Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi pénz jár egy középiskol...

Mennyi pénz jár egy középiskolás kamasznak, és miket nem köteles megvenni a szülő?

Figyelt kérdés

Direkt nem azt írtam, hogy mit köteles, mert tisztába vagyok vele, hogy anyaként a ruházatáról és táplálásáról gondoskodnom kell. Még sok minden másról. De olyan vád ért a gyerek részéről, hogy én alap dolgokat nem veszek meg neki.

Először is egyedül nevelem, apa csak a GYT-t küldi, hónapokig nem látjuk, minden rám hárul. A lányom 9-edikes, 8000 Ft ösztöndíjat kap és tőlem 2000 Ft zsebpénzt. Veszem a bérletét, mindig van itthon étel bőven és nasit is kap, pedig korábban még abban egyeztünk meg, hogy a kis csokikat, nasikat a zsebpénzéből veszi.

Nyáron megyünk a Balatonra 10 napra, augusztusban Horvátországba (ilyesmi nincs minden évben, de idén szánni akartam rá) Az apja ebbe egy fillérrel se szál be. Ja és havonta egyszer vagy kétszer lovagolni jár, ezt is én finanszírozom.

Sajnos egy éve rákapott a netes vásárlásra és mindent is megvenne, ezért akar több pénzt és persze divatot követni.

Szerintem nekem nem kötelességem az épp aktuális divatot követni, és felesleges make upokat venni - ő az egy év alatt 10 ajakápolót és szájfényt, sminket megvett. Arcsimítókat, gyűrük és karkötők tömkelegeit, sortot, felsőt...stb. Szerintem ha ezekre szüksége van, akkor vegye a az ösztöndíjból és ne dörgölje nekem hetente az orrom alá, hogy az én dolgom volna megvenni, mert én vagyok a szülő. Én nem ezért dolgozok. Várom a véleményeket.

Ja és a barátnője csak kér és kap pénzt mindenre, biztos sok helyen így megy, és ezért azt érezheti, hogy nálunk is így kellene. Vagy én vagyok smucig ?



2023. jún. 13. 18:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
83%
15 évesen szülői engedéllyel mehet diákmunkára, mond meg neki ezek extrák, ha neki kell dolgozzon és azt vesz amit akar.
2023. jún. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem a divatnak megfelelő ruházkodás nem luxus egy kamasznak. Nyilván nem a legdrágább kategoria, de, ha nagyon gagyin öltözködik piszkálni fogják és kiközösíteni. Nem helyes, hogy így van, de így van.
2023. jún. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 anonim ***** válasza:
15%

Mennyi pénz jár neki? Semennyi. Adható, ha akarsz, annyit, amennyit akarsz.

Megvenni pedig semmit nem kell, ami nem alap szükséglet, tehát iskolaszerek, alap ruházat, élelmiszer, higiéniai alap cikkek.

2023. jún. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim ***** válasza:
68%

Ez a 2000 Ft heti vagy havi?

Én még heti szinten is kevésnek találom, ha el akar menni barátokkal pizzázni, fagyizni, nem is elég(jah, luxus,gyereket vállalni is az)

Iskolai büfé helyett miért nem te csomagolsz neki szendvicset???

2023. jún. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 anonim ***** válasza:
23%

"Iskolai büfé helyett miért nem te csomagolsz neki szendvicset???"


Mondjuk mert gyerek nem eszi meg az otthon készült szendvicset, mert az nem menő....

2023. jún. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 anonim ***** válasza:
31%

"Iskolai büfé helyett miért nem te csomagolsz neki szendvicset???"


15 évesnek az anyja csomagoljon? Aki ilyen hülye az csomagoljon a 30 évesnek is.

Havi 30000 Ft-ja van a kisasszonynak, amit csak magára költhet úgy, hogy mellette a sejhaja is ki van nyalva.

2023. jún. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 Derjaderja ***** válasza:
12%
36. Neked hogy jött ki a 30.000?
2023. jún. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 Derjaderja ***** válasza:
7%
34. Egyetértek.
2023. jún. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 anonim ***** válasza:
100%

Derjaderja!


"Havi 8000 ösztöndíj. Veszem a bérletét, fizetem a lovaglását (10000). Napi ezret kap az iskolai büfére, mivel nincs menza.(20000)"


8e ösztöndíj, 20e a büfére, plusz 2e zsebpénz. Nem 36. vygaok, de ez nálam is 30e

2023. jún. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 Derjaderja ***** válasza:
28%

Nálam 2000...

- a 20.000 a gyerek étele. Napi 1000 bakker én itt meg se tudnék belőle ebédelni a mai árak mellett

- a lovaglás: sport. Egy különóra, ezt a szülő állja normál esetben, hacsak nem már 5re jár a gyerek

- 8000: ez számomra a kérdés, de senki nem írja le milyen ösztöndíj. Ha ezt valamilyen módon a teljesítményével kapta, akkor azt nem kellene a szülőktől kapott zsebpènzkent kezelni

- marad 2000... és a felháborodás hogy a csokit nem abból akarja venni. Ma már egy mozi nem vagy alig jön ki 2000 forintból.


Megjegyzem, ha a család anyagi krízist került, akkor az anya kétségbeesés érthető, de ez esetben én szépen megbeszéltem a gyerekkel hogy sajnos most átmenetileg meg kell húzni q nadrágszíjat, ne haragudjon, igyekszem rendezni a helyzetet. Nem hogy még őt hibàztassam.


Hogy mért hülyeségekre górja el a pénzét az megint más kérdés, ezt át kellene beszélni vele. A márkás ruha nem hülyeség bár nem mindegy milyen márka. Azért egy kamasz már nem a pepcoból akár öltözködni, én sem...


Ha még leggombolt plusz sok lóvét, ez ugye nem derül ki, csak hogy próbálkozik, akkor pénz van csak a kommunikáció nem jó. Ez esetben adnék neki egy nagyobb de még bírgató összeg zsebpénzt, abból vegye azt ami nem alap elétkezés tisztaság vagy a sport, és akkor azon felül tényleg nem adnék.

2023. jún. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!