Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan “anyáról” aki tudatosan betegen viszi a bölcsödébe a gyerekét?

Figyelt kérdés
A minap történt, hogy a kedves “anyuka” úgy vitte be a gyereket a bölcsödébe hogy előzőleg szén tablettát adott neki ezt a gondozók a gyermek székletében, a pelusba észrevették! Szóltak “anyukának, hogy vigye haza a gyerekét, mert hasmenése van, erre anyuka válasza az volt, hogy ez a fogzásba még belefér. Miután a gyerek hányt is, újból megkérték, hogy vigye haza, ekkor másfél órával később, edző ruhában érkezett meg! Természetesen mondanom sem kell, hogy a fél bölcsi beteg lett, köztük mi is. Jelenleg nagyon megkell magamat emberelnem, hogy a “kedves anyukának” ne tépjem ki egyenként a haját! Azt nem értem az ilyen minek vállal egyáltalán gyereket.

#beteg #Felelőtlen szülő
2022. márc. 25. 17:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:
85%

Akkor nem ment át 19. Igen, senkit nem érdekel az élethelyzet, ha jogszabályokról és törvényekről van szó. Fertőző gyereket nem vihetne és pont.

"Félnek, hogy a sok hiányzás miatt kirúgják őket a munkahelyről" Eleve betegesek a gyerekek, főleg közösségben, de pont ez a jó kis mentalitás miatt fertőzik oda-vissza egymást. Ha a beteg kölyköt nem cipelnék be, akkor talán nem dőlne ki mindenki 3 hetente és nem kellene mindig táppénzre szaladgálni.

2022. márc. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy ki teszi azt meg a saját bölcsis korú gyerekével, hogy beküldi betegen? Az még hagyján, hogy fertőz, de szegény hogy érezheti magát egész nap, ahelyett, hogy otthon lenne?

Arról meg ne is beszéljünk, hogy megfertőz mindenkit, szóval no komment. Mindenki oldja meg a saját gondját, ne másnak csináljon bajt.

2022. márc. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim ***** válasza:
56%

"Mindenki oldja meg a saját gondját, ne másnak csináljon bajt"


De ha az anyukák fele otthon ülne munka nélkül, akkor meg másféle bajok lennének, pl. a gazdasággal. Akkor meg az lenne a baj.

2022. márc. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 anonim ***** válasza:
88%

De nem kéne anyukáknak otthon ülni munka nélkül, ha nem lenne ennyire érzékeny a rendszer, hogy egy kis hapciért már hazaküldik a gyereket. Az én lányom szeptemberben kezdte a bölcsit, az elmúlt 6 hónapból nagyjából 3-at töltött itthon, de ebből igazából csak egyszer volt ténylegesen beteg, azt is 2 napig, meg egyszer nem fertőző fülgyulladása volt, szintén pár napos lefutással. A többiben azért küldték haza hetekre, mert folyt az orra és kicsit harácsolt. Ezzel még konkrétan az orvos is kiröhögött, hogy hát mit csináljon vele, szívjam az orrát, aztán majd elmúlik, ez teljesen normális dolog egy ekkora gyereknél közösségben. Na mármost, ha az, hogy taknyos a gyerek és köhint kétóránként egyet, az nem lenne instant hazaküldős probléma, akkor nyilvánvalóan a szülőket sem veszélyeztetné a kirúgás veszélye, mert a lázas-hányós-fosós betegségek sokkal ritkábbak még ilyen közegben is, és azt a gyakoriságot simán elnézné bármelyik munkáltató. Most az egy dolog, hogy a kérdésben szereplő anyuka nem csak a saját gyerekét kínozta meg ezzel az egésszel, hanem megfertőzte a többi gyereket is pont egy ilyen fosós vírussal, de lehet, hogy nála is már betelt a pohár, mert előzőleg meg már heteken keresztül otthon ápolta a gyerekét sima orrfolyással, és már elege volt az egészből, és valahol remélte, hogy tényleg csak a fogzás miatt van. Nem hinném, hogy a direkt rosszindulat vezérelné, bár én ilyen kis naiv vagyok.


Egyébként mindezeket én írom úgy, hogy állami bölcsibe járatom a gyereket, és valahogy mindig megoldom, hogy amíg tünetei vannak, addig ne menjen közösségbe (még játszótérre is csak a legvégén megyünk ki, amikor már szinte teljesen tünetmentes), de azzal egyszerűen nem tudok egyetérteni, hogy egy kicsit is náthás gyereket már hazaküldünk, amíg tünetei vannak, mert ez így tényleg nonsense, ezt így tényleg sok munkahely nem tolerálja. És most tudom, hogy már unalmas a fantasztikus nyugattal példálózni, de azért Hollandiában pl nem szokás csak azért hazaküldeni a gyereket két hétre, mert taknyos, ott csak azzal küldik haza, ha TÉNYLEG beteg, lázas, hányt, ment a hasa, láthatóan kedvetlen és levert, ilyesmi. És semmivel sem betegesebbek a gyerekek, mert amit mondtak korábban amúgy is, hogy már a tünetek megjelenése előtt is fertőznek ezek a kórságok, szóval igazából akkor kivenni már, amikor gáz van, csak annyiban számít, hogy ha volt egy-két gyerek, akivel nem érintkezett menet közben, ők talán megússzák.

2022. márc. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 anonim ***** válasza:

24 es eddig itt is ez volt mint Hollandiában, de a covid óta haza kell küldeni(mondjuk én orr folyással nem szoktam).

Azért van olyan gyerek akinek csak egy kis orr folyás én meg ha megpuszilom tüszös mandulával nyomom az ágyat,akinek vacakabb az immunrendszere azt kifekteti a másik kis orr folyása.

2022. márc. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 A kérdező kommentje:

Kár találgatni és ésszerű érveket keresni, mert nincs!


“de lehet, hogy nála is már betelt a pohár, mert előzőleg meg már heteken keresztül otthon ápolta a gyerekét sima orrfolyással, és már elege volt az egészből, és valahol remélte, hogy tényleg csak a fogzás miatt van. Nem hinném, hogy a direkt rosszindulat vezérelné, bár én ilyen kis naiv vagyok.”


Nem, nem küldik haza a gyereket vizes orrfolyással, csak ha rendszeres szívást igényel, vagy a váladék mar nem tiszta, vízszerű! Ésszerű keretek között van meghatározva mikor lehet vinni és mikor nem a gyereket! Ennyit kellene csak betartani, ha egy felnőtt, érett nő gyerekvállalásra adta a fejét!

2022. márc. 25. 20:59
 27/84 anonim ***** válasza:
81%

De kérdező, mondjál már akkor bármilyen megoldást arra, mit csináljanak azok a nők (szóval úgy a nők 70%-a), akiknek a munkahelye nem tolerálja a sok hiányzást.

Komolyan, csak egyet mondjál, azon kívül, hogy ne vállaljon gyereket, aki nem home office-bam dolgozik és akinél nincs nyugdíjas nagymama. Mert az, hogy akkor mostantól ne szüljenek, nem reális megoldás.


Az, hogy valamiből ki kell fizetni a számlákat, sajnos elég ésszerű kifogás, akár tetszik neked, akár nem.

2022. márc. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 A kérdező kommentje:
Kit érdekel? Leszarom!!!!! Ez nem mentség arra, hogy a fél bölcsödét megbetegíti egy ilyen önző tetű! Ha nem tudja megoldani akkor tényleg kàr volt gyereket vállalni! Az ő gondja ne legyen már mindenki más gondja és ne nekem keljen màr kitalálni, hogyan oldja meg. Te meg áruld már el nekem, hogy azzal az 1-2 nappal mit nyer, amíg a tüneteket sunyi mód megpróbálja elnyomni, de addig is a többit megbetegíteni? Mert most ő is otthon csücsül a kölykével, akkor mégis mit nyert vele, hogy akkor abban a pillanatban bevitte!
2022. márc. 25. 21:34
 29/84 anonim ***** válasza:
79%

De mondd már meg, hogy ha te lesz*rod más problémáját, akkor a te problémádat miért ne sz*rja le más...????? Mi oka lenne arra, hogy érdekelje...? Kit érdekel, neked mi tetszik és mi nem, kit érdekel, te hogy oldod meg a problémáidat, meg a saját gyereked elhelyezését?


Azt fogd fel, hogy más pont úgy tesz a te problémáidra, mint te a máséra. Nem vagy jobb másnál te sem. Te is önző tetű vagy, mert neked csak az a lényeg, hogy elég szerencsés voltál olyan munkát kapni, ahol nem foglalkoznak vele, mennyit hiányzol, mást meg lesz*rsz, pusztuljon meg mindenki, akinek más a sorsa.



Vidd olyan bölcsődébe a gyereket, ahol elszeparáltan játszanak a gyerekek. Hol találsz ilyet? Lesz*rjuk :)

2022. márc. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 anonim válasza:
22%

Ha nem most olvasom a két saját szememmel, nem hiszem el, hogy ez komolyan ide íródott! Most vagy egy bölcsödébe járnak a gyermekeink, vagy nem tudom, de kísértetiesen hasonlít ez a történet ahhoz, ami nálunk történt és szintén magán böocsiben! Sajnos én ma tudtam meg és nagyon, nagyon mérges vagyok miatta! Azért nem tervezek lépéseket tenni, mert a nevelőket nem kívánom kellemetlen helyzetbe hozni, mert hozzánk mindig jók voltak.

Kedves 29-es, Te egy nagyon butácska ember lehetsz, látszik, hogy egy vagy közülük, sok-sok jelzővel tudnálak illetni, de kár érte úgysem fogod fel! Ha te ezzel egyet tudsz érteni, és hasonlóképpen cselekednél, akkor te egy nagyon rossz anyuka lehetsz és igazából ennél nagyobb szitok szó nem is kell!. Ha már annyiba se veszed az embertársaidat, hogy ne fertőzd össze a fél csoportot, akkor legalább az ilyen szülő a saját gyerekére gondolhatna. Mert szerinted neki jó betegen a bölcsibe lenni és nem anyuka gondoskodásában gyógyulni? Milyen anya vagy te, hogy ezzel egyet tudsz érteni? Tényleg minek szül az ilyen? És igaza van a kérdezőnek, mit nyer azzal az egy, két nappal, amíg beviszi, ha utána neki is otthon kell maradnia, mert a gyerek a bölcsiben nyilván nem gyógyul meg! Erre mi a válaszod? Egyébként van egy rossz hírem, vannak szabályok, házirend, melynek betartása kötelező azokra nézve, akik közösségbe járatják a gyerekeiket! Ezeket nem véletlenül találtak ki, ezek betartása nem opcionális, és ha te nem tartod be akkor vajon ki a nagyobb söpredék? Te vagy, aki betartja? Ha nem tudsz szabályok között élni, járasd a gyerekedet állatkertbe, vagy keress olyan bölcsit, ahol nincsenek szabályok és járasd oda a kölyködet.

2022. márc. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!