Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogyan tudnám a gyermekemet...

Hogyan tudnám a gyermekemet bölcsibe adni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Önkormányzati bölcsődèről van szó. Csak szeptembetől indítanak ami nekünk pont jó, addigra betölti a 2 èvet. Viszont mindenképp kell egy munkáltatoi igazolás. A gyermekem nagyon szereti a gyereket igazi örökmozgó, okos gyermek. Èn már kevèsnek èrzem magam az ő fejlesztèsèben ès hogy le tudjam itthon kötni a figyelmèt, a városunkban semmilyen más baba-mama program nem lètezik sajnos sem egy játszhóház, foglalkoztatások semmi. Nulla. Szóval emiatt mindenképp szeretnèm hogy 1 èvig bölcsis legyen, DE! szeretnènk kistesót is lassan, igazából nem tudom hogy működnek a dolgok ilyenkor, betelefonálok a munkahelyemre hogy újra teheres vagyok ès kiírják nekem a szabit, hogy újra táppènzre tudjak menni? Erre az időre adna munkáltatói igazolást? A bölcsik ezt mennyire ellenőrzik? Elvileg ha terhes lennèk de bölcsis is maradhatna a gyermekem mert èvközben nincs felvètel, max dèlben elkène hoznom. Amúgy vissza mennèk dolgozni pár hónapra de nem akarok a főnökömmel sem kitolni hogy elküldje azt aki most helyettem van, majd 3 hónap múlva ujra keressen a helyemre valakit...

2022. jan. 28. 22:20
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
77%
Ezek szimpla cikkek... te mutatókról beszéltél. Gondoltam statisztikákra alapozol, de nem... babanetes meg hvg cikkekre...és ezt terjeszted a hülyeséget mint hivatalos mutató. Fasza 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
2022. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 Derjaderja ***** válasza:
13%

Akkor fogod az ezekben meg a számtalan további guglizható cikkben található említett kutatásokat és utánuk olvasol, hogy bármivel alátamaszd az érveidet, ha már tőlem azt követeled, hogy itt instant kutatómunkát végezzek, csak mert Neked kedved van másokat megítélni, amiért nem úgy elnek mint Te.

Vagy ha szakember vagy, idézel egy rahedli, a témába vágó összefoglaló közleményt vagy újkeletű eredeti közleményt relevána szaklapokból.

2022. jan. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
63%
Erdekelt ha már valaki mutatókra hivatkozik azt mire alapozza. Mint kiderült semmire! Köszönöm a megerősítést!
2022. jan. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 A kérdező kommentje:
Jézusom, micsoda undorító női társadalom. Ítèlkeztek az èn ingerszegèny környezetemről, közben nem is az... A gyermekem korához megfelelően fejlődik, elèg sok inger èri ajtón kívül ès ajtón belül is. Mièrt kell azokról ítèlkeznetek akik bölcsibe akarják íratni a gyerekèt továbbra sem èrtem, sőt azt sem minek hozzászólni ha èrdemleges választ tőletek úgysem kapok/kapunk, lapozz tovább. Szerintem a bölcsi egyáltalán nincs rossz hatással egy gyermekre sem. Itt nincs lehetősèg magán bölcsire de hidd el beiratnám oda is ha lenne. Mivan akkor ha 4 órába bölcsis a gyerekem, miközben nekem van szabad 4 órám csak a kicsivel foglalkozni ès rákoncentrálni?! Nem hiszem hogy attól a 4 órától lenne agykárosult ès lelkisèrült. Ki mondta azt hogy nem foglalkozom vele már most? Milyen alapon ítèlkezel arról hogy kinek hány gyerek való? Körbe nèznèk a te családod mennyire "tökèletes". Egyèbkènt konkrètan leszarom a negatív ítèlkedő kommenteket. Èpp elèg támogató családom van,ès baráti köröm aki megerősíti bennem hogy jó döntèst hozok! Itt már csak a folyamat felől èrdeklődtem. Pont nem èrdekel te hogy neveled a gyerekedet.
2022. jan. 30. 22:06
 45/61 Derjaderja ***** válasza:
0%

43. Nem a semmire hivatkoztam. Netes magazinok cikkeire, melyben egyrészt kutatásokról számoltak be, másrészt szakemberek véleményét idézték.


Laikusok közötti informális vitában ezek a források teljesen alkalmasak az érvek vagy vélemény alátámasztására. Alapot adnak a másik félnek akár a saját véleményével egybecsengő cikkek megmutatására, akár a leírtak ellen érvelésre, akár cáfolatukra, ha hamis tényeket közöltek bennük.


Ha úgy tűnik, hogy a vita színvonala növekszik, lehet szükség illetve megérheti további utánaolvasásra és szakirodalom böngészésére is.


A vàlaszodból nem éreztem úgy, hogy a vitànkat a színvonal növekedése fenyegetné.

2022. jan. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
73%

persze hogy megerősítik, gondolom a barátaid is hasonló gyereklepasszolósak mint te.


Aztán majd te sírsz öreg korodban ha a gyerek az első adandó alkalommal bevág valami elfekvőbe hiszen neki is kell szabadidő nem ápolhat meg foglalkozhat veled.


De persze szülj még ötöt majd neveli az állam helyetted. Gratulálok. Szegény kisgyerek aki a saját anyjának nem kell:-(

2022. jan. 31. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
38%
45: szerintem hagyjuk. Ha te netes cikkekre hivatkozol mint hivatalos mutató, tényleg nem vagyunk egy szinten. Minden jót.
2022. jan. 31. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező miert nem magánba adod?

Egyebként minden bölcsibe megszoljak akik terhesen meg baba mellől viszi a nagyobbat bölcsibe.

2022. jan. 31. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
80%

Hát nálunk 1 ilyen anyuka volt. Előbb mehetett a gyereke beszokni mint a fiam, pedig én dolgozni jöttem. 3 héttel azelőtt kezdhetett menni mielőtt dolgozni kezdtem. Ebből másfél hetet beteg volt. Konkrétan 2 órákat volt bent aztán meg élesbe egyből teljes napot mert már dolgoztam. Hát marha jó volt így.

Amúgy érdekes én a többemberes gyerekemet is le tudom kötni otthon is. Nem kéne dolgoznom nem megy bölcsibe. És nem, egyáltalán nincs fejlesztés. Te otthon többet tudsz adni neki.

2022. jan. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk is van egy anyuka aki kb 7 honaposan kezdte beszoktatni a nagyot,aki még 2 éves se volt. Hát nem csak a szülők,de még a gondozó nők is lenézték. Az ilyen nem értem miert szül másodikat
2022. jan. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!