Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan “anyáról” aki tudatosan betegen viszi a bölcsödébe a gyerekét?

Figyelt kérdés
A minap történt, hogy a kedves “anyuka” úgy vitte be a gyereket a bölcsödébe hogy előzőleg szén tablettát adott neki ezt a gondozók a gyermek székletében, a pelusba észrevették! Szóltak “anyukának, hogy vigye haza a gyerekét, mert hasmenése van, erre anyuka válasza az volt, hogy ez a fogzásba még belefér. Miután a gyerek hányt is, újból megkérték, hogy vigye haza, ekkor másfél órával később, edző ruhában érkezett meg! Természetesen mondanom sem kell, hogy a fél bölcsi beteg lett, köztük mi is. Jelenleg nagyon megkell magamat emberelnem, hogy a “kedves anyukának” ne tépjem ki egyenként a haját! Azt nem értem az ilyen minek vállal egyáltalán gyereket.

#beteg #Felelőtlen szülő
2022. márc. 25. 17:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim ***** válasza:
76%

40!


Nyilván mert csak Magyarországon rúgnak ki ha otthon maradsz a beteg gyerekkel.

Hollandiát írta valaki peldanak. Itt elek én is. Nálunk ha a gyerek beteg, otthon marad -nem kell orvosi igazolás se- a szülő meg betelefonql q munkahelyere, hogy nem tud menni dolgozni. Probléma megoldva, nem fogják kirugni. Hogy kap e arra az időszakra valami pénzbeli ellatast azt más kérdés, az a konkrét szerződéstől függ.

2022. márc. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 anonim ***** válasza:
100%
37-es: bent volt egész héten az óvónő, aznap is - tünetmentes volt egyébként. De mivel egy másik csoport karanténban volt, ezért folyamatosan teszteltünk. Így derült ki, és továbbra sem mi találjuk ezeket ki, hanem felsőbb utasításokat követünk.
2022. márc. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/84 anonim ***** válasza:
81%
Akik szerint ez rendben van, gondolom akkor az is ha az óvónő/bölcsis néni full betegen, influenzásan megy dolgozni, és lefertőzi a csoportot igaz? Hiszen neki is dolgoznia kell, nem akarja hogy kirúgják.
2022. márc. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 anonim ***** válasza:
70%

Igen, valahol azt gondolom, hogy rendben van. Nem azt mondom hogy jó ez így, egyáltalán nem tartom jó dolognak, hogy a kisgyerekes anyukák ilyen nehéz helyzetben vannak, de haeg kell élni valamiből, akkor meg kell élni.


Továbbra is tartom, hogy általában nem azért viszik be a gyereket betegen, mert ki akarnak b*szni a másikkal, vagy mert az kényelmes, hanem mert már esetleg behívta őket a főnök, hogy "figyelj, Manci, tedd valahova a gyereket, mert itt nem fér bele, hogy 1 heteket táppénzen legyél".


Ennyi az igazság.

2022. márc. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 anonim ***** válasza:
62%
44nek igaza van, ez a mai magyar valóság!
2022. márc. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 A kérdező kommentje:
44nek nem kívánok semmi mást, csak annyit, hogy kizárólag olyan anyukákkal legyen körülvéve egész életében, mint ő maga! És legalább 2x egy hónapban fertőzzék össze, felváltva egymást, hiszen ez annyira rendben van! 😊
2022. márc. 26. 09:25
 47/84 anonim ***** válasza:
64%
46-osnak meg nem kívánunk mást, minthogy csak olyan munkahelye legyen, ahol nem tolerálják sokáig a táppénzt, hanem kirúgják és rokkanjanak le a nagyszülők, hogy még ők se tudjanak a gyerekre vigyázni, ha szerinte mindenki pusztuljon éhen nyugodtan a gyerekével 😊 így rendben van?
2022. márc. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 A kérdező kommentje:

Jaj most mi bajod van? Hàt szerinted teljesen rendben van, nem? Akkor fertőzzétek csak egymást, igénytelen, önző anyák szégyene! Vagy oda-vissza màr nem tetszik a dolog? 😁

Én mielőtt gyereket vállaltam, megteremtettem a megfelelő feltételeket kiscsillag, így nem vagyok rászorulva más segítségére! A gyerekvállalás felelős döntés, a “majd lesz valahogy”-ra nem szülünk gyereket! Egyébként is túl vagyunk népesedve, semmi szükség rá, hogy mindenféle jöttment, aki arra nem képes, hogy betegség esetén otthon ellássa a saját kölykét szülje a gyerekeket! Még az állatokban is több anyai ösztön van, mint benned, aki betegen belöki a gyereket az oviba. Neked láthatóan nincs lelked, szóval csak hasonló társaságot érdemelsz! Minden hónapban, felváltva, minimum 2x! 😂

2022. márc. 26. 09:52
 49/84 anonim ***** válasza:
85%

Kedves 48-as, nyugodtan kívánj ilyeneket, engem nem zavar, a kívánságod nélkül is így működik a rendszer ;)


Mellesleg, mint írtam, szerintem is sajnálatos, hogy ennek így kell működnie, de amíg a munkáltatóknak problémát okoz, ha anyuka kiesik havonta pár napra, addig ez így fog maradni.


Jaja, nagy feltételmegteremtés, hogy a szüleid meg a testvéreid vigyàznak a beteg gyerekedre (őket nyugodtan lefertözheti, ugye, nekik nem baj, ha betegek), ez aztán tényleg az emberek múlik, milyen családba születik :D Akinek nincsenek is szülei meg testvérei, vagy messze laknak, vagy nem akarnak besegíteni, azok nyilván maguk tehetnek róla, hogy nem akar az egész család a gyerekre vigyázni :D

2022. márc. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező te ugyanolyan suttyó vagy,mint az anyuka aki így vitte be a gyerekét.
2022. márc. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!