Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi pénz jár egy középiskol...

Mennyi pénz jár egy középiskolás kamasznak, és miket nem köteles megvenni a szülő?

Figyelt kérdés

Direkt nem azt írtam, hogy mit köteles, mert tisztába vagyok vele, hogy anyaként a ruházatáról és táplálásáról gondoskodnom kell. Még sok minden másról. De olyan vád ért a gyerek részéről, hogy én alap dolgokat nem veszek meg neki.

Először is egyedül nevelem, apa csak a GYT-t küldi, hónapokig nem látjuk, minden rám hárul. A lányom 9-edikes, 8000 Ft ösztöndíjat kap és tőlem 2000 Ft zsebpénzt. Veszem a bérletét, mindig van itthon étel bőven és nasit is kap, pedig korábban még abban egyeztünk meg, hogy a kis csokikat, nasikat a zsebpénzéből veszi.

Nyáron megyünk a Balatonra 10 napra, augusztusban Horvátországba (ilyesmi nincs minden évben, de idén szánni akartam rá) Az apja ebbe egy fillérrel se szál be. Ja és havonta egyszer vagy kétszer lovagolni jár, ezt is én finanszírozom.

Sajnos egy éve rákapott a netes vásárlásra és mindent is megvenne, ezért akar több pénzt és persze divatot követni.

Szerintem nekem nem kötelességem az épp aktuális divatot követni, és felesleges make upokat venni - ő az egy év alatt 10 ajakápolót és szájfényt, sminket megvett. Arcsimítókat, gyűrük és karkötők tömkelegeit, sortot, felsőt...stb. Szerintem ha ezekre szüksége van, akkor vegye a az ösztöndíjból és ne dörgölje nekem hetente az orrom alá, hogy az én dolgom volna megvenni, mert én vagyok a szülő. Én nem ezért dolgozok. Várom a véleményeket.

Ja és a barátnője csak kér és kap pénzt mindenre, biztos sok helyen így megy, és ezért azt érezheti, hogy nálunk is így kellene. Vagy én vagyok smucig ?



2023. jún. 13. 18:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
96%
Ha elég nagy lány a sminkhez, elég nagy ahhoz is, hogy megértse, neked nagyrészt egyedül kell megteremteni, amire szükség van. Egy sminkmesterni készlet kencefice az abszolút nem az, amit egy szülőnek kell finanszírozni.
2023. jún. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
30%
Hát. Nehéz kérdés. Valahol ő még nem érti hogy neki miért nem lehet a többieknek meg miért igen. Én akkor megbeszélnék vele egy összeget, hogy havi 20.000 Ft mehet a ruházkodásra, szépségápolásra, de akkor abban benne van a tusfürdőtől kezdve a minden. Szerintem ez még talán sok is. Vagy a másik az évszakos, hogy minden évszak végén megnézitek hogy mik kellenek amik fontosak és azon felül még x összeg mehet divatozásra. Jövőre meg nyáron 1 hét nyaralás de amúgy diákmunka. Szerintem ez így fair
2023. jún. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
97%

Nos, manapság havi 10 ezer Ft egyáltalán nem sok. Ha nem tudsz nemi többet adni, akkor nem is értem a haragodat. Tudnál neki több pénzt adni, vagy sem?

Ennyi évesen most nyáron az engedélyeddel vállalhat munkát, bevállal bármilyen gyári melót, kap gondolom legalább 7 ezret naponta, ajánld fel neki. :)

2023. jún. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
96%
Már bocsi 2-es de mi az hogy egy 14-5 éves lány nem "érti" ,hogy van amire nem tellik a szülőnek? Én elég szegény családban nőttem fel de már jóval fiatalabb koromban is értettem hogy nem lehet mindent, mert nincs rá pénzünk.
2023. jún. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
41%

"és ne dörgölje nekem hetente az orrom alá, hogy az én dolgom volna megvenni, mert én vagyok a szülő."


Biztos, hogy beintenék neki, és be is intettem mikor kellett,amig meg nem tanulja, hogy egy ilyen helyzetbéli családban az ember megköszöni ha kap, de nem követelőzik. Ha meg kell valami, akkor gyüjtsön rá a saját zsebpénzéből, de ne a szűlőt próbálja egreciroztatni.


Tuti hogy a helyedben a pénzcsapot bezárnám.

2023. jún. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
98%
Nincs olyan, hogy köteles. Annyit tudsz adni, amennyi van. Ezen tényleg felesleges ilyen köröket futni, hogy mások hogy csinálják és akkor neki mi jár...?! Vannak, akiknek ennyi sem jut, másoknak meg többszöröse. Szerintem ennyi belátásnak már kell lennie egy ekkora gyerekben.
2023. jún. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
32%

"ne dörgölje nekem hetente az orrom alá, hogy az én dolgom volna megvenni, mert én vagyok a szülő"


Velem ilyet csinálna, onnantól lóf...t kapna, nem ám zsebpénzt!


Köteles vagy annyi és olyan ennivalót adni neki, hogy az ne károsítsa az egészségét. Annyi és olyan ruhát adni neki, hogy ne károsodjon az egészsége (lehet divatjamúlt, lehet szakadt, foltos, kopott és fázhat is benne). Köteles vagy a kötelező iskolai felszereléseket megvenni, a kötelező befizetni valókat befizetni. Ebbe beletartozik pl. az iskolatáska, de veheted a legolcsóbbat, akkor is, ha nem divatos. Némi nagyvonalúsággal legyen még benne az olyan "kvázi-kötelező" költség, mint az osztálykirándulás költsége vagy az ofőnek vett közös ajándék költsége, vagy a ballagási öltöny/kosztüm költsége, a szalagavató költsége stb.


Amiken a lányod pattog, azok természetesen nem kötelezőek. 16 éves kora után mehet dolgozni, keresse meg maga a pénzt a bónáira.


Mi jár neki? Megmondanám neki: "A szád, édes lányom, azon kívül semmi."

2023. jún. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
72%
4-es. Vannak akik nem értik. Nekem is nehezen ment pl hogy hogy van az hogy fizikailag van pénz, de gyakorlatilag nincs. Vannak későn érők, és azok akiket ismerek ilyen fiatalon nem igazán értették meg. Nekem pl nagyon nehéz volt azt is elkülöníteni, hogy a szüleim pénze nem az én pénzem. Valahogy olyan egyértelmű volt, hogy ami az enyém az az övék és így ami az övék az az enyém. Ugyan ebben a szellemben fogom a saját gyerekemet is nevelni, de ez nem egyenlő azzal hogy nincsenek meghúzva a határok. Én pl sose láttam számlabefizetést és nagyon későn is tanultam meg, hogy hogyan kell a pénzzel bánni. Ezt ha előbb megtanítják nekem akkor másképp lett volna.
2023. jún. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem jól írják, egy 15-16 évesnek sőt giatalabbnak is már meg kell értenie a dolgokat.

Ami kötelességed, az étel,ital,ruha,iskolai cuccok, pl saját ágy,ha beteg gyógyszerek, stb.

Nem kötelesseged sem draga mobilt venni sem finanszírozni egy csomó smink cuccot. Ott van a pénze ossza be, nem is baj ha megtanulja. Amúgy 1t éves kortól elmehet diakmunkára nyáron,kereshet pénzt ami a sajátja arra költi amire akarja.

2023. jún. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
100%
*15
2023. jún. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!