Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi pénz jár egy középiskol...

Mennyi pénz jár egy középiskolás kamasznak, és miket nem köteles megvenni a szülő?

Figyelt kérdés

Direkt nem azt írtam, hogy mit köteles, mert tisztába vagyok vele, hogy anyaként a ruházatáról és táplálásáról gondoskodnom kell. Még sok minden másról. De olyan vád ért a gyerek részéről, hogy én alap dolgokat nem veszek meg neki.

Először is egyedül nevelem, apa csak a GYT-t küldi, hónapokig nem látjuk, minden rám hárul. A lányom 9-edikes, 8000 Ft ösztöndíjat kap és tőlem 2000 Ft zsebpénzt. Veszem a bérletét, mindig van itthon étel bőven és nasit is kap, pedig korábban még abban egyeztünk meg, hogy a kis csokikat, nasikat a zsebpénzéből veszi.

Nyáron megyünk a Balatonra 10 napra, augusztusban Horvátországba (ilyesmi nincs minden évben, de idén szánni akartam rá) Az apja ebbe egy fillérrel se szál be. Ja és havonta egyszer vagy kétszer lovagolni jár, ezt is én finanszírozom.

Sajnos egy éve rákapott a netes vásárlásra és mindent is megvenne, ezért akar több pénzt és persze divatot követni.

Szerintem nekem nem kötelességem az épp aktuális divatot követni, és felesleges make upokat venni - ő az egy év alatt 10 ajakápolót és szájfényt, sminket megvett. Arcsimítókat, gyűrük és karkötők tömkelegeit, sortot, felsőt...stb. Szerintem ha ezekre szüksége van, akkor vegye a az ösztöndíjból és ne dörgölje nekem hetente az orrom alá, hogy az én dolgom volna megvenni, mert én vagyok a szülő. Én nem ezért dolgozok. Várom a véleményeket.

Ja és a barátnője csak kér és kap pénzt mindenre, biztos sok helyen így megy, és ezért azt érezheti, hogy nálunk is így kellene. Vagy én vagyok smucig ?



2023. jún. 13. 18:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
96%

14-re:

Az, hogy legyen mit fölvennie (időjárás és alkalom szerint), a szülő kötelessége. Az, hogy kedve szerint vásárolgasson ruhákat, az az ő egyéni hobbija. Költsön rá a sajátjából. Ugyanígy a csoki meg a nasi sem étkezési szükséglet.

A tampon/betét viszont alapvető szükséglet. Azt vagy te vedd, kérdező, vagy egy az egyben adj rá pénzt neki.

Én nem tartom szerencsésnek, ha alapvető szükségletet (pl. tampont vagy buszbérletet) a zsebpénzéből kell finanszíroznia, mert ha rosszul osztja be a pénzét és ezekre nem marad, akkor mi van? Az nem megoldás, hogy akkor nincs buszbérlete vagy éppen tamponja.

2023. jún. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
4%

Ha telt neki a zsebpénzből 10 szájfényre meg bizsuk tömkelegére akkor én nem adnék többet neki mert hülyeségre minek. Mármint minek 10 szájfény??

Az orrod alá dörgöléssel pedig nagy tévedésben van, nem kell neked megvenni szülőként semmit ami nem létfontosság, 15 évesen örüljön hogy vehet magának make upot meg divatos cuccot a zsebpénzéből, ha sokat pofázik még azt is elvenném (pl. Nem vennék nasit se, vegye a zsebpénzből akkor kevesebb marad hülyeségekre és megtanulja beosztani ).

Persze tök más helyzet ha amúgy neked lenne pénzed, csak nem a gyereknek hanem magadnak veszed a hasonló kategóriájú cuccokat.

2023. jún. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 A kérdező kommentje:

Nem kávézik, de itthon megtehetné velem. Kávézóban, büfében luxus. Nem a luxusra kell költeni manapság, hanem az életre.

És kérlek ne csak az utolsókat olvassátok! Nem 2000-ből kell kijöjjön.

Havi 8000 ösztöndíj. Veszem a bérletét, fizetem a lovaglását (10000). Napi ezret kap az iskolai büfére, mivel nincs menza.(20000) Ruházom, etetem itthon is. Napi több mint ötször is eszik, mert kamasz és van étvágy rendesen. No meg az iskolai büfés kajával nem lakik jól.

Nyilván veszek neki tisztálkodószereket is. Félre kell tennem a nyárra, az iskolai kirándulásra, váratlan kiadásokra. Egyedül vagyok mindenre, és még csak nem is becsüli a munkám. (ma vágta az arcomba, hogy ő többet dolgozik. Házimunkája: száraz ruha levétele, heti egy takarítás, kutyasétáltatás)

2023. jún. 13. 20:22
 24/79 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, a lovaglás sem létszükséglet ám! Tudsz róla?

Ha pampog a kisasszony, mondd meg neki, ha nem jár lovagolni, azt a pénzt megkaphatja zsebpénz gyanánt. Döntse el ő, mi a fontosabb neki: a lovaglás vagy a szájfény. De ha egyiket se kapná, mert az a 10e Ft is kéne a megélhetéshez, akkor azt is tudomásul kéne vennie.


Ahogy olvasom, eléggé félre lett nevelve a lányod: lusta és követelőző. Nem akarlak bántani, de ezt te rontottad el.

2023. jún. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 Derjaderja ***** válasza:
32%

Hát igen, èrtem, hogy ezek problémák, de akkor is furcsa nekem a megközelítés, lehet hogy ez váltja ki az ellenállását.


Ha átbeszéled vele, hogy a család bevételéből nem telik csak x forint költőpènzre, amiből ugye alapból ennyi a lovaglás, akkor jobban megérti.


Pl "napi ezret kap az iskolai büfére mert nincs menza" - most akkor arról beszélsz, hogy ez az ebédje?


Illetve leírnád mi ez az ösztöndíj.

2023. jún. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
14%

Írj össze minden házimunkát. Pipa annak aki megcsinálta.

Miből vette amiket írsz, hogy a netről rendelte?

Nem keveset kap. A sulibüfé helyett vihetne otthonit, feléből meg vásárolgathatna.

Vagy minden költést is írj össze, a havi teljes kiadások és a vésztartalék ,a nyaralásra való és miegymás,lerakása után maradót osszátok ketté. Mindenki abból büfézzen, vásároljon. Ha neki huszonkettő, akkor neked is. Talán jobban átlátja.

2023. jún. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 anonim ***** válasza:
33%
Nem ismerjük az anyagi helyzeted. Havi 10ezer rettenetesen kevés, pláne, ha ruházkodni is abból kéne. De ha nincs több, ez van.
2023. jún. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 anonim ***** válasza:
79%

Számoljatok már! Nem 10e a zsebpénze. Kap emellé havi 20-at büfére (dönthetne hogy másra költi, hisz kaját emellett is kap), 10e-t lovaglasra és emellett az anyjaa veszi a ruhákat, bérletet, higiéniai cuccokat, azaz gyakorlatilag mindent, amit kell.

Ezen felül követelőzik a kisasszony, hogy a sminkjét és stb.-t is az anyja állja.

2023. jún. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
100%

Derjaderja,

Google!

Szakközépiskolai ösztöndíj. 9. osztályban tanulmányi eredménytől függetlenül mindenkinek 8 ezer.

2023. jún. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
91%
27, írja, hogy minden mást ami szükséges ő áll neki. Én itt úgy értelmezem, hogy a 10eft az a luxus cikkekre megy vagy épp amire akár gyűjteni.
2023. jún. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!