Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi pénz jár egy középiskol...

Mennyi pénz jár egy középiskolás kamasznak, és miket nem köteles megvenni a szülő?

Figyelt kérdés

Direkt nem azt írtam, hogy mit köteles, mert tisztába vagyok vele, hogy anyaként a ruházatáról és táplálásáról gondoskodnom kell. Még sok minden másról. De olyan vád ért a gyerek részéről, hogy én alap dolgokat nem veszek meg neki.

Először is egyedül nevelem, apa csak a GYT-t küldi, hónapokig nem látjuk, minden rám hárul. A lányom 9-edikes, 8000 Ft ösztöndíjat kap és tőlem 2000 Ft zsebpénzt. Veszem a bérletét, mindig van itthon étel bőven és nasit is kap, pedig korábban még abban egyeztünk meg, hogy a kis csokikat, nasikat a zsebpénzéből veszi.

Nyáron megyünk a Balatonra 10 napra, augusztusban Horvátországba (ilyesmi nincs minden évben, de idén szánni akartam rá) Az apja ebbe egy fillérrel se szál be. Ja és havonta egyszer vagy kétszer lovagolni jár, ezt is én finanszírozom.

Sajnos egy éve rákapott a netes vásárlásra és mindent is megvenne, ezért akar több pénzt és persze divatot követni.

Szerintem nekem nem kötelességem az épp aktuális divatot követni, és felesleges make upokat venni - ő az egy év alatt 10 ajakápolót és szájfényt, sminket megvett. Arcsimítókat, gyűrük és karkötők tömkelegeit, sortot, felsőt...stb. Szerintem ha ezekre szüksége van, akkor vegye a az ösztöndíjból és ne dörgölje nekem hetente az orrom alá, hogy az én dolgom volna megvenni, mert én vagyok a szülő. Én nem ezért dolgozok. Várom a véleményeket.

Ja és a barátnője csak kér és kap pénzt mindenre, biztos sok helyen így megy, és ezért azt érezheti, hogy nálunk is így kellene. Vagy én vagyok smucig ?



2023. jún. 13. 18:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:
69%
Mi is csapvizet iszunk kulacsból és szendvicset vagy péksüteményt kapnak a gyerekek némi kis finomsággal. Plusz otthon van ebéd, mert a menzát nem szeretik (másik suliban szerették). Egészségtelen folyton üdítőt inni. Zsebpénz nálunk ötösökért és házimunkáért jár. És főleg online játékokra költik vagy fociskártyára. Az én gyerekeim is (kiskamasz fiúk és egyedül nevelem őket) szoktak jönni azzal, hogy mások többet kapnak vagy Jordan air vagy mi van a lábukon. Ilyenkor szoktam mondani, hogy vannak, akik meg kevesebbet, itt ennyire telik és én ezeket a szabályokat tartom jónak. (Ja és kb. havi 50-et költök különórákra.)
2023. jún. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 Derjaderja ***** válasza:
23%

Megtaláltam az ösztöndíjat, köszi. Ez akkor nekem hatareset. Nem tanulmányi, de a gyerek kapja. Én nem számolnám bele a zsebpénzbe, hanem lekötném neki későbbre, ha beleegyezik.


45, 47 véleményét osztom. Meg amit már korábban írtam, hogy át kellene a gyerekkel beszélni az anyagi dolgokat partnerként. Ez a hatalmi hozzáállás nem jön be.


A 4 évesnek is veszek fagyit, a 15 évesnek is az én dolgom fagyit venni. A zsebpénzt költse valami opcionálisra vagy nagyobb dologra, az édesség nálunk az alapellátás része, alanyi jogon jár, amíg van rá pénz. 😄


Ha jól értem az ebéd témát, ott a büféből az ebédet is kellene fedezni. Nem tudom meddig van óràjuk, de ha 3ra ér haza akkor addig szendvicsen él?

Úgy képzeltem, ha nincs menza, akkor a büfében rendes (meleg) étel is van. Elég szerencsétlen helyzet amúgy, de nem a gyerek hibája.

2023. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 Derjaderja ***** válasza:
87%
Egyébként az óvis menza se olcsó, sőt a bölcsis se. Nekem ez valahogy egy alap, hogy a szülő dolga és nem egy szívesség.
2023. jún. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 anonim ***** válasza:
100%

53-as, ha pl. a szülő főz ebédet és reggel csomagol szendvicset (vagy csomagol magának a kamasz, hogy ne akadjon fönn rajta senki), akkor egy fillért se kéne költenie a büfében.

És igen, 3-kor is lehet ebédelni, csak akkor annyival több tízórai kell. Középiskolában, ha 7 óránk volt, 14.25-kor ért véget a tanítás. A 10-15 perces szünetekben akkor se tudtunk volna ebédelni, ha az iskola épületében lett volna menza.

2023. jún. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 Derjaderja ***** válasza:
0%

Az jó lehet ha van hűtési lehetőség és mikro.

Ezeket nem tudjuk, illetve hogy meddig tart a tanítás.

2023. jún. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 anonim ***** válasza:
100%
Anno otthon tudtam ebédelni nem volt menza a suliban általában 6-7 óránk volt legtöbbször 3nál hamarabb nem értem haza,vittem magammal meg volt nálam a büféhez, ez teljesen általános nem tudom min lepődnek meg sokan
2023. jún. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 anonim ***** válasza:
56%

Nem is a kajapénzen akad fenn anyuka, amit itt masszírozunk már órák óta, hogy szendvics vagy csapvíz, hanem hogy 8000 ft ösztöndíj plusz 2000 ft zsebpénz, mi rengeteg pénze van a a gyereknek, minek vesz szájfényt meg divatcuccokat.

Na vajon? Mert kamasz gyereke van?

Ahogy előttem is írták: akkor is a gyerekem, amikor már nem gügyögős kisbaba, aki szopizik és csak pelusra kell költeni. Nagyobb gyerek több költség. Lehet ridegtartásban is úgy is, hogy igazából telik rá, csak akkor minek kellett??

2023. jún. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 anonim ***** válasza:
72%

57: "Lehet ridegtartásban is úgy is, hogy igazából telik rá"


Egyedül neveli az anyja. Honnét vagy olyan biztos, hogy telik minden hülyeségére?

A másik meg a lányának a követelőző stílusa. Én ha telne rá, akkor se adnék a gyerekemnek, ha ilyeneket vágna a fejemhez.

2023. jún. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 anonim ***** válasza:
27%

Nem válaszolt anyuka arra, milyen anyagi körülmények közt él, leszámítva, hogy idén nyáron mennek Balcsira és Horvátországba is.

Honnan tudjuk, hogy nem telik és hogy megterhelő neki a 2000 ft vagy azon felüli zsebpénz?

Amúgy 500 ft egy gombóc fagyi és a lány finanszírozza maga a nasit is. Hát én nem vagyok sajnos felnőtt fejjel sem ilyen aszkéta, hogy mondjuk havi 2 fagyit egyek, mert többre nem telik, különben egy nyomi felsőt nem rendelhetnék tinilányként sinsayről.

Ez messze nem a minden hülyeség. Kamasz gyereknek kiszúrod a szemét kínai fröccsöntött szandival, cicagatyával meg szendviccsel és akkor tessék, megtettem amit megkövetelt a haza, akkor is, ha többre is telne, mert nehogy már...? Én pl nem így látom és nem is így teszek a kamaszommal, bár ő fiú, de nem sokban különböznek e tekintetben, csak nem szájfényt vesz.


Te gyereked hány éves, ha nem vagyok indiszkrét, kedves 58-as?

2023. jún. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/79 anonim ***** válasza:
5%
Még egy gondolat: abból, hogy egyedül neveli az anyja, nem következik egyenesen, hogy szegények.
2023. jún. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!