Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Felszólalnál a gyereked...

Felszólalnál a gyereked érdekében így? Tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdte a 9. osztályt. Alapvetően szereti, jó tanul, viszont a matematikával vannak problémáink... Nem csak neki, az egész osztálynak. Az osztály humán beállítottságú (emelt nyelv-emelt történelem tagozat), mégis olyan tanárt kaptak matematikából, aki lenéz és utál mindenkit, aki nem matekzseni. És ennek hangot is ad minden órán... Pl. hogy akinek 2-es, 3-as a tudása, mit keres középiskolába, menjen el inkább utcát seperni, vagy virágkötőnek. Vagy hogy aki év végén éppen kettessel megy át nála, érettségiben ne is reménykedjen. Közben nem magyarázza el a feladatokat, kiadja óra elején, hogy mit olvassanak el a könyvben, felír öt-hat számolást arról a táblára, majd az utolsó 15 percben hívja ki név szerint a gyerekeket a táblához, hogy oldják meg. Ha nem megy, 1-est kapnak és mellé alázza őket percekig.

Mindenért ordít, kizavar gyerekeket a teremből és nyomást gyakorol rájuk azzal, hogy a fele osztály buktatva lesz az érettségin, vagy év végén (pedig szerintem 9.-ben még nem az érettségivel kéne "ijesztgetni"). A lányom világéletében 5-ös volt matematikából, általános iskolában versenyekre járt belőle. Most úgy, hogy iskola mellett különtanárhoz is jár, 3-as lett félévkor... Nem érdekel a jegy igazából, valószínűleg úgyis fizetős helyre megy egyetemre, tehát tényleg elég, ha a kettes megvan. Viszont látom rajta a stresszt a reggeleken, mikor van matek és borzasztóan sajnálom. Ráadásul nekünk mindegy a jegy, de vannak családok, ahol az érettséginél nem lesz mindegy továbbtanulás szempontjából.


Osztályfőnökkel már volt beszélve, mondta utána a lányom és a barátnői, hogy a matekórán az volt a téma, hogy a szülőknek nem háborogni kell, hanem inkább adják vissza az érettségijüket, hogyha nekik a 2-es, 3-as szint elég. Én már itt szerettem volna a vezetőséghez menni, a lányom és a férjem csitított. De azóta beszéltem több szülővel, konkrétan szinte az összessel az osztályból. Ugyanezeket mondják, hogy a gyerekek rettegnek a matekóráktól, dolgozat előtt szabályosan rosszul vannak és azt mondogatják, hogy ők ebből sosem fognak tudni leérettségizni.

Beszéltem egy barátnőmmel, aki 2 éve ment el az iskolából, előtte 15 évig ott tanított. Mondta, hogy nem mi vagyunk az elsők, akiknek problémája van a kedves tanár úrral... 10 éve már egy osztályt is elvettek tőle, mert ott akkora volt a felháborodás, hogy a 25 gyerekből 18-at másik iskolákba akartak átvinni miatta. Rá pár is volt egy hasonló eset, ott azzal lett elintézve, hogy akiket folyamatos bukással fenyegetett, az a pár diák valahogy papírt szerzett arról, hogy diszkalkuliások, és így nem kellett érettségizniük matematikából (erre én is gondoltam, hogy őszinte legyek, kiderült, hogy erre már nincs lehetőség ma). De olyat is mesélt sajnos, hogy amikor osztályfőnök volt, egy kis tanítványa sírva hívta fel az érettségi kijavítása után, hogy az írásbeli vizsgája nem lett meg, de a tanár úr felajánlotta, hogyha elmegy hozzá valamelyik este, biztos tudnak találni pár pontot a ketteshez benne... Kérdeztem, hogyha ennyi a panasz rá, miért taníthat még egyáltalán, mire mondta, hogy az apja miatt, aki anno hatalmas szaktekintély volt, tanítani is tudott, a gyerekek is nagyon szerették és a mostani egyik igazgatóhelyettes legjobb barátja volt.


Én több szülővel is beszéltem ezután is, akikkel így a mindennapokban is jóban vagyunk, össze-összejárunk. Azt beszéltük meg, hogy szeretnénk kérni egy rendkívüli szülői értekezletet az osztályfőnökkel, a két igazgatóhelyettessel és az igazgatóval (+az összes szülővel). Mert ez nem egy tartható állapot, és kifizethetjük mi a világ összes pénzét különórákra, hogyha a dolgozatban pl. teljesen mást kérdez, mint amit órán átvettek.

A lányom könyörög, hogy ne csináljak semmit, merthogy úgysem lesz következménye, maximum annyi, hogy még jobban szívatva lesznek és tényleg nem fog leérettségizni soha. Szerintem pedig erre valami megoldást kell találni.


2022. febr. 16. 13:06
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk hasonló volt a gyerekem gimnáziumában.

Szülőin szóba hoztuk, az ofő próbált terelni. Utána összejöttünk (csak a szülők, ofő nélkül már), és megbeszéltük, hogy petíciót adunk be a dirinek. MINDEN szülő aláírta az osztályból.

Nálunk jól zárult, áttették az osztályt másik (matek)tanárhoz.

(De előtte azért jól meg lett hurcolva az osztály, igazgató, igazgatóhelyettesek beültek matek órára, akkor persze olyan volt a tanár, mint egy falat kenyér, naná.)

Még az utolsó pillanatban is elsunnyogták volna (a suli részéről), de mi, szülők végig fenntartottuk a figyelmet, és rajtuk tartottuk a szemünket. Nagy derbi volt, de megérte.

2022. febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:

Nálunk az is a baj szerintem, hogy az osztályfőnök olyan, mint valami kis virágszál. Sosem akar konfliktust se szülőkkel, se tanárokkal, osztályfőnöki órán sem bír rendet tartani.

A barátnőm, akivel beszéltem, azt is mondta még, hogyha bármit szervezünk, akkor csakis apukákkal, férjekkel együtt, mert a matektanár mélységesen lenézi a nőket. Az osztályfőnök meg tényleg egy törékeny kis nő, nemrég jött vissza két gyerek után az iskolába. Eddig bármikor beszéltem vele, az volt az érzésem, hogy azt sem tudja, merre van arccal, vagy tuti szed valamit. Szóval gondolom a tanár szemében nagy súlya nem lehetett annak, hogy megkereste kétszer az osztályfőnök...


Igen, ennél a tanárnál is volt már ez, hogy hetekig úgy tanított, hogy a két igazgatóhelyettes közül valamelyik mindig bent ült az óráján. Akkor persze nem volt egy hangos szó sem, mindenkivel udvarias volt, még azért sem szólt, amiért máskor üvöltene és csapkodna. Ez korábbi évfolyamnál volt, nem a lányoméknál. Utána persze az volt a válasz a vezetőség részéről, hogy ők semmi problémát nem láttak az órákon... De szerintem már ez is nevetséges, hogy valakit "meg kell figyelni", annyi panasz érkezik rá.

2022. febr. 16. 13:19
 3/54 anonim ***** válasza:
95%
Szomoru hogy megutaltatnak valakivel egy taargyat. Nyilvan nehez matektanart szerezni, ezert neznek el nekik mindent. Pedig egy tanarnak motivalo, kellemes szemelyisegnek kellene lennie. Van lehetoseg hogy egy adott targybol magantanulo lehessen, igy arra a targyra nem kell vejarnia, lyukas orai lehetnek es kerheted hogy ne az a tanar kerje szamon vagy ne abban az iskolaban.
2022. febr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
14%

Szia, csak az első bekezdésig olvastam, és nem akarom védeni a tanárt de sajnos a matekszaktanároknak sokszor satuba van fogva a töke. (majd kifejtem miért).


Én a helyedben inkább elvinném a gyereket külön korreppetálni, hogy kiderüljön mik a hiányosságai, és azokat a lyukakat be kell foltozni. A feladatmegoldásokat az eljárásokat időre begyakorolni! És erőltetni a fejszámolás képességének erősítését! A definíciók ismeretét, a pontosságot, és a gyorsaságot!



És itt jön a kifejtés: A matek sajnos olyan tantárgy ami teljes mértékben egymásra épül (mint egy program), és mivel nincsenek benne kísérletek sem mint a fizikában, így nem lehet megérteni vizuálisan sem, ezért absztrakt tárgy.


A matektanároknak lehetetlen a kötelező tanterv mellett, hogy a 2x45 vagy 1x45 perces tanórában minden gyerek tudásbeli hiányosságait felmérje, és időre gyakoroltassa be vele a feladatmegoldásokat, az eljárásmódokat és az elméleti szabályokat. És aki lemarad valamivel, az kimarad sajnos, és nem tud ráépíteni újabb ismereteket a tudására, mivel olyan alapszabályok és eljárások fognak hiányozni a fejéből amiket az újabb anyagrészekben már zsigerből kellene alkalmazni.



Sajnos ez van -> Irány a különtanár, ha sikert akartok!

2022. febr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:

Szeptember óta jár különtanárhoz. Heti kétszer. Ahogyan az osztály 90%-a is. De hiába veszik át a típusfeladatokat, csinálják meg a házikat, hogyha a dolgozatban teljesen más van kérdezve, vagy nem fogadja el azt a számolást, amit a lányom leírt, hiába jó az eredmény.

De azt is nevetségesnek tartom, hogy eddig 5-ös volt a tárgyból, általános iskolásként versenyekre is járt belőle (még ha komolyabb helyezést nem is ért el, ott volt a motiváció, tudás is). Most pedig van, hogy egy hónap alatt két egyest is hazahoz. Közben a különórán tudja a feladatokat, bár oda nem is gyomorideggel megy, meg ha valamit nem ért, nem üvöltözés a reakció rá.

2022. febr. 16. 13:25
 6/54 anonim ***** válasza:
82%
Jajj 4es ez egy baromság, de szerintem te is tudod ezt.
2022. febr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
12%

"Pedig egy tanarnak motivalo, kellemes szemelyisegnek kellene lennie."


Igen az is lenne, ha nem kellene "piramist építenie" alapozásnak egy félév alatt, hogy aztán arra még ráhúzzon egy "bábel tornyát" is.


Aztán még erre jön rá az, hogy a tanuló korosztály 90%-a még 5 percig sem képes koncentrálni és öszpontosítani valamire, és amiben nincs azonnali sikere azt egyből feladja, és akkor a tanár a hülye...

2022. febr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonymousreview60 ***** válasza:
95%

Egyértelműen igen, fellépnék. Lehetőleg egységfrontban a többi szülővel.

A matematikatanárnak joga van a 2-es tudásra 2-est adni, a 3-asra 3-ast stb. Joga van elégedetlennek lenni. De nincs joga ehhez az érzelmi zaklatáshoz, és tudomásul kell vennie, hogy ez nem reálos osztály.

2022. febr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:

7-es, olvasd már el a teljes írást akkor...

Ne mondd, hogy az a normális óratartás, hogy feladja az óra elején, mit olvassanak el, óra végén meg a táblánál alázza a kamasz gyerekeket, ha éppen nem tudják a megoldást. Vagy hogy üvöltözik, csapkod, kiabál órán. Ne mondd, hogy az ilyen pedagógusnak való.

2022. febr. 16. 13:28
 10/54 anonim ***** válasza:
14%

"Jajj 4es ez egy baromság, de szerintem te is tudod ezt."


Már miért lenne az kérlek?


Akkor mondom, hogy vedd meg az Obádovics j Gyula könyvet (Kiadás éve: 2002

Oldalszám: 816

ISBN: 9789639193070)


, meg a , 7x23 az 161 azaz másképpen ugyanaz - Matematika 161 tételben - Benedek József féle könyvet, és egy matek enciklopédiát.


Töltsétek le a tantervi követelményt, aztán lehet nekiállni az önálló munkának, mert ebben a két könyvben MINDEN benne van, levezetve, leírva, elmagyarázva ami kellhet a közoktatásbeli matekból.


Sok sikert!

2022. febr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!