Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Felszólalnál a gyereked...

Felszólalnál a gyereked érdekében így? Tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdte a 9. osztályt. Alapvetően szereti, jó tanul, viszont a matematikával vannak problémáink... Nem csak neki, az egész osztálynak. Az osztály humán beállítottságú (emelt nyelv-emelt történelem tagozat), mégis olyan tanárt kaptak matematikából, aki lenéz és utál mindenkit, aki nem matekzseni. És ennek hangot is ad minden órán... Pl. hogy akinek 2-es, 3-as a tudása, mit keres középiskolába, menjen el inkább utcát seperni, vagy virágkötőnek. Vagy hogy aki év végén éppen kettessel megy át nála, érettségiben ne is reménykedjen. Közben nem magyarázza el a feladatokat, kiadja óra elején, hogy mit olvassanak el a könyvben, felír öt-hat számolást arról a táblára, majd az utolsó 15 percben hívja ki név szerint a gyerekeket a táblához, hogy oldják meg. Ha nem megy, 1-est kapnak és mellé alázza őket percekig.

Mindenért ordít, kizavar gyerekeket a teremből és nyomást gyakorol rájuk azzal, hogy a fele osztály buktatva lesz az érettségin, vagy év végén (pedig szerintem 9.-ben még nem az érettségivel kéne "ijesztgetni"). A lányom világéletében 5-ös volt matematikából, általános iskolában versenyekre járt belőle. Most úgy, hogy iskola mellett különtanárhoz is jár, 3-as lett félévkor... Nem érdekel a jegy igazából, valószínűleg úgyis fizetős helyre megy egyetemre, tehát tényleg elég, ha a kettes megvan. Viszont látom rajta a stresszt a reggeleken, mikor van matek és borzasztóan sajnálom. Ráadásul nekünk mindegy a jegy, de vannak családok, ahol az érettséginél nem lesz mindegy továbbtanulás szempontjából.


Osztályfőnökkel már volt beszélve, mondta utána a lányom és a barátnői, hogy a matekórán az volt a téma, hogy a szülőknek nem háborogni kell, hanem inkább adják vissza az érettségijüket, hogyha nekik a 2-es, 3-as szint elég. Én már itt szerettem volna a vezetőséghez menni, a lányom és a férjem csitított. De azóta beszéltem több szülővel, konkrétan szinte az összessel az osztályból. Ugyanezeket mondják, hogy a gyerekek rettegnek a matekóráktól, dolgozat előtt szabályosan rosszul vannak és azt mondogatják, hogy ők ebből sosem fognak tudni leérettségizni.

Beszéltem egy barátnőmmel, aki 2 éve ment el az iskolából, előtte 15 évig ott tanított. Mondta, hogy nem mi vagyunk az elsők, akiknek problémája van a kedves tanár úrral... 10 éve már egy osztályt is elvettek tőle, mert ott akkora volt a felháborodás, hogy a 25 gyerekből 18-at másik iskolákba akartak átvinni miatta. Rá pár is volt egy hasonló eset, ott azzal lett elintézve, hogy akiket folyamatos bukással fenyegetett, az a pár diák valahogy papírt szerzett arról, hogy diszkalkuliások, és így nem kellett érettségizniük matematikából (erre én is gondoltam, hogy őszinte legyek, kiderült, hogy erre már nincs lehetőség ma). De olyat is mesélt sajnos, hogy amikor osztályfőnök volt, egy kis tanítványa sírva hívta fel az érettségi kijavítása után, hogy az írásbeli vizsgája nem lett meg, de a tanár úr felajánlotta, hogyha elmegy hozzá valamelyik este, biztos tudnak találni pár pontot a ketteshez benne... Kérdeztem, hogyha ennyi a panasz rá, miért taníthat még egyáltalán, mire mondta, hogy az apja miatt, aki anno hatalmas szaktekintély volt, tanítani is tudott, a gyerekek is nagyon szerették és a mostani egyik igazgatóhelyettes legjobb barátja volt.


Én több szülővel is beszéltem ezután is, akikkel így a mindennapokban is jóban vagyunk, össze-összejárunk. Azt beszéltük meg, hogy szeretnénk kérni egy rendkívüli szülői értekezletet az osztályfőnökkel, a két igazgatóhelyettessel és az igazgatóval (+az összes szülővel). Mert ez nem egy tartható állapot, és kifizethetjük mi a világ összes pénzét különórákra, hogyha a dolgozatban pl. teljesen mást kérdez, mint amit órán átvettek.

A lányom könyörög, hogy ne csináljak semmit, merthogy úgysem lesz következménye, maximum annyi, hogy még jobban szívatva lesznek és tényleg nem fog leérettségizni soha. Szerintem pedig erre valami megoldást kell találni.


2022. febr. 16. 13:06
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:

40-es, nálad nagy bajok vannak.

Nem tudunk az oktatással szembemenni, ilyen indíttatás után a gyerekek több matekórától szerintem Dunának is mennének.

De mint írtam, más tanár, más osztályban ezt a három órát is jól használja ki. Üvöltözés, fenyegetés nélkül. Wow, nagyon fura, mit ne mondjak.

2022. febr. 16. 14:43
 42/54 A kérdező kommentje:
De, ugyanúgy matematika. Nem más tárgy.
2022. febr. 16. 14:57
 43/54 anonim ***** válasza:
95%

"Könnyebb dolga lenne minden matektanárnak, ha gyerek már első osztályt úgy kezdené, hogy fejből megy a szorzás / osztás, és tudja mik azok a törtek, meg mik azok a síkidomok."


Sőt! Miért nem tanítja meg neki az anyja magzat korában az integrálást? Van rá 9 hónapja. Nehogy már az óvodában ilyen alap dolgokkal kelljen foglalkozni!

Itt már nagyon túltoltad te kis troll. =D

2022. febr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 A kérdező kommentje:
Igen, ezért vettek el tőle már osztályt, vagy ezért van a tanárral rengeteg probléma...
2022. febr. 16. 15:14
 45/54 anonim ***** válasza:
81%

Minden tárgyból kevés az óraszám ennyi tananyagra, és akkor nem az a megoldás, hogy majd otthon megtanulja egyedül a gyerek! Főleg nem a matekot.

Szerintem is az lenne a megoldás, amit az 1-es írt, de őszintén én még ilyen csapatot nem láttam. Nálunk is volt gond tanárral, de én hiába is kérdeztem a szülőket, hallgatott mind. Dehogy ír alá ő bármit, aztán még kicsesznek még jobban a gyerekével.

Egyébként meg nincs matektanár, tényleg nagyjából azt csinál, amit akar.

A matektanítással mindenhol gond van, azt hallom. Nekem is rossz volt a tanárom, bár nem ordibált, de tanítani nem tudott. Mindenki különtanárhoz járt, de most őszintén, ha van heti 3 órája az iskolában, azt heti 1 különórában be lehet pótolni? Ha nekem is heti 3 órában az a tanár magyarázott volna, aki a suliban nem, akkor végig 5 lettem volna. Nálunk is szóltak a szülők az ofőnek, de azt mondta, ő nem tud mit csinálni, nagy szaktekintély. Amúgy az ofő nem a felettese, csak egy kollégája, és ha még nem is ugyanaz a szakjuk mégis milyen alapon szólna bele, hogy mit csinál? Sajnos nem tud mit tenni. Esetleg az igazgató, de ahogy a lányod írta, sajnos visszafelé is elsülhet. Kirakni nem fogják, mert nincs helyette más, így még durvábban fogja szivatni a gyerekeket.

Amit tudsz tenni, hogy elmagyarázod a gyereknek, hogy a tanár úrnak mentális problémái vannak, és legyen vele elnézőbb. Ha meg nem számít a jegy, akkor mindegy. Vonja meg a vállát a gyerek, nem tudunk életünkben mindig mindenkinek megfelelni.

2022. febr. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
7%

"Szerintem is az lenne a megoldás, amit az 1-es írt, de őszintén én még ilyen csapatot nem láttam"


Mert nincs is, a kérdező egy válaszában már leírta (amit már kitöröltek), hogy ő jogi egyetemet végzett, meg az osztályban több szülő is diplomás, de ezekszerint senki sem boldogul a középiskolás matekkal (biztos mind jogot végeztek ahol nem volt matek). Azt nem árulja el, neki hény matekórája volt hetente amíg leérettségizett, de elképzeli, hogy heti 3 óra elég erre.


Rátanulás nélkül ez nem fog menni pedig, nálunk annó az osztályelsők is különtanárhoz jártak és 2-3 hónappal előre tanultak. De ezesetben még a hiányosságokat is pótolni kéne.


Egyébként legegyszerűbb lenne MEGBUKNI évet ismételni, aztán előretanulni... Nálunk annó volt akinek ez jött be és utána jobbak lettek a jegyei is.

2022. febr. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
98%

46-os, na haragudj, de nincs igazad. Ha egy osztálynak hiányosságai vannak, akkor azt az adott osztályban tanító tanárnak kellene pótolni!!! Nem magántanárnak, meg nem az a megoldás, hogy bukjanak meg. Akkor megtanulják?

Alapítványi iskolákban ingyen korrepetálás van a diákoknak, államiban meg nincs erre kapacitás. Ezt én értem is, de ez nem a gyerek hibája. Nem az a megoldás, hogy a gyerekek felét megbuktatják. A tanárnak tanítani kéne, és nem megbuktatni. Ahhoz nem kell tanári diploma, az bárkinek menne.

De a leírás alapján nem is ez a fő probléma, hanem az, hogy az adott tanerő a gyerekekkel úgy bánik, ami nem elfogadható egy iskolában.

2022. febr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
0%

"Ha egy osztálynak hiányosságai vannak, akkor azt az adott osztályban tanító tanárnak kellene pótolni!!"


30+ gyereknél egyenként heti 3 órába? :D



"Alapítványi iskolákban ingyen korrepetálás van a diákoknak, államiban meg nincs erre kapacitás."


Alapítványi iskolában negyedévente TANDÍJ van, nem is kevés, plusz a szülőktől elvárják, hogy mondjuk menjenek be délután takarítani / egyéb önkéntes társadalmi munka...


Mellesleg állami iskolába is van fakultáció meg tanulószoba!

2022. febr. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
13%
2022. febr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
11%

[link]



Lehet érdeklődni!

2022. febr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!