Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi pénz jár egy középiskol...

Mennyi pénz jár egy középiskolás kamasznak, és miket nem köteles megvenni a szülő?

Figyelt kérdés

Direkt nem azt írtam, hogy mit köteles, mert tisztába vagyok vele, hogy anyaként a ruházatáról és táplálásáról gondoskodnom kell. Még sok minden másról. De olyan vád ért a gyerek részéről, hogy én alap dolgokat nem veszek meg neki.

Először is egyedül nevelem, apa csak a GYT-t küldi, hónapokig nem látjuk, minden rám hárul. A lányom 9-edikes, 8000 Ft ösztöndíjat kap és tőlem 2000 Ft zsebpénzt. Veszem a bérletét, mindig van itthon étel bőven és nasit is kap, pedig korábban még abban egyeztünk meg, hogy a kis csokikat, nasikat a zsebpénzéből veszi.

Nyáron megyünk a Balatonra 10 napra, augusztusban Horvátországba (ilyesmi nincs minden évben, de idén szánni akartam rá) Az apja ebbe egy fillérrel se szál be. Ja és havonta egyszer vagy kétszer lovagolni jár, ezt is én finanszírozom.

Sajnos egy éve rákapott a netes vásárlásra és mindent is megvenne, ezért akar több pénzt és persze divatot követni.

Szerintem nekem nem kötelességem az épp aktuális divatot követni, és felesleges make upokat venni - ő az egy év alatt 10 ajakápolót és szájfényt, sminket megvett. Arcsimítókat, gyűrük és karkötők tömkelegeit, sortot, felsőt...stb. Szerintem ha ezekre szüksége van, akkor vegye a az ösztöndíjból és ne dörgölje nekem hetente az orrom alá, hogy az én dolgom volna megvenni, mert én vagyok a szülő. Én nem ezért dolgozok. Várom a véleményeket.

Ja és a barátnője csak kér és kap pénzt mindenre, biztos sok helyen így megy, és ezért azt érezheti, hogy nálunk is így kellene. Vagy én vagyok smucig ?



2023. jún. 13. 18:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
83%

20e büfére.


Tegnap voltam a régi gimimben látogatóban. 510 egy szaros szendvics, amiben van egy darab mirelit pulykamell, egy üdítő mellé meg kb 450.


Ez rögtön egy ezres naponta, és jól se lakik. Épphogy kijön belőle.

2023. jún. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
94%
Azért nem kell a büfében enni, hanem lehet hazai szendvicset vinni.
2023. jún. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 anonim ***** válasza:
82%
450 ft-os üdítő naponta is luxus.
2023. jún. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 anonim ***** válasza:
62%

Derjaderja

Amennyi időt kommentírásra fordítasz, annyit fordíthatnál olvasásra is. 1, Többen leírtuk, hogy mi az az ösztöndíj.

2, az anyja írta, hogy bőven vesz ételt otthonra, nem szorul arra a kölyök, hogy a büféből egyen horror áron, vihetne otthonról is, mégis ad arra is. A gyerek meg dönt.

(Csak a hülye vásárol iskolai büféből.)

2023. jún. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, csak nem válaszoltál, hogy milyen az anyagi helyzeted? Neked ez a 2000 forint megterhelő? Mert akik azt írják, hogy a büfében ebből kétszer nem lehet reggelizni, sajnos igazat írnak.

Üdítő luxus? Hát nem tudom. Igyon vizet a mosdóban a csapról?

Azzal kár jönni,hogy de az apukája nem érdeklődik és nem támogat pluszokat, mert erről az a gyerek nem tehet. Szintén elvált nő vagyok egy kamasz fiúval, de hogy apuka milyen ember, arról te tehetsz meg én. A gyerekeink maxi nem. És nem fogom az orra alá dörgölni a kamasznak, hogy örüljön hogy kap enni otthon meg víz is folyik a csapból. Gondolom a tied se kéredzkedett a világra.

Igen, a 15 éves tinilányok szeretnek öltözni meg szájfényezni meg bizsukat aggatni magukra. Ahogy ezt mi is tettük 15 évesen. Te is meg én is. Ha egy picit kinéznél az aszkéta szemellenződ mögül.

2000 Ft az lófsz. Ettől ne ájulj el, max ha tényleg olyan nehezen élsz, hogy ezt is nehéz kigazdálkodnod. De akkor gondolom nem mennétek Balaton+Horvátországba. De ezt csak Te tudod.

2023. jún. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
83%

45 vagyok

Eredeti kérdésre válasz: mennyi pénz jár? Semennyi. Amennyi jut. Vagy amennyiből úgy látom, hogy normális kamasz életet tud élni, amivel se felfelé, se lefelé nem lóg ki a sorból.

2023. jún. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy ha itt ilyen sok a ‘semmit ne vegyél a gyereknek’ szülő, akkor miért van minden 2. gyereken nike cipő meg iphone a kezükben? Szerintem a gyerek nem csak addig gyerek amíg pici, utána is teljesen normális, hogy egyre nagyobb igényeik vannak. Nem azt mondom, hogy mindent meg kell adni a gyereknek amit csak kibofog, de azert ne essunk mar hasra a napi 1000 ft-tol meg a havi 2x lovaglastol. Ha a gyerek tobb penzt akar akkor megnezem, hogy mennyit tudok neki adni, ennek fejeben be kell otthon segiteni, vagy el kell kuldeni dolgozni. 15.5 evesen biztos vagyok benne hogy valamit tud dolgozni, ha mas nem bebiszitterkedni, vagy kutyat setaltatni.... teljesen normalis hogy a gyereknek vannak igenyei, a szulonek meg vagy modja van ra finanszirozni, vagy segiteni kell neki hogy hogyan tudja maga eloteremteni. De a teljes elzarkozas az egyenesen aranyos azzal hogy senki nem fogja ratok nyitni az ajtot mikor mar osszecsinaljatok magatokat az agyban.
2023. jún. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:
100%
Ha van havi 10 ezer ft zsebpénze (noha manapság nem sokat ér sajna...) akkor ezeket abból kell megoldania. Smink meg ilyesmi csak nem kell minden hónapban, egy-egy minőségibb dologra pedig gyűjthet is. Esetleg az apja a kötelező gyt-n felül szintén adhatna neki zsebpénzt. Én 17 éves koromig semmilyen zsebpénzt nem kaptam soha, engem is anyám nevelt egyedül, utána apámhoz kellett költöznöm, és akkor ő adott havi 20-at, de abból tampontól meg hasonlóktól kezdve mindent meg kellett oldanom. Viszont az 20 éve volt, szóval lehet hogy most ez nehézkesebb. Nyári munka, ez az egyetlen megoldás ilyenkor.
2023. jún. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
76%

45: "Üdítő luxus? Hát nem tudom. Igyon vizet a mosdóban a csapról?"


Mi a gyerekünknek palackban rakunk oda vizet.

Amíg alkalmazott voltam, én se ittam a munkahelyemen üdítőt, pedig megkerestem a rávalót. És bizony otthonról hozott szendvicset ettem. Aki nem is maga keresi meg a pénzét, annak ne essen már le a korona a fejéről, ha otthonról hozott szendvicset eszik (az most lényegtelen, hogy az anyja vagy ő készíti el), és hozzá vizet iszik műanyag palackból, szintén otthonról hozva.

Egyen-igyon a büfében az, akinek a szülei otthon húszezressel gyújtanak be a kályhába. Ahol viszont fogni kell a költségeket, ott ez a legelső, amin lehet és érdemes is spórolni. Pont azért, amit írtatok, pl. 510 Ft egy szendvics, 450 Ft egy üdítő és még jól se lakik velük. A Jóisten pénzét is el lehetne verni ilyenekre, de ha spórolni kell, akkor itt lehet legkönnyebben.

2023. jún. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az üdítőital nem napi szükséglet egy tizenévesnek. Itt most nemcsak az ára, de iskolába jó az ásványvíz is, mint folyadék. Nem gondolnám, hogy naponta kéne inni a Sió, FuzeTea, Fanta, Coca-Cola és társai cukros meg ízfokozós löttyöket, szerintem nem egészséges ilyen szinten. Ha egyszer-egyszer vesz, azzal nincs gond, de minden nap 1 flakonnal meginni ilyet?!
2023. jún. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!