Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Felszólalnál a gyereked...

Felszólalnál a gyereked érdekében így? Tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdte a 9. osztályt. Alapvetően szereti, jó tanul, viszont a matematikával vannak problémáink... Nem csak neki, az egész osztálynak. Az osztály humán beállítottságú (emelt nyelv-emelt történelem tagozat), mégis olyan tanárt kaptak matematikából, aki lenéz és utál mindenkit, aki nem matekzseni. És ennek hangot is ad minden órán... Pl. hogy akinek 2-es, 3-as a tudása, mit keres középiskolába, menjen el inkább utcát seperni, vagy virágkötőnek. Vagy hogy aki év végén éppen kettessel megy át nála, érettségiben ne is reménykedjen. Közben nem magyarázza el a feladatokat, kiadja óra elején, hogy mit olvassanak el a könyvben, felír öt-hat számolást arról a táblára, majd az utolsó 15 percben hívja ki név szerint a gyerekeket a táblához, hogy oldják meg. Ha nem megy, 1-est kapnak és mellé alázza őket percekig.

Mindenért ordít, kizavar gyerekeket a teremből és nyomást gyakorol rájuk azzal, hogy a fele osztály buktatva lesz az érettségin, vagy év végén (pedig szerintem 9.-ben még nem az érettségivel kéne "ijesztgetni"). A lányom világéletében 5-ös volt matematikából, általános iskolában versenyekre járt belőle. Most úgy, hogy iskola mellett különtanárhoz is jár, 3-as lett félévkor... Nem érdekel a jegy igazából, valószínűleg úgyis fizetős helyre megy egyetemre, tehát tényleg elég, ha a kettes megvan. Viszont látom rajta a stresszt a reggeleken, mikor van matek és borzasztóan sajnálom. Ráadásul nekünk mindegy a jegy, de vannak családok, ahol az érettséginél nem lesz mindegy továbbtanulás szempontjából.


Osztályfőnökkel már volt beszélve, mondta utána a lányom és a barátnői, hogy a matekórán az volt a téma, hogy a szülőknek nem háborogni kell, hanem inkább adják vissza az érettségijüket, hogyha nekik a 2-es, 3-as szint elég. Én már itt szerettem volna a vezetőséghez menni, a lányom és a férjem csitított. De azóta beszéltem több szülővel, konkrétan szinte az összessel az osztályból. Ugyanezeket mondják, hogy a gyerekek rettegnek a matekóráktól, dolgozat előtt szabályosan rosszul vannak és azt mondogatják, hogy ők ebből sosem fognak tudni leérettségizni.

Beszéltem egy barátnőmmel, aki 2 éve ment el az iskolából, előtte 15 évig ott tanított. Mondta, hogy nem mi vagyunk az elsők, akiknek problémája van a kedves tanár úrral... 10 éve már egy osztályt is elvettek tőle, mert ott akkora volt a felháborodás, hogy a 25 gyerekből 18-at másik iskolákba akartak átvinni miatta. Rá pár is volt egy hasonló eset, ott azzal lett elintézve, hogy akiket folyamatos bukással fenyegetett, az a pár diák valahogy papírt szerzett arról, hogy diszkalkuliások, és így nem kellett érettségizniük matematikából (erre én is gondoltam, hogy őszinte legyek, kiderült, hogy erre már nincs lehetőség ma). De olyat is mesélt sajnos, hogy amikor osztályfőnök volt, egy kis tanítványa sírva hívta fel az érettségi kijavítása után, hogy az írásbeli vizsgája nem lett meg, de a tanár úr felajánlotta, hogyha elmegy hozzá valamelyik este, biztos tudnak találni pár pontot a ketteshez benne... Kérdeztem, hogyha ennyi a panasz rá, miért taníthat még egyáltalán, mire mondta, hogy az apja miatt, aki anno hatalmas szaktekintély volt, tanítani is tudott, a gyerekek is nagyon szerették és a mostani egyik igazgatóhelyettes legjobb barátja volt.


Én több szülővel is beszéltem ezután is, akikkel így a mindennapokban is jóban vagyunk, össze-összejárunk. Azt beszéltük meg, hogy szeretnénk kérni egy rendkívüli szülői értekezletet az osztályfőnökkel, a két igazgatóhelyettessel és az igazgatóval (+az összes szülővel). Mert ez nem egy tartható állapot, és kifizethetjük mi a világ összes pénzét különórákra, hogyha a dolgozatban pl. teljesen mást kérdez, mint amit órán átvettek.

A lányom könyörög, hogy ne csináljak semmit, merthogy úgysem lesz következménye, maximum annyi, hogy még jobban szívatva lesznek és tényleg nem fog leérettségizni soha. Szerintem pedig erre valami megoldást kell találni.


2022. febr. 16. 13:06
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
87%

Ez jó alkalom szülőként, hogy példát mutassatok a gyerekeknek, hogy az igazságtalansággal szemben ki kell állni magatokért. Mert ami a lányod reakciója, hogy "jaj ne mert csak nagyobb gond lesz belőle" az nagyon egészségtelen hozzáállás. Gondolj arra, hogy ezt még hány helyzetben gondolhatja majd a későbbi élete során...!

Jól írta valaki, hogy az rendben van, hogy kettes tudásra kettest adjon, de a lelki amortizálás az nem férhet bele és pont.

Nekem nincs gyerekem, de diákként láttam hasonló mentalitást annak idején. ott nem volt ennyire komoly a helyzet, ott csak a leggyengébb tanulókra szállt rá, de azokra nagyon. Minden órán ugyanazt a pár ember hívta ki a táblához, sorban osztogatta az egyeseket, miközben nyilvánvaló volt, hogy a diákok nem értették. Magyarázni nem tudott, ugyanez, hogy ott a könyv, olvassuk el. Én aránylag jó voltam matekból, de konkrétan szekunder trauma volt nézni, ahogy alázza azt a pár embert minden egyes nap.... Aztán a szülők itt is összefogtak és bepanaszolták a tanárt. Másnap bejött a terembe, és a következő párbeszéd zajlott le:

"Jaj, hát nem mondtátok, hogy nem értitek! Ilyenkor csak szólni kell, és elmagyarázom!"

"Tanárnő, lenne egy kérdésem! (kérdés)"

"Ezt már átvettük, olvasd el a könyvben."

És ez halál komoly. A tanárnő nem érezte, hogy probléma lenne a hozzáállásával. Annyit viszont használt a szülők fellépése, hogy már nem hívta ki folyton azokat a diákokat, és ha kihívta is őket, nem ment folyton jegyre.

Szóval semmiképp se hagyjátok ennyiben, ami nálatok van, az kriminális. Ha az osztályfőnök nem mozdul, menjetek többen, szülők, az igazgatóhoz. Érezni fogják belőle a probléma súlyát, hidd el.

2022. febr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
0%

"A fenyegetozes, köcsögöles a vizsgafeladatokkal,a beszolofatasai arra utalnak hogy egy uralkodnivagyo narcisztikus kis szemetlada a tanar aki abbol nyeri az onbizalmat, energiajat hogy maga korul minden gyereket lenyom"


Nem, csak szigorlatozott matekból, majd ha te is eljutsz odáig akkor téged is idegesíteni fog az ami színvonalon aluli (debilcsorda).


Szaktanár, tanító, meg tanár között is van különbség, meg az sem mindegy ki mikor szerezte a tanárit.


Arra sem mernék megesküdni, hogy minden tanárnak van ott tanári diplomája az adott szakhoz amit tanít.

2022. febr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
0%

"Tanárnő, lenne egy kérdésem! (kérdés)"

"Ezt már átvettük, olvasd el a könyvben."


Volt olyan tanárom aki óra közben fel sem szólított, hiába jelentkeztél!

Amikor leadta az anyagot akkor lehetett kérdezni a végén!

2022. febr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 A kérdező kommentje:
33-as, és akkor az a normális? Örüljünk, hogy éppen le nem kever egyet a gyerekeinknek?
2022. febr. 16. 14:30
 35/54 anonim ***** válasza:
0%

Még mindíg nem derült ki egyébként, hogy heti hány matekóra van az iskolában tartva, és az sem hogy hány órát szán matekozásra az iskolán kívül az "osztály"...

Szóval véletlenül se a megoldás felé halad ez az egész...


Ti megbukhattok akáhányszor, a tanár attól még tanár marad!

2022. febr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
0%

Ha kihív és egyest ad, akkor egyáltalán örülj, hogy lehetőséget kaptál a javításra!


Az egyes annak a jele, hogy elszalsztottad még ezt a lehetőséget is!


Aki ezt "lelki terror"-nak veszi az nem biztos, hogy iskolaérett!

2022. febr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 A kérdező kommentje:

3 matekórájuk van, ahogyan minden más osztálynak, akik nem emelt matekon vannak.

Fura, máshol nincs se fenyegetőzés bukással, érettségivel, mégis haladnak normálisan, és az osztályátlag sincs a béka s..gge alatt.

Mellé heti 2x60 percet jár különtanárhoz is, ott sem szokott gond lenni.


Akárhonnan nézem, itt a tanárral van a probléma. És amíg neki az a tanítás, amit leírtam, változni se fog nagyon a dolog. Ezért szeretném kicsit jobban a kezembe venni a dolgot. Nyilván nekünk is vannak kapcsolataink, a tanárnak is utána lett már nézve. De a lányom könyörög, hogy ne borítsam a bilit, mert hogy úgysem lesz változás...

2022. febr. 16. 14:40
 38/54 anonim ***** válasza:
92%
36-os, én téged nagyon sajnállak. Nagyon brutál módon bánhattak veled, hogy ennyire nem tudsz szembenézni a valósággal. Meg lehetne fontolni, hogy elmenj pszichológushoz, szerintem sokat segítene.
2022. febr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 A kérdező kommentje:

"Ha kihív és egyest ad, akkor egyáltalán örülj, hogy lehetőséget kaptál a javításra!"


Egyest ad arra, hogy a gyerek nem tudja, amit az ADOTT ÓRÁN vettek? Nem tudom, ez olyan, mintha duplatörin a 2. órán abból kéne felelni, amiről előtte az 1. órában tanultak...

2022. febr. 16. 14:41
 40/54 anonim ***** válasza:
0%

"3 matekórájuk van, ahogyan minden más osztálynak, akik nem emelt matekon vannak."


:D Atya ég!


Hát akkor ne tessék csodálkozni, ez édeskevés...


Na ez a magyar oktatás 2022-ben!


Mondom én 2004 ben érettségiztem, de még akkoriban is minden nap volt matekóránk, még dupla is!


Általános 6.tól meg csak dupla matekórák voltak minden nap!

2022. febr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!