Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogyan tudnám a gyermekemet...

Hogyan tudnám a gyermekemet bölcsibe adni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Önkormányzati bölcsődèről van szó. Csak szeptembetől indítanak ami nekünk pont jó, addigra betölti a 2 èvet. Viszont mindenképp kell egy munkáltatoi igazolás. A gyermekem nagyon szereti a gyereket igazi örökmozgó, okos gyermek. Èn már kevèsnek èrzem magam az ő fejlesztèsèben ès hogy le tudjam itthon kötni a figyelmèt, a városunkban semmilyen más baba-mama program nem lètezik sajnos sem egy játszhóház, foglalkoztatások semmi. Nulla. Szóval emiatt mindenképp szeretnèm hogy 1 èvig bölcsis legyen, DE! szeretnènk kistesót is lassan, igazából nem tudom hogy működnek a dolgok ilyenkor, betelefonálok a munkahelyemre hogy újra teheres vagyok ès kiírják nekem a szabit, hogy újra táppènzre tudjak menni? Erre az időre adna munkáltatói igazolást? A bölcsik ezt mennyire ellenőrzik? Elvileg ha terhes lennèk de bölcsis is maradhatna a gyermekem mert èvközben nincs felvètel, max dèlben elkène hoznom. Amúgy vissza mennèk dolgozni pár hónapra de nem akarok a főnökömmel sem kitolni hogy elküldje azt aki most helyettem van, majd 3 hónap múlva ujra keressen a helyemre valakit...

2022. jan. 28. 22:20
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
81%

Egy normális otthoni foglalkozáshoz képest a bölcsi lópikula. Gyerekmegőrző. A gyerekek pedig ebben a korban még nem játszanak együtt, csak egymás mellett. A többség kommunikálni se tud, így azzal is kevesebbet kap a bölcsiben. Színtiszta matek: bölcsiben 14 gyerekre van 2 gondozó. Otthon te az egyszem gyerekedre. Na vajon hol kaphat több figyelmet, érdemi foglalkozást? Persze elméletben.

Ha tojsz a gyerek fejére egész nap, akkor a bölcsi is jobb.

2022. jan. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 A kérdező kommentje:
Nagyon viccesnek találom az ilyen ősanya megmondókat :D szánalmas az ítèlkezèsetek :) egyáltalán nem tojok a fejère ès nem sok számomra, de nyílván ti ezt látjátok ès tudjátok is :) ebben a városban ahol èlünk semmilyen más foglalkoztatási, játszási lehetősèg nincsen a gyerekeknek. Szerintem sokkal visszataszitobb amikor 3 eves korig otthon van a gyerek, meg is szokott rajtuk látszódni az óvodában :) de èn nem itèlkezek, akkor ti mièrt is teszitek? Minta anyák. Tipikus magyar nők akik neki ugranak a másiknak ha már valami nem az ő eszük járásával törtènik..nem attól lesz valaki jó anya hogy 2 èvig szoptatjátok ès 3 èves korig csak anyuci karjaiban lehet a gyerek... Ha èn ugy èrzem ezzel jobbat teszek neki akkor miert kell elítélni. Maradjunk a kèrdèsnèl ès nem kell mások háztájèkán kutakodni. Köszönöm ősanyák 😂
2022. jan. 29. 14:50
 13/61 anonim ***** válasza:
80%
Te magad írtad, hogy kevés vagy neki. Nem tudod lekötni. :D
2022. jan. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
77%
Attól, hogy 8 emojit oda hánysz még sem vicces nem leszel,sem okos. Én us batomira unom az otthon létet,de emiatt nem a gyerekem fogom büntetni. Ha emiatt ősanya vagyok szerinted,akkor köszönöm a bókot!
2022. jan. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem is látszik a gyerekeken az otthonlét óvodára, ha értelmesen töltik.:) Szerencsére az én gyerekem számos mondókát, dalt ismer, szoktunk kézműveskedni, szépen és választékosan beszél hála a sok olvasással töltött időnek. Barátnőm szintén “kevés volt” a gyerekének, a gyerek -minő pech…- nem szereti ha olvasnak neki, így hát nem is szokott, kézműveskedni szintén nem, mert barátnőmnek nincs hozzá érzéke meg ötletei, énekelni stb sem, mert ahhoz meg hangja nincs véleménye szerint, így pedig valóban unalmasan telhettek a napjaik. Lényeg a lényeg, a gyerek semmivel nem beszél többet és szebben mint bölcsi előtt (tehát kb sehogy sem tud), ott ez volt még az indok a beiratás mellett és úgy nagyon másban sem látom, hogy túlfejlődte volna a vele egykorú gyerekemet, aki itthon tengeti sanyarú napjait.
2022. jan. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak akik èrdemben hozzátudtak szólni, a minta anyákkal pedig nincs kedvem vitatkozni! ;)
2022. jan. 29. 23:37
 17/61 anonim ***** válasza:
74%
Igen,ahhoz ész meg inteligencia kéne...
2022. jan. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 Derjaderja ***** válasza:
9%
És ahhoz mi kellene, hogy a kérdés válaszolása helyett ne a másikat szekatúrázzátok, ismeretlenül és a körülmények ismerete nélkül sértegessétek anyai, emberi valójàban? Csak mert egy, a szakembereket is megosztó témáról van egy betonbiztos sablonos véleményetek?
2022. jan. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
100%

"Csak mert egy, a szakembereket is megosztó témáról van egy betonbiztos sablonos véleményetek?"


Elvesztem. Mi osztja meg a szakembereket?

A bölcsi szükségessége?

Mióta megosztó téma ez?

Egy normális szakembertől nem hallottam még, hogy "nem szükséges rossz a bölcsi, hanem általánosan jó dolog lenne".


Vannak helyzetek, amikor jobb, mint otthon. Ilyen, ha elhanyagoló vagy ingerszegény az otthoni környezet és otthon így a kisded megfelelő testi-lelki fejlődése nem valósul meg.


De normális közegből nincs semmilyen ok bölcsibe adni a gyereket, amitől a gyereknek jobb lenne a bölcsiben, mint otthon, a szűk szociális mikroközegben, ami optimálisan fejleszti az első 3 évben.


Ezért mondják, hogy szükséges rossz, amennyiben anyagi ok indokolja.


2 felett, főleg 3-hoz közeledve persze a legtöbb gyereknek nem katasztrófa, de kérdezz meg őszintén akár csak 1 kisgyereknevelőt is, hogy mi a leggyakoribb mondat, mi az ami a nap folyamán legtöbbször elhangzik egy bölcsiben.

Ez pedig az "anyát várom" kb. a reggeli beadástól folyamatosan.

2022. jan. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 Derjaderja ***** válasza:
0%

Anno utánaolvastam, és volt több kutatás erről, de egy sem bizonyította káros hatását. Inkább több társasalmi rétegben kedvezőbb volt.

Valóban magasan képzett, jó társadalmi helyzetű, az átlagnál jobban motivált anyák gyerekeinél az otthonlét kedvezőbb lehet.

Én se pártolom a babák és kisebb tipegők beadását, de 2-3 éves kor között egy nyitott, barátkozó gyereknél jó lehet. Több példát látok ilyenre és szeretik a gyerekek.

Vida Ági is egy hosszú cikkben írt erről, aki pszichológus és abszolút babaorientált, de 2-3 éves kor között már ő se tartja rossznak.

Innentől szerintem az adott család körülményei döntenek. Lehet, hogy anyuka a picinek is meg szeretné adni azt a kizárólagos figyelmet amit a nagy kapott anno, és nincs segítsege.

Persze el lehet lenni egy 2 évessel meg egy háztartással egy többemberes baba vagy egy kereslet-kínálat egyensúly kialakulása alatt alló szoptatott babaval vagy szepás csecsemővel, de azért nem bizzos hogy minden helyzetben ideális.

Mas orszagokban pár hónapos gyerekek mennek bölcsibe. Tudom a munka, de azért sok helyen azért kell a munka hogy a jó vagy nagyon jó életszínvonalat tartsák, és abba megint bele lehetne kötni.

Ez valahogy itthon divat, hogy porig alázzanak embereket, meg rossz anyának tartsák azért mert a 2 evig otthon szeretettel ellatott gyerekét bármilyen indokkal bölcsibe íratja.

És itt konkrétan nem is ezt kérdezték. Nem csoda azért hogy frusztrált a kérdező, ha Te megkérdeznéd, hogy ki hogy csinálja a tükörtojást, és Rád rohannanak a vegán aktivisták, hogy megölöd itt a kis leendő pipiket vagy bármi, Te örülnél?

2022. jan. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!