Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogyan tudnám a gyermekemet...

Hogyan tudnám a gyermekemet bölcsibe adni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Önkormányzati bölcsődèről van szó. Csak szeptembetől indítanak ami nekünk pont jó, addigra betölti a 2 èvet. Viszont mindenképp kell egy munkáltatoi igazolás. A gyermekem nagyon szereti a gyereket igazi örökmozgó, okos gyermek. Èn már kevèsnek èrzem magam az ő fejlesztèsèben ès hogy le tudjam itthon kötni a figyelmèt, a városunkban semmilyen más baba-mama program nem lètezik sajnos sem egy játszhóház, foglalkoztatások semmi. Nulla. Szóval emiatt mindenképp szeretnèm hogy 1 èvig bölcsis legyen, DE! szeretnènk kistesót is lassan, igazából nem tudom hogy működnek a dolgok ilyenkor, betelefonálok a munkahelyemre hogy újra teheres vagyok ès kiírják nekem a szabit, hogy újra táppènzre tudjak menni? Erre az időre adna munkáltatói igazolást? A bölcsik ezt mennyire ellenőrzik? Elvileg ha terhes lennèk de bölcsis is maradhatna a gyermekem mert èvközben nincs felvètel, max dèlben elkène hoznom. Amúgy vissza mennèk dolgozni pár hónapra de nem akarok a főnökömmel sem kitolni hogy elküldje azt aki most helyettem van, majd 3 hónap múlva ujra keressen a helyemre valakit...

2022. jan. 28. 22:20
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
32%
30as, ne vállaljon olyan második gyereket aki nem tudja megoldani a nagyobb lepasszolása nélkül.
2022. jan. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 Derjaderja ***** válasza:
0%

Hát akkor a nagymamára se bízza, akinél van nagymama...

Szerintem ez már túlzás. Nyugaton pár hónapos babák mennek bölcsibe, es sok országban jobbak a gyerekek lelki egészségéről készült mutatók. Nyilván nem emiatt, de érdekes, ott nem battat senki senkit.


En tudok azonosulni azzal is, hogy otthon maradjon a gyerek, de ha 2 évesen bölcsibe megy, mert épp úgy működik a család a legjobban az adott helyzetben, akkor se dől össze a vilag.


Ha meg kistesó helyett visszaáll Anya a munkaba, ugyanúgy bölcsi jön.

2022. jan. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
77%
32es csakhogy nyugaton azért mennek bölcsibe mert anyuka megy dolgozni. nem mereszti tovább otthon míg lepasszolja a gyereket. És igen, igazad van, a nagymamára se kell ráhagyni ha nagymama nem kéri kifejezetten. Mindenki magának szült nem bölcsődének vagy a nagyszülőknek.
2022. jan. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 Derjaderja ***** válasza:
0%

32. Hát aki egy kisebb babával marad, az se mereszti a valagát.

A dolgozás is olyan dolog, hogy pl a szomszédunk a gyerek 2 éves korában azért ment vissza dolgozni, mert nem bírta már otthon. Nem mindenki a túlelésért dolgozik. En ebben se látok tragédiát.

Az egyetemi legjobb barátnőm Svájcban a kislanya 6 hónapos korában a szomszéd városba ment napi 8 ora plusz 2 óra utazásnyira vissza. Orvos-mérnök pár, nem hiszem, hogy az ehhalal várta volna.

De ott ez a norma, sőt még kisírt plusz 2 hónapot a 4-hez képest. Imádja a gyerekét, boldog vele, ott ilyenek az emberek.

Nem csak egy üdvözítő út van. Itt most tolják ezt az anyuka minel többet legyen otthon dolgot kenyszeresen. Sokan nem szeretik ezt, de martírsagból csinálják. Másoknak jól fekszik. Harmadik örül hogy nem kell dolgozni munkahelyen. Negyediknek amúgy is olyan az életvitele, hpgy otthon van pl családi gazdaságot vezetnek v ilyesmi.

A gyerekek is mind különbözők, és nem mindegyik élvezi a kutyagolás a postára-boltba-haza-kivárni a főzést stb életet. Nem mindenhol jön haza este apa stb.

Mért nem bízod más felnőtt emberre, hogy döntsön a családja életviteléről?

2022. jan. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 Derjaderja ***** válasza:
22%
Masrészt én nem magamnak szültem, hanem hogy éljen a vilagban. A világ meg kint van a bejárati ajtón túl. Ok, a kezdeti életévekben otthon is jó nekik, de utana mért ne élhetne a társadalomban, a kortársakkal, neki való életet?
2022. jan. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
68%

"Nyugaton pár hónapos babák mennek bölcsibe, es sok országban jobbak a gyerekek lelki egészségéről készült mutatók."



Én kérném ezt a mutatót, de a nyakamat rá,hogy még életedben nem láttál ilyet...

2022. jan. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 Derjaderja ***** válasza:
57%

Csak beleguglizva


[link]

2022. jan. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 Derjaderja ***** válasza:
57%
2022. jan. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 Derjaderja ***** válasza:
57%
2022. jan. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 Derjaderja ***** válasza:
57%
2022. jan. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!