Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi pénz jár egy középiskol...

Mennyi pénz jár egy középiskolás kamasznak, és miket nem köteles megvenni a szülő?

Figyelt kérdés

Direkt nem azt írtam, hogy mit köteles, mert tisztába vagyok vele, hogy anyaként a ruházatáról és táplálásáról gondoskodnom kell. Még sok minden másról. De olyan vád ért a gyerek részéről, hogy én alap dolgokat nem veszek meg neki.

Először is egyedül nevelem, apa csak a GYT-t küldi, hónapokig nem látjuk, minden rám hárul. A lányom 9-edikes, 8000 Ft ösztöndíjat kap és tőlem 2000 Ft zsebpénzt. Veszem a bérletét, mindig van itthon étel bőven és nasit is kap, pedig korábban még abban egyeztünk meg, hogy a kis csokikat, nasikat a zsebpénzéből veszi.

Nyáron megyünk a Balatonra 10 napra, augusztusban Horvátországba (ilyesmi nincs minden évben, de idén szánni akartam rá) Az apja ebbe egy fillérrel se szál be. Ja és havonta egyszer vagy kétszer lovagolni jár, ezt is én finanszírozom.

Sajnos egy éve rákapott a netes vásárlásra és mindent is megvenne, ezért akar több pénzt és persze divatot követni.

Szerintem nekem nem kötelességem az épp aktuális divatot követni, és felesleges make upokat venni - ő az egy év alatt 10 ajakápolót és szájfényt, sminket megvett. Arcsimítókat, gyűrük és karkötők tömkelegeit, sortot, felsőt...stb. Szerintem ha ezekre szüksége van, akkor vegye a az ösztöndíjból és ne dörgölje nekem hetente az orrom alá, hogy az én dolgom volna megvenni, mert én vagyok a szülő. Én nem ezért dolgozok. Várom a véleményeket.

Ja és a barátnője csak kér és kap pénzt mindenre, biztos sok helyen így megy, és ezért azt érezheti, hogy nálunk is így kellene. Vagy én vagyok smucig ?



2023. jún. 13. 18:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
85%
Diákmunka fel sem merült? Úgy megtanul megdolgozni érte, neki is jó, neked is jó.
2023. jún. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 A kérdező kommentje:

Sok választ láttam, és köszönöm. A zsebpénzről nem írtatok. Az ösztöndíjon mellé megfelelő ha én csak 2000-ret adok?

Amúgy 15,5 éves, még nem vállalhat munkát. Idén a közösségi szolgálatot kellene csinálni.

2023. jún. 13. 19:53
 13/79 anonim ***** válasza:
100%
Amit nem említett a kérdező, (és a többi, lánygyerekes válaszoló sem) az a tampon/betét kérdése, azt hogy oldjátok meg? Ti veszitek, vagy ő veszi? Utóbbi esetben ti adjátok neki a pénzt, vagy ő maga? Hallottam olya történetet, hogy egy kamaszlány a zsebpénzéből vette....
2023. jún. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 Derjaderja ***** válasza:
43%

Nekem kicsit fura a hozzáállás.

2000 forintot kap a gyerek és a kis csokit is abból vegye?

Én biztos nem ilyen szemszögből nézném és interpretálnam ezt.

Van valamennyi bevétel, amiből ennyi és ennyi telik xy dolgokra. Amire nem telik a családi kasszàból, azt sajnos nem tudom megadni.

Eleve az én pénzem az ő pénze is, nem én veszek neki, hanem q közös pénzünket szánunk rá. Tény, a felnőtt osztja be, mert ò ért hozzá.


15 évesnek heti 5000 éter zsebpénzt minimum adnék HA azt várnám, hogy ne kérjen ruhára, kis csokira.

2023. jún. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 anonim ***** válasza:
80%

Max. a szája járhat, más nem.

Nyilván a szülő megpróbál lehetőségei szerint mindent megadni, amit tud a gyerekének.

De azt igenis fel kellene fognia egy ekkora gyereknek, hogy mi az, amit a szülő meg tud adni, és mi az amit nem.

2023. jún. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne a zsebpénzéből vennie? Normális családban ilyen nem fordul elő. 15 évesen lehet szülői engedéllyel dolgozni

Szerintem emeld meg 3 ezerre max, az is 11ezer Ft, ha mindene meg van ennyi bőven elég kell legyen.

2023. jún. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
85%
A kérdező nem azt írta,hogy a ruhát a gyerek veszi, mire kéne amúgy heti 5000??? De most komolyan
2023. jún. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 Derjaderja ***** válasza:
0%
Az ösztöndíjat ki adja és mért?
2023. jún. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 Derjaderja ***** válasza:
38%
17. 2000 Ft nem pénz manapság. És ha jól értem, így is sok pénzt kér. Ha vita van, akkor emelje meg a zsebpénz, és ne adjon pluszba karkötőre, ossza be a gyerek. De a kétezren nincs mit beosztani.
2023. jún. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 Derjaderja ***** válasza:
0%
Egy hétig nem tud kávézni se a büfében ennyiből manapság.
2023. jún. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!