Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan “anyáról” aki tudatosan betegen viszi a bölcsödébe a gyerekét?

Figyelt kérdés
A minap történt, hogy a kedves “anyuka” úgy vitte be a gyereket a bölcsödébe hogy előzőleg szén tablettát adott neki ezt a gondozók a gyermek székletében, a pelusba észrevették! Szóltak “anyukának, hogy vigye haza a gyerekét, mert hasmenése van, erre anyuka válasza az volt, hogy ez a fogzásba még belefér. Miután a gyerek hányt is, újból megkérték, hogy vigye haza, ekkor másfél órával később, edző ruhában érkezett meg! Természetesen mondanom sem kell, hogy a fél bölcsi beteg lett, köztük mi is. Jelenleg nagyon megkell magamat emberelnem, hogy a “kedves anyukának” ne tépjem ki egyenként a haját! Azt nem értem az ilyen minek vállal egyáltalán gyereket.

#beteg #Felelőtlen szülő
2022. márc. 25. 17:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
86%
A magánbölcsis anyukák mind ilyen ordenáré hangnemben beszélnek? 🙄
2022. márc. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 A kérdező kommentje:
Gondolom, amikor a saját gyereked egészségével szórakozik valaki, akkor igen képzeld! 🙄
2022. márc. 25. 22:22
 33/84 anonim ***** válasza:
82%
Én még senkit nem láttam, hallottam így kifakadni egy kis betegség miatt. Ez benne van a pakliban, ha a gyerek közösségbe jár.
2022. márc. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
16%

33as ez nem kis betegség hanem a gerinctelen nő direkt lefertőzte a többi gyereket.


Gondolom ő vergődne legjobban ha más így csinálná és az ő gyereke kerülne mondjuk kórházba. Vagy azoké akik támogatják ezt.


És igen, gyereket meg az vállaljon aki meg tudja oldani a betegségeket. Egy gyereket nem csak kinyomni kell hanem fel is nevelni, törődni vele. Az nem törődés, hogy full betegen bent aszalja.


Azzal én sem értek egyet hogy vizes orrfolyással vagy napi 2 tüsszentéssel hazaküldik, de ha beteg akkor maradjon már otthon. Gondolom anyukának is buli lesz a kórházban, infúzióra kötve nézni a gyerekét, mert ebből az lesz.

2022. márc. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim ***** válasza:
67%

"És igen, gyereket meg az vállaljon aki meg tudja oldani a betegségeket"


És akkor, ha holnap valamiért megszűnik a cég, ahol dolgozol, és nem találsz, csak egy olyat, ahol azt mondják, kirúgnak, ha táppénzre mész a gyerekkel rendszeresen, akkor visszacsinálod a gyereked?

2022. márc. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 anonim ***** válasza:
58%
Óvónőkét voltam már hasonló szituációban. Nyilván muszáj volt hívni a szülőt, mikor már ötször bement a gyereknek, ruhája már nem volt. Volt olyan eset is, hogy “csak köhög, és folyik az orra”. Közben feltételezhetően be volt lázcsillapítózva, mert rövid időn belül felment a hője. Anyuka nem tudott érte jönni. A kislány rá pár napjára kórházba került, ahol több mint egy hétig volt bent… ez nyilván kirívó eset, de ez a kedves anyuka volt az, akit felhívtam, mert az óvónő társam COVIDos volt, hogy legyen szíves hazavinni a gyereket (természetesen felsőbb utasítást közvetítettem), de ő azt mondta, hogy most nem ér rá. A gyermek, miután a többi ovisomat MINDET haza tudták vinni, még a délutáni alvást is ott töltötte, majd anyuka betipegett. Egyébként egy tanult nőről beszélek. Kérdem én, hol érvényesülnek itt a gyermek jogai?? Illetve a többi gyerek joga?? Az már csak hab a tortán, mikor kötőhártyagyulladással hozták be egyikőjüket. 😅 Nyilván azzal a lendülettel haza is küldtem, hiszen jogosan háborodik fel a másik szülő, hogy ő akár két hétig is otthon van a sajátjával, majd visszaviszi, és akkor összeszed egy szuper hányás-fosást/kötőhártyagyulladást, stb. Úgy gondolom, hogy aki gyereket vállal, ezzel számolnia kell! Nyilván egy darabig mi is toleránsak vagyunk, de megtudják majd, amikor iskolába megy a gyerek és nem lesz a szünetek alatt ügyelet, hanem az ősszel, télen, tavasszal, főként nyáron, meg kell oldaniuk a gyermekfelügyeletet. Ekkor majd rájönnek, hogy milyen jó dolguk volt…
2022. márc. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 anonim ***** válasza:
43%

Azert annak aztán baromira sok értelme van mikor kiderul,hogy valaki covidos ( aki bent sincs aznap) és napközban mindenkit hazaküldenek.

Kedves óvónő,a suliban legalább nem húzgálják a szájukat a tanárok,ha nem fél 4kor megy a szülő a gyerekért (mert dolgozik) hanem háromnegyed 5kor ( mikor a munkaidő 17ig tart)

2022. márc. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim ***** válasza:
18%

35ös, lehet meglep, de van a gyereknek apja, nagyszülei, keresztszülei,stb. Ha meg véletlenül nem lenne, akkor feltalálták a bébiszittert.


Míg tényleg rosszul van mi oldjuk meg a férjemmel, utána ha már javul, jön a szitter.

2022. márc. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:
74%

35-ös, lehet, hogy meglep, de az átlag nagyszülők meg keresztszülők szintén dolgoznak, amikor bölcsis vagy ovis egy gyerek, ergo ők szintén nem tudnak rá vigyázni, mert a munkahelyükön vannak, mint a szülők.


Bébiszittert meg nem olyan egyszerű találni (a szomszédunk se talált), és ha sokat beteg a gyerek, fizetni sem egy személyt mondjuk havi 1 hétig 8 órában.


Ja, várjál, tudom, ne szüljön gyereket, akinek nincsenek nyugdíjas szülei és gazdag férje. Csak ha ez lenne a szűrő, és a nők nagy része nem szülne emiatt, akkor olyan lenne a demográfiai és gazdasági helyzet, hogy valószínűleg te sem tehetnéd meg, és akkor azért sírnál.

2022. márc. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 anonim ***** válasza:
79%
Csak Magyarországon csinálnak ekkora hisztit ebből.
2022. márc. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!