Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan “anyáról” aki tudatosan betegen viszi a bölcsödébe a gyerekét?

Figyelt kérdés
A minap történt, hogy a kedves “anyuka” úgy vitte be a gyereket a bölcsödébe hogy előzőleg szén tablettát adott neki ezt a gondozók a gyermek székletében, a pelusba észrevették! Szóltak “anyukának, hogy vigye haza a gyerekét, mert hasmenése van, erre anyuka válasza az volt, hogy ez a fogzásba még belefér. Miután a gyerek hányt is, újból megkérték, hogy vigye haza, ekkor másfél órával később, edző ruhában érkezett meg! Természetesen mondanom sem kell, hogy a fél bölcsi beteg lett, köztük mi is. Jelenleg nagyon megkell magamat emberelnem, hogy a “kedves anyukának” ne tépjem ki egyenként a haját! Azt nem értem az ilyen minek vállal egyáltalán gyereket.

#beteg #Felelőtlen szülő
2022. márc. 25. 17:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
72%

5 vagyok

Azért fürcsálom, mert mint kisgyermek nevelő nem tartom etikusnak kiteregetninilyen dolgokat, anyukával elbeszélgetni, de nem a szülőket egymásnak ugrasztani

2022. márc. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 A kérdező kommentje:
Én meg azt nem tartom etikusnak, ha ez elvan sumákolva! Aki ilyet megtesz vállalja fel és igenis vállalja a következményeket! NEM etikus az összes többi gyereket össze fertőzni!
2022. márc. 25. 17:54
 13/84 anonim ***** válasza:
86%

Figyelj, ha valakinek telik magánbölcsire és edzeni akár menni, azért adja be a fosós gyereket, azt nem értem meg.


Ha sima állami bölcsődében az átlag anyuka beviszi, mert mondjuk nem először kell otthon maradnia, és kirúgás fenyegeti emiatt, akkor megértem. Mindenki ezért viszi, nem azért, hogy mással kib*sszon.

2022. márc. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 anonim ***** válasza:
33%
13as és azért inkább téged vagy mást rúgjanak ki mert az a nő gerinctelen volt? Gondolom az ő pofázmánya lenne a leghangosabb ha más vinné be betegen a gyerekét és az övé elkapná.
2022. márc. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 A kérdező kommentje:
#13 De mit nyer vele? Egy napot? Hiszen ezek után ígyis, úgyis otthon kell majd maradnia, mert a szén tabletta meg a lázcsillapító nem fogja megoldani csak a tüneteket ideig-óráig elnyomni? Akkor meg nem mindegy? Akkor még feltétlenül meg kell betegíteni a többit is? Én direkt ezért adtam magán intézménybe a gyerekem, mert azt hittem ott ez nem fordulhat elő.
2022. márc. 25. 17:58
 16/84 anonim ***** válasza:
31%
Nagyon okos 2-es válaszoló: lehet, hogy te szintén fertőzően mész ide-oda, lefertőzve embertársaidat, illetve a kölyködet is viszed fertőzően szintén, de attól ez még nincs rendben. Az élethelyzet meg nem mentség arra, hogy mást lefertőzzön. 1 szimpla kis gastroenterális fertőzés másnak súlyos következményekkel is járhat akár, de gondolom az ilyen önző d.göknek az mindegy. Nincs az az élethelyzet, ami feljogosít bárkit is arra, hogy másokat veszélyeztessen. Ha véletlen egyedülálló anyuka, bocs, kit érdekel? Amikor valaki gyereket vállal arra az opcióra is gondolnia kell, főleg a mai világban, hogy mi lesz, ha egyedül marad. Szóval nem mentség! Az én anyám is egyedül nevelt minket mégsem jártunk betegen oviba, iskolába. Amúhy meg a gyerekének is biztosan nahyon jó ilyen betegséggel az oviban rohadni, már bocsánat a kifejezésért. Kérdező, én sem hagynám annyiban. Miatta most a fél óvoda ill szülők mehetnek táppénzre, plusz a gyógyszerek. Én jogi útra terelném az esetet. Főleg azért, mert bizonyos számú fertőző esetszám mellett akár átmenetileg be is zárhatják legalább 2 hétre az óvodát is...szóval okoska 2-es nem viszünk fertőző kölyköt oviba, iskolába, játszótérre stb...
2022. márc. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/84 anonim ***** válasza:
79%

"13as és azért inkább téged vagy mást rúgjanak ki mert az a nő gerinctelen volt?"


Nem, vidd be te is betegen. Ez van.


Igazából, mint látod, téged sem érdekel, miből él meg más család, őt miért érdekelje? Ugyanolyanok vagytok, senkit nem érdekel a másik, sajnos a rendszer olyan is, hogy erre a fajta közömbösségre rá van kényszerítve az ember a túlélés érdekében.


Mikor ki kell fizetni a számlát és megvenni a kaját, mindenkinek csak az a lényeg, van-e miből fizetni, senkit nem érdekel más gondja-baja. Téged sem. Ha neked is olyan munkahelyed lenne, te is inkább beadnád, semmint ne tudd befizetni a számlákat, igaz?


Ja, várj, most jön majd, hogy nem kell gyereket vállalni, míg nincs pénz teljes állású babysitterre. Aztán ha nem lenne, aki kiszolgáljon a boltban, a bankban vagy legyártson neked valamit a gyárban, mert anyukák tömegei ülnének otthon munka nélkül a beteg gyerek miatt, akkor még az lenne a baj, ugye?

2022. márc. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim ***** válasza:
88%
Ugyan már, lehet csak gyomorrontása van, az nem fertőző. Lázasan már nem fogja tudni beadni a bölcsibe. Sok gyerek, ha elkap valamit tünet nélkül is fertőz. Egy gyerekközösség eleve nem higiénikus.
2022. márc. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 anonim ***** válasza:
70%

"Nincs az az élethelyzet, ami feljogosít bárkit is arra, hogy másokat veszélyeztessen. Ha véletlen egyedülálló anyuka, bocs, kit érdekel? "


De ilyen szempontból, az kit érdekel, hogy veled mi van, kit érdekel, beteg lesz-e a gyereked, kit érdekel, neked probléma-e, ha más lefertőz?


Ahogy téged nem érdekel más élethelyzet, úgy másét se a tiéd.

2022. márc. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 A kérdező kommentje:
18: melyik részét nem érted annak, hogy a fél bölcsi, hányás-hasmenéssel van most otthon?
2022. márc. 25. 18:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!