Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Felszólalnál a gyereked...

Felszólalnál a gyereked érdekében így? Tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdte a 9. osztályt. Alapvetően szereti, jó tanul, viszont a matematikával vannak problémáink... Nem csak neki, az egész osztálynak. Az osztály humán beállítottságú (emelt nyelv-emelt történelem tagozat), mégis olyan tanárt kaptak matematikából, aki lenéz és utál mindenkit, aki nem matekzseni. És ennek hangot is ad minden órán... Pl. hogy akinek 2-es, 3-as a tudása, mit keres középiskolába, menjen el inkább utcát seperni, vagy virágkötőnek. Vagy hogy aki év végén éppen kettessel megy át nála, érettségiben ne is reménykedjen. Közben nem magyarázza el a feladatokat, kiadja óra elején, hogy mit olvassanak el a könyvben, felír öt-hat számolást arról a táblára, majd az utolsó 15 percben hívja ki név szerint a gyerekeket a táblához, hogy oldják meg. Ha nem megy, 1-est kapnak és mellé alázza őket percekig.

Mindenért ordít, kizavar gyerekeket a teremből és nyomást gyakorol rájuk azzal, hogy a fele osztály buktatva lesz az érettségin, vagy év végén (pedig szerintem 9.-ben még nem az érettségivel kéne "ijesztgetni"). A lányom világéletében 5-ös volt matematikából, általános iskolában versenyekre járt belőle. Most úgy, hogy iskola mellett különtanárhoz is jár, 3-as lett félévkor... Nem érdekel a jegy igazából, valószínűleg úgyis fizetős helyre megy egyetemre, tehát tényleg elég, ha a kettes megvan. Viszont látom rajta a stresszt a reggeleken, mikor van matek és borzasztóan sajnálom. Ráadásul nekünk mindegy a jegy, de vannak családok, ahol az érettséginél nem lesz mindegy továbbtanulás szempontjából.


Osztályfőnökkel már volt beszélve, mondta utána a lányom és a barátnői, hogy a matekórán az volt a téma, hogy a szülőknek nem háborogni kell, hanem inkább adják vissza az érettségijüket, hogyha nekik a 2-es, 3-as szint elég. Én már itt szerettem volna a vezetőséghez menni, a lányom és a férjem csitított. De azóta beszéltem több szülővel, konkrétan szinte az összessel az osztályból. Ugyanezeket mondják, hogy a gyerekek rettegnek a matekóráktól, dolgozat előtt szabályosan rosszul vannak és azt mondogatják, hogy ők ebből sosem fognak tudni leérettségizni.

Beszéltem egy barátnőmmel, aki 2 éve ment el az iskolából, előtte 15 évig ott tanított. Mondta, hogy nem mi vagyunk az elsők, akiknek problémája van a kedves tanár úrral... 10 éve már egy osztályt is elvettek tőle, mert ott akkora volt a felháborodás, hogy a 25 gyerekből 18-at másik iskolákba akartak átvinni miatta. Rá pár is volt egy hasonló eset, ott azzal lett elintézve, hogy akiket folyamatos bukással fenyegetett, az a pár diák valahogy papírt szerzett arról, hogy diszkalkuliások, és így nem kellett érettségizniük matematikából (erre én is gondoltam, hogy őszinte legyek, kiderült, hogy erre már nincs lehetőség ma). De olyat is mesélt sajnos, hogy amikor osztályfőnök volt, egy kis tanítványa sírva hívta fel az érettségi kijavítása után, hogy az írásbeli vizsgája nem lett meg, de a tanár úr felajánlotta, hogyha elmegy hozzá valamelyik este, biztos tudnak találni pár pontot a ketteshez benne... Kérdeztem, hogyha ennyi a panasz rá, miért taníthat még egyáltalán, mire mondta, hogy az apja miatt, aki anno hatalmas szaktekintély volt, tanítani is tudott, a gyerekek is nagyon szerették és a mostani egyik igazgatóhelyettes legjobb barátja volt.


Én több szülővel is beszéltem ezután is, akikkel így a mindennapokban is jóban vagyunk, össze-összejárunk. Azt beszéltük meg, hogy szeretnénk kérni egy rendkívüli szülői értekezletet az osztályfőnökkel, a két igazgatóhelyettessel és az igazgatóval (+az összes szülővel). Mert ez nem egy tartható állapot, és kifizethetjük mi a világ összes pénzét különórákra, hogyha a dolgozatban pl. teljesen mást kérdez, mint amit órán átvettek.

A lányom könyörög, hogy ne csináljak semmit, merthogy úgysem lesz következménye, maximum annyi, hogy még jobban szívatva lesznek és tényleg nem fog leérettségizni soha. Szerintem pedig erre valami megoldást kell találni.


2022. febr. 16. 13:06
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
76%
Padba a teló, felvétel indul. Újsághoz nem muszáj eljuttatni.
2022. febr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ha szólsz is, lesz4rják. Tanár hiány van. Senki nem menne a helyére.
2022. febr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 A kérdező kommentje:
Ha felvennék az órát úgy, hogy a tanár nem tud róla, még ők kerülnének bajba sajnos. De felvenni sem kell, zeng a folyosó még csukott ajtónál is tőle.
2022. febr. 16. 13:35
 14/54 anonim ***** válasza:
15%

"Vagy hogy üvöltözik, csapkod, kiabál órán. Ne mondd, hogy az ilyen pedagógusnak való."



Gondolom nem sok eszköze marad a fegyelmezésre, márpedig itt ezen az eredményessége múlik.


Nálunk a történelemtanár a kulcsával dobált amit aztán vissza kellett vinni neki, és akkor meg széklábbal vágott hátba, ha nem bírtál elugrani, vagy krétával célzott be, ha nem maradtál csöndbe órán!

Tesitanár nem szarozott ha fegyelmezetlen voltál, vagy visszaugattál, hanem odalépett kigáncsolt és letette a fejedet a padlóra!

De olyan tanárom is volt aki óra elején közölte, hogy bárkire rá kell szólnia azonnali igazolatlan, és akár mehet is kifele!


2004 ben érettségiztem.

2022. febr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
84%

"nincs azonnali sikere azt egyből feladja, és akkor a tanár a hülye..."

Itt nem pár diákról van szó, hanem osztályokról, évfolyamokról régebbről is.

Gondolom, a tanár fejébe szállt az a "hatalom", ami neki jutott és ő most majd jól megmutatja. Nálunk régen egy angol tanár volt ilyen, ki is tették az iskolából, annyi panasz érkezett rá, az igatzgatónál állandóan voltak szülők emiatt a tanár miatt. Nem normális dolog, hogy a diákok szorongva mennek órára, mert egy tuskó erre büszke, hogy ő gyerekeken éli ki magát.

2022. febr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
81%

Az aktuális troll úgy tesz, mintha nem értené, hogy a tanár személyiségzavaros,. nem a gyerekek buták.

Sajnos kell legyen politikai kapcsolata a tanárnak, ha ilyen lehetetlen tenni ellene.

2022. febr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
95%

El lehet intézni, csak kitartónak és vehemensnek kell lenni. El kell érni azt a pontot, hogy már egyszerűbb legyen a tanárral konfrontálódnia a vezetőségnek, mint veletek.

Mi megcsináltuk, csak egy történelem tanárral. Igaz második év végére sikerült. Utána kaptak egy nagyon szuper tanár bácsit, aki azt is vállalta, hogy délutánonként tart heti plusz 2 órát, mert gyakorlatilag 2 év alatt kellett átvenniük a négyéves töri anyagot. 4,6-os érettségi átlaga lett az osztálynak.

De ja, biztos a gyerekek a hülyék, nem a tanár volt elmebeteg.

2022. febr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
19%
Vidd át másik iskolába, semmi sem fog változni.
2022. febr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim válasza:
38%

Van egy jó hírem: a tanárnak semmi köze a középfokú matek érettségihez, max annyi, hogy Ő javítja ki. De ahhoz is van javítókulcs, nyugodtan meg lehet tekinteni a kijavított feladatlapot és összevetni a nyilvánosan elérhető megoldókulccsal. Annyira csak nem féreg, hogy áthúzza a jó megoldásokat mintha a diák tette volna és 0 pontot ad feladatokra. Az írásbeli feladatsort központilag állítják össze. Középszinten szóbeli nincs (csak akkor van, ha nem érte el a 2-es szintet az írásbelin)

Egyébként szerintem lehet kérvényezni, hogy személyi összeférhetetlenség miatt másik iskolában, vagy központilag javítsák ki az érettségi feladatot.

Szóval az elég, ha a 4 év alatt nem buktatja meg a lányodat, az is megoldható szerintem, hogy matekból magántanuló lesz és év végén tesz osztályozó vizsgát a tananyagból. Lehetőleg nem ennél a tanárnál.

2022. febr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
7%

Nálunk is csak 2-3 ember volt jó matekból az osztályban, de ők versenyeket is nyertek, nyilván nem az iskolában tanulták a matekot. Ugyanez volt a középiskolámban is.

Ettől még nem a tanár volt a hülye mondom!


Egyszerűen kevés az óraszám, de sok a követelmény, ha nem dolgozza hozzá valaki önállóan még az órai anyag háromszorosát akkor ez az eredménye!


Nálam utoljára a kilencvenes években volt elegendő óraszám matekból kb 6. osztályig (heti 10 óra matek).

Akkor voltam belőle négyes év végén!

Érettségim meg kettes lett :(


Nálatok heti hány óra a matek?

2022. febr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!