babakocsit, majd hordozom. Mondtam hogy azzal kicsinálom az amúgy is gyenge gerincemet. Azt mondta majd megerősödik. Most mit csináljak? Hogy értessem meg vele, hogy egy babakocsi igazán szükséges dolog, és nem sok érte ez az ár?
2021. okt. 25. 20:34
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
79%
Vedd meg te a fizetésedből. Abba nem szólhat bele
2021. okt. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
62%

21!


Jó esetben közös kasszán vannak. A "fizetésem" közös, ahogy a férj fizetése is. Anyagi kerdesekben kozosen dontenek.

2021. okt. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
55%

Mit tehetsz? Vedd meg a saját fizetésedből! ☺️

Közös kassza vagy sem, ha már gyereket vállaltak, és eddig kb semmire sem kellett költeni, akkor biztos sikerült a 7-8 hónap alatt félretenni valamennyit.

Gondolom nem szülés előtt 2 héttel derült ki, hogy jön a baba….

2021. okt. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Én pl sose használtam babakocsit, hordozok, a gerincem köszöni, jól van. De a hordozókendő használtam 25 ezer volt, a vadi új csatos is ugyanennyi. Arra is költeni kell. Plusz mi megvettük a babakocsit, mert nem tudtam előre, hogy nem fog kelleni. A férjed nincs tisztában az árakkal, hordozni is rohadt drága. 70 egy babakocsiért nem sok.
2021. okt. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
45%

Ha anyagi oka van, mert ennyi nem fér bele, akkor nézz szét használt kocsik között.

35-40-ért mar lehet kapni 3in1 kocsikat is jó állapotban, ha nem futja, vagy szűkösen, fölösleges ragaszkodni az újhoz. Biztos van még időd keresgélni.

2021. okt. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
20%
De ha közös kassza van, akkor nincs neki saját fizetése.
2021. okt. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
69%

23!


Ezzel a logikával haladva a férj meg dönthet úgy, hogy vesz maganak egy uj iPhone-t mert egyrészt a saját fizetése, másrészt szerinte kell ag új telefon, hogy asszony el tudja érni a gyerek miatt.

2021. okt. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
56%

Már miért ne lenne saját fizetése? Nekem is van, saját számlára érkezik.

A közös, háztartást érintő havi kiadásoknál fel van osztva, hogy ki mit fizet (bevásárlás, rezsi, hitel stb), aztán ami azon felül megy, azt az aki intézi. Pl kocsira rendszerint a férjem, gyerekre én költök. Ha van extra kiadás, azt megbeszéljük kinek vagy kinek mennyi fér be.

Ezen kívül ami marad azzal én gazdálkodom, nyilván nem felelőtlenül. Nem verek a seggére az utolsó fillérnek is ami a számlámon van.

Mondjuk van mögöttem bő 15 év munkaviszony, van már 1 gyerekünk és most várom a 2-at.

2021. okt. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
81%
Érvelj azzal,hogy egy jó minőségű, jó állapotú használt babakocsit 2-3 év múlva közel annyiért el tudjátok adni, amennyiért vettétek.
2021. okt. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

27! felnőtt emberek feltehetőleg, azt csinálnak, meg arra költik a pénzüket amiért megdolgoznak amire akarják. Nem tudjuk, hogy anyagi okok vannak-e a mögötte, ahogy azt sem, hogy nincs-e mindkettőjük kezében már a legújabb ájfón részletre....kár feltételezésekbe bocsátkozni.

Ha ennyire nem egyeznek a prioritások, ott más baj is van....csak szerintem oda meg nem biztos, hogy kellene gyereket szülni.

De hát ezt nem mi döntjük el nem igaz? Majd megoldják, lesznek még ennél nagyobb meg fontosabb kérdések is a gyerekkel kapcsolatban.

2021. okt. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!