Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi pénz jár egy középiskol...

Mennyi pénz jár egy középiskolás kamasznak, és miket nem köteles megvenni a szülő?

Figyelt kérdés

Direkt nem azt írtam, hogy mit köteles, mert tisztába vagyok vele, hogy anyaként a ruházatáról és táplálásáról gondoskodnom kell. Még sok minden másról. De olyan vád ért a gyerek részéről, hogy én alap dolgokat nem veszek meg neki.

Először is egyedül nevelem, apa csak a GYT-t küldi, hónapokig nem látjuk, minden rám hárul. A lányom 9-edikes, 8000 Ft ösztöndíjat kap és tőlem 2000 Ft zsebpénzt. Veszem a bérletét, mindig van itthon étel bőven és nasit is kap, pedig korábban még abban egyeztünk meg, hogy a kis csokikat, nasikat a zsebpénzéből veszi.

Nyáron megyünk a Balatonra 10 napra, augusztusban Horvátországba (ilyesmi nincs minden évben, de idén szánni akartam rá) Az apja ebbe egy fillérrel se szál be. Ja és havonta egyszer vagy kétszer lovagolni jár, ezt is én finanszírozom.

Sajnos egy éve rákapott a netes vásárlásra és mindent is megvenne, ezért akar több pénzt és persze divatot követni.

Szerintem nekem nem kötelességem az épp aktuális divatot követni, és felesleges make upokat venni - ő az egy év alatt 10 ajakápolót és szájfényt, sminket megvett. Arcsimítókat, gyűrük és karkötők tömkelegeit, sortot, felsőt...stb. Szerintem ha ezekre szüksége van, akkor vegye a az ösztöndíjból és ne dörgölje nekem hetente az orrom alá, hogy az én dolgom volna megvenni, mert én vagyok a szülő. Én nem ezért dolgozok. Várom a véleményeket.

Ja és a barátnője csak kér és kap pénzt mindenre, biztos sok helyen így megy, és ezért azt érezheti, hogy nálunk is így kellene. Vagy én vagyok smucig ?



2023. jún. 13. 18:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:
83%

Sokszor a suliban jobban nézett ki az osztálytársaim kajàja amit otthonról hozott, mint a büfés...A divatot nem követni kell, hanem teremteni. Pont nem érdekelt amúgy hogy mit gondoltak a többiek, ha nekem tetszett.

Annyira utálom ezt a társadalmi nyomást. Csak mindent elront. Egyenruha, egy féle max két féle kaja naponta azt csók. 🤦🏼‍♀️

2023. jún. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:
100%
Tanuljon jól, akkor több lesz az ösztöndíja, és költhet többet
2023. jún. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:
83%
Ha a kiscsaj követelőző akkor teljesen mindegy milyen ruhakat vesz neki az anyja akkor is masik kell,nem hinném,hogy nem olyan ruhákat vesz a lányának amilyeneket szeretne annyit írt hogy nem fogja követni a divatot konkrétan szezononként más egyebként egyre gagyibb "divatot" dobnak ki a polcokra egy 15-16 éves nem nő olyan ütemben hogy hetente vagy minden hónapban új ruha kelljen. Az még nem.Ridegtartás,hogy nem fedezi,hogy havonta ruhákkal meg sminkcuccal árassza el magát.
2023. jún. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:
16%

Havonta új ruhák és a havi 2000 forint zsebpénz közt óriási átmenet van. Nem írt szerintem olyat, hogy havonta meg kéne újítania a ruhatárát, de lehet csak elkerülte a figyelmemet.

Én már nagyon ne vagyok tini, de én is szoktam magamnak új ruhákat venni, nemcsak akkor, ha a régi farmerom pl már kilyukadt és na jó, akkor veszek egy újat, de addig nem. És a gyereknek is így.

2023. jún. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
65%

64-es, de rohadtul nem mindegy, hogy ez simán kijön a fizetésből, vagy enélkül is épphogy egyensúlyban vannak.


Ennek a lánynak fogalma nincs arról, hogy az ember pénzből él. Mint egy óvodás, azt képzeli, anyuci pénztárcájából sosem fogy ki a pénz, és ha akarna, bármennyit tudna adni. És hozzá még a követelőző stílusa is. Fogadok, soha meg nem köszönte a lovaglást, a nyaralást vagy bármit az anyjának.

Ugyanakkor nyilván a kérdező ezt magának köszönheti, ő nevelte ilyenné ezt a lányt.

2023. jún. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:
75%
Mehet az apjához követelőzni, az ösztöndíj, meg a zsebpénz arra megy amire akarja, nem abból kell kajára ruhara stb költeni. Miért is csak az anyja dolga adni?
2023. jún. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:
11%

Mehet az apához. Apukát nem a kislány választotta - mi köze hozzá, az apja támogatja-e? Anyuka választotta. Írom ezt ex-egyedülálló anyaként. Nem a gyerek bűne.


Egyrészt.

Másrészt a bármennyi meg a 2000 forint közt óriási a különbség. Ösztöndíj meg az óriási 2000 forint zsebpénz. Ugye tudjátok, hogy 2000 ft az 4 gombóc fagyi? Olcsóbb helyeken.

2023. jún. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:
79%
Ne csodálkozzunk, hogy a gyerek nem tudja megbecsülni a keveset, hiszen a szülő sem
2023. jún. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
11%
67, az a köze hogy igazsagtalan csak az egyik szülőtől elvárni miközben a másik a minimumot hozza.
2023. jún. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
5%

69: a gyerek még nem felnőtt és vannak kívánságai. Ahhoz a szülőhöz, akivel él, nyilván és nem a szomszédhoz.

Csak attól a szülőtől várja el. Melyikről tehet: hogy az lett az apja, aki, vagy hogy elváltak a szülei? Akkor kutya kötelessége szívni, mert elvált szülők gyereke, tehát így jártál kislányom.

2023. jún. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!